James Shannon (Peter Ustinov), starý otec Jimmieho Shannona (Chris O'Donnell), bol čudák - a nestálosť jeho vnuka mu vždy liezla hore krkom. Keď zomrel, zanechal Jimmiemu ten najzvláštnejší závet, o akom ste kedy počuli... Jimmie totiž zdedí 100 miliónov dolárov – ale len ak sa ožení a zostane ženatý najmenej desať rokov, pričom počas prvých piatich rokov má splodiť potomka! Svadbu musí stihnúť do svojich 30. narodenín, čo je už... Zajtra! Zhodou okolností však Jimmieho po troch rokoch známosti opustila láska jeho života Anne Ardenová (Renée Zellweger), a teraz má len 24 hodín na to, aby sa s ňou buď udobril, alebo si za ňu našiel adekvátnu náhradu. Zatiaľ čo prvá možnosť neustále naráža na prekážku v podobe odmietavého mlčania adresátky, predo dvermi sa už začínajú hromadiť húfy nových kandidátok. Milionára na ženenie predsa nenájdete na ulici každý deň... (TV Markíza)

peetriss

Jako romantický film i přes intenzivní dávkování cukru naprosto impotentní, neřkuli hloupé. Z hlediska komediálního nedokáže několik povedených situací divákovo zklamání vynahradit. Ženich na útěku je pouhým instantním produktem, jakých Hollywood natočil mraky, byť jsem viděl horší tituly. Chris O'Donnell se snaží, Renéée Zellweger jako vždy sympatická, ale mým hereckým vítězem je půvabná Brooke Shields, jejíž epizodní, ekonomicky racionálně smýšlející, postava mě dokázala rozesmát. ()

Death

Bylo tam par vcelku slusnych scen, ale vetsinu casu film nemel co nabidnout. Nuda je slovo, ktere mi prichazelo na mysl az prilis casto i na romanticky film teto kategorie. No a ten totalne klisoidni a debilni zaver netreba komentovat, americky rukopis je do tohoto snimku doslova vypalen. Jedine pozitivum je snad pro me Renee, i kdyz je pravda, ze bohuzel v tomto filmu spise vzhledem, nez svym hereckym vykonem. ()

Santino7

Z môjho pohľadu nie príliš vydarená romantická komédia, ktorá je po obsahovej stránke tak príšerne stupídna a nezáživná, že by ju nezachránil snáď nikto. Chris O'Donnell a aj Renée Zellweger sa síce snažili, no žiaľ vzhľadom na všetky ostatné faktory boli absolútne bez šance, navyše som mal taký pocit, že k sebe ani trochu nepasovali. Vlastne zlé bolo takmer všetko. O akúsi pomyselnú korunku sa suverénne postarala scéna s kvantom utekajúcich neviest, no a za hlavu som sa chytal taktiež pri samotnom "romantickom rozuzlení" v závere. Čiže humor prakticky nulový, romantika poňatá príšerne a hviezdička čisto len za snahu. Ak ste na tom podobne ako ja, a teda zo stoviek žánrovo podobných filmov (romantických komédií) ste videli len zanedbateľný zlomok, tejto snímke sa odporúčam preventívne vyhnúť a pohľadať niekde inde. Verím, že krok to bude len a len správny. 25% ()

joora1

Tak takhle si romantickou podívanou nepředstavuju.Film prakticky o ničem, jeden nesmysl vedle druhého. Příbeh o tom, jak si jeden chlápek nejdřív nechce, pak chce, pak zase nemůže vzít Renée Zellweger .Nakonec, protože se musí oženit, aby dostal peníze, chodí od jedné ženy ke druhé a přemlouvá jí na svatbu. Aby toho nebylo málo jeden kamarád mu dá inzerát a najednou ho nahánějí ženy ve svatebních šatech po celém městě. Slátanina bez humoru, ale odpad bych tomu nedával. ()

masr

Myslím si, že je tenhle film vytvořen scénáristy, kteří z několika náznaků rozhodně nejsou hloupí a dokáží utvořit zajímavý rozhovor, neobvyklou situaci. Jenže v zadání dostanou za úkol získat co nejvíc diváků a proto začnou postupně vršit jednu rádobydojímavost za druhou, jedno klišé za druhým, rádobyroztomilé, pseudovtipné a kvazivelkolepé scény - takže vzniká zňahňaná sračka. Co je na tom pozoruhodné, je fakt, že sračkou není kvůli neschopnosti svých tvůrců - ale kvůli evidentní potřebě jít co nejníž kvůli divákovi.... Blbost nikoli jako neschopnost, blbost jakožto požadavek... ()

• V závěrečné scéně, kdy je ženich pronásledován nevěstami, účinkovalo tisíc komparzistek. Některé si dokonce přinesly svatební šaty z domu i přesto, že štáb je měl připravené pro všechny. (lesumir)
  • Jedna z nevěst se snaží udělat na Jimmiho (Chris O'Donnell) dojem tím, že chodila na vysokou v Princetonu, kam chodila i Brooke Shields, která hraje ve filmu postavu Buckley. (peetriss)