Jennie přijíždí do San Franciska, aby našla svého bratra, hipíka Stevea. V jedné kavárně se setká se Stoneym, který jí pomůže brášku hledat. Stoney jej totiž zná z doby svých pokusů založit rokenrolovou kapelu. Stoney a jeho kamarádi pak promění tradičně vychovanou dívku v pohodovou a přitažlivou "dceru květin" a spolu s hipíkem Davem hledají Stevea v psychedelických zákoutích hippie komunity v Haight-Ashbury. Davea ale srazí a zabije auto, když v drogovém opojení bloudí po ulicích. LSD, marihuana a celkově dobré i špatné stránky životního stylu hippies jsou v tomto snímku vykresleny přesně a bez despektu či naopak glorifikace. Soundtrack k filmu je pak přímo hudebním klenotem, na němž nechybí ani mezinárodní hit "Incense and Peppermints" skupiny Strawberry Alarm Clock, jenž v listopadu 1967 ovládl hitparády. Dále přispěly kapely Seeds, Storybook nebo Cryque Boenzee. Toto vydařené svědectví jedné éry v režii Richarda Rushe produkoval Dick Clark, jenž bývá označován za nejstaršího teenagera na světě. (oficiálny text distribútora)

Foma

Vzhledem k mojí náklonnosti k mládežnickým hnutím 60.let dávám 4 body, ale i celkově vzato ten film neni tak špatnej. Chvílema stupidní dialogy a ne vždy přesvědčivý herecký výkony (hlavně Jack coby kytarista se nepoved´, jinak je ovšem jeho výkon v pořádku, s tím správným charizmatem, za který ho všichni milujem) jsou vyvážený sdělením díla, který neni hloupý, dále skoro dokumentárním stylem zachycujícím skutečnou atmosféru na Haight Ashbury v San Franciscu, dobře vybranou muzikou (zejména Strawberry Alarm Clock) a kamerou Laszla Kovacse. Vůbec nechápu českej název filmu. A ještě, kdo pozná Bruce Derna, aniž by si přečet´ titulky? ()

Anderton

Berte to od začiatku ako guilty pleasure a zabavíte sa. Amatérčina ako prasa, občas strašné dialógy, kde hippies stále dokolečka opakujú make peace no war a v centre toho jedno celkom normálne hluchá dievča. Zase sa mi ale páčil Rushov prístup k hippies, nie je to iba ich oslava, oni boli proste lenivé bzdochy a z filmu vám sympatickí nebudú. To ale ani "normálna" spoločnosť. Film by sa nestratil na prehliadne zlých filmov a mal by tam úspech. Objektívne za dve, ale je to občas zábavné a nie je to nuda. ()

genetique

No keby sa nejednalo o jednu zo skorších väčších Nocholsonových rolí, asi by film okolo mňa veľmi rýchlo prefrčal ako mnoho filmov zobrazujúce toto obdobie. Časy lásky, mieru, marihuany a bezstarostného života hippies, ktorý sa mi znova nedostal pod kožu. Občas nejaká haluzná zhúlená situácia, zdrogovaný vtip, pár smiešne vážnych posolstiev o mieri, trošku pozvoľne zdramatizovaný koniec a zajtra už nebudem vedieť o čom film bol. Ale hlavné je, že kým som ho pozeral, tak som sa až tak nenudil. 55%. ()

Radko

"Ježiš povedal- existujem v kocke cukru!" napíše brat na pohľadnici sestre a tá sa ho vyberie hľadať do raja hipíkov - San Francisca. Narazí na psychedelickú rock skupinu, zapadne do ich sveta a nakoniec uletí na tripe. Film popri poukázaní na bezstarostný život v rozťahaných nápisoch a farebných víziách o zjednotenom vesmíre, kde vládne mier a láska, zároveň dvíha varovný prst pred užívaním psychedelík. Perspektíva takéhoto spôsobu trávenia času: život na smetisku alebo v squate so švábmi, neznámymi ľuďmi, neutešenou hygienou a veľmi nestálymi vzťahmi. Často v ohrození života, či už trvalým narušením mysle (jurodivý brat s pomätenými náboženskými vnuknutiami) alebo vplyvom zlého zážitku (takzvaného bad tripu). Vzhľadom na to, že celku chýba nejaká jasnejšia myšlienka, snáď s výnimkou poukázania na atmosféru doby. No deti kvetov sú tu vykreslené skôr ako frackovia a ich životný štýl pôsobí dojmom unavenej zábavky nudiacej sa starnúcej omladiny a mužov stredného veku. Polozabudnuteľná záležitosť, no ak chcete vidieť Jacka Nicholsona s copom alebo sa nadchýňate kvetinovými ideami - niet čo váhať! ()

Javert

Haight Ashbury v době největšího rozkvětu = dozajista největší devíza tohoto psychedelií prodchnutého díla. Právě v Psych-Out je ono zachycení doby, místa, sociální a hudební kultury to nejdůležitější, na čem stojí a padá kvalita celého filmu. Zápletka je vedlejší. Pro odpůrce "špinavých hipíků" bude tohle ovšem utrpení. Pro mě je to naopak pastva pro oči. ()

• Během sledování písně "Rainy Day Mushroom Pillow" je vidět, že hlavní kytarista od druhé půlky písně hraje na jinou kytaru. (Terva)
  • Střih režiséra Richarda Rushe měl 101 minut a producenti ho sestříhali na 82 minut, což byla verze, kterou v roce 2003 vydala na DVD společnost Fox Video. 98minutová verze byla použita na VHS vydání společnosti HBO Video. Dne 17. února 2015 byl na DVD a Blu-ray vydán 101minutový režisérský sestřih. (Terva)
  • Jack Nicholson napsal skript příběhu. Režisér Richard Rush jej však považoval za moc experimentální pro běžná kina a scénář předělal. Nicholsonovi však zůstala role Stoneyho, kterou si napsal sám pro sebe. (Terva)