Dokument vypráví "od kolébky až do hrobu" životní příběh rappera Tupaca Shakura, příběh vycházející hvězdy rapové scény, o jejíž rychlé zapadnutí se postaralo pár výstřelů na ulici v Las Vegas. Hudební doprovod - Eminem. (oficiálny text distribútora)

rockwoman

"Nemyslím si, že to co jsem dělal bylo zlé. Líbil se mi můj způsob života a moje mentalita byla částí mého vývoje od kluka k muži. Ale dospíváme, všichni dospíváme." ...Když se dívám na nějaký hudební dokument, neřeším o jaký hudební styl se právě jedná. Naopak mě baví ta rozmanitost a respektuji to, že každému se líbí něco jiného. Tupac Shakur = rebel s velkým R = co na srdci, to na jazyku = žádný svatoušek = provokatér = ale také talentovaný = inteligentní = vtipný = zajímavý kluk, který ač se dožil pouhých 25ti let, tak jeho život byl dle vyprávění dost pestrý. Upřímná zpověď bez příkras a to jí dělalo hodně zajímavou. ()

montongery

Bylo mu 25 let a dokázal toho víc než normální člověk za celý svůj život. Tento dokument nepopisuje jen nejslavnější 2Pacovudráhu, ale také ho zobrazuje jako vůdce afro-amerických revolucionářů a skvěle zachycuje jeho strach ze smrti a z budoucnosti, která se promiltala i do jeho hudby. Konečně pořádný a úctyhodný dokument který si takováto osobnost, kterou zná i mainstreaomový proud, zasluhuje. ()

Marze

Dokument odvypráví raper v první osobě o sobě, ale vypravěč je inteligentní. Měl neskutečně krásné ženy, hezkou tvář, herecký a hudební talent a mnoho vtipných postřehů a hlášek. "Matka mě naučila rozumět ženám o moc víc, než jim rozumí moji vrstevníci. Když vás vychovává jen žena, začnete jako žena myslet" svěří se hrdina. "Dal bych jí srdce, játra, plíce, ledviny, krev, kostní dřeň, všechno". Jedné dívce říká "Později tě sbalím, jestli nebudeš úplně scvrklá, zestárneme spolu". Že byl na ulici přepaden a postřelen není v amerických městech vůbec překvapení. Spíš jsem se o něj bál, aby neudělal další průsery. Je hodně viditelné, jako měl rap a hip-hop před rokem 2003 mizernou úroveň. Sám Tupac myslím dnes už v žánru zapadl. Ale tahle stupidní hudba nás dnes v Česku velmi zaplevelila. O textech se Tupac vyjádřil trefně: "Něž bych dal psychoterapeutovi miliony dolarů, radši se zavřu do studia a natočím 24 písniček". ()

tomikan

Opravdu skvely dokument, a pokud Vas Tupac neoslovi jako raper, tak jako clovek, recnik a kritik by mel urcite. (Vsechno ma svuj cas a ja chci verit, ze nektery veci nebyly nahodny ani smysleny slavychtivych individui.. Makaveli, Dominikanska republika..) to se ale z Resurrectionu nedovite. O co je komplikovanejsi osobnosti,o to je i zajimavejsi. I nefanousek rapu by mel dat sanci minimalne skladbe Changes. ()

4daPeace

Verdikt: Pro me osobne srdecni zalezitost, jeden z nejlepsich filmu vubec a urcite nejlepsi dokumentarni film vsech dob, ktery byl po ostude nominovan cenu Akademie az 2 roky po svem uvedeni do sveta, nechapu, jak nemohl nevyhrat. Budete se usmivat, budou vam tect slzy, budete ho milovat, budete ho nenavidet, budete ho litovat, budete mu to prat...urcite to ve vas zanecha nejake emoce, coz je u filmu nejdulezitejsi. Skvele provedeno, skvela hudba, skvely strih, skvela kamera, skvela rezie, vyborny herec, Tupac promlouva celym filmem, jako by byl jeste na zivu... Vzkriseni jak ma byt... ()