Mladík Jimmy Wallece se nešťastnou náhodou dostane do rozporu se zákonem, když se rozhodne bojovat o dívku, kterou mu přebral jeho rival Maney Cole. Při potyčce s Maneyho partou Jimmy jednomu z delikventů vytrhne zbraň, ze které vyjdou výstřely. Jimmy zpanikaří a v domnění, že spáchal vraždu se ukryje v malé uschovně zboží s dalšími dvěma rukojmími. Celé místo obklíčí policie a dostaví se i televizní štáb včetně Jimmyho rodičů a mladík se tak musí rychle rozhodnout, jak bude postupovat dál. (Duke90)

Duke90

Tak prvním film s Jackem Nicholsonem už bych měl (po druhé) za sebou, ale kde je, prosím vás, ten Jack v hlavní roli? Potom, co se za ním po vyhrocené šarvátce zavřou dveře do "spižírny" už si dalšího vystoupení moc neužijeme. Nejvíce prostoru tak dostává Jackovo okolí, kde je jedinou opravdu výraznější postavou správňácký poručík a docela mě bavil výslech zakrslého světlovlasého chuligána, který nechutně přehrával a měl jsem sto chutí mu jednu ubalit sám. Jinak vše už hezky shrnul uživatel "Goldbeater". Pokud tedy ve filmu budete hledat něco víc, než mladého Nicholsona, pravděpodobně budete zklamáni. Raději bych doporučil třeba snímky Malý obchod hrůz (1960) a Havran (1963). ()

Goldbeater

Je to samozřejmě podobně tupé, levné a narychlo natočené jako většina snímků z produkce Rogera Cormana před rokem 1960 (samotný Corman se zde mihne v malé roli televizního kameramana). Z dnešního pohledu je tento snímek zajímavý už jen díky Jacku Nicholsonovi, a to ještě jenom minimálně - on sice má hlavní roli, ale prakticky nemá co hrát. Scénář mu nedává žádný prostor, jeho postava rezignuje na jakýkoliv hlubší rozměr a prakticky zde je jen od toho, aby se tvářil nervózně a mával pistolí. Film drží nad vodou aspoň mírná kritika médií, jejich žízně po násilí a mezigeneračního neporozumění. ()