Kapitán Edward Hall se vrací do USA po dvou letech strávených v zajateckém táboře během korejské války. V táboře mu byl vymýván mozek a pomohl tak Číňanům přesvědčit ostatní vězně, že bojovali nespravedlivou válku. Když se vrátí, je považován za člověka, který spolupracoval s nepřítelem. Kde v zajateckém táboře končí věrnost, když pobyt tam je peklo na zemi? (wertcha)

kaylin

Nevím proč, ale měl jsem v hlavě představu o tom, že tenhle snímek bude silný jako "Dvanáct rozhněvaných mužů", ale to se rozhodně nepotvrdilo. Paul Newman hraje, co je potřeba, ale jeho hrdina je možná až moc stoický. Téma je výborné, ale podle mě se z toho podařilo vytěžit trochu málo. ()

Prejza

Zajímavý drama, který se poměrně brzo a dost otevřeně svým způsobem jaksi vypořádává s maccarthysmem a taky přispívá k rodince rebelskejch filmů padesátejch let - to především tou otázkou, jak a proč to může taky dopadnout s americkým klukem, kterýho opustí vlast v tý nejmíň příznivý situaci, po "zradě", která ani tak zradou nebyla. Samozřejmě trošku připomene Mandžudskýho kandidáta, i když je to všechno nějak vobráceně. ()

• Film šel původně do omezené distribuce, ale tržby byly tak slabé, že byl stažen a všeobecná distribuce odstartovala až 4 měsíce po uvedení filmu Někdo tam nahoře mě má rád (1956). (Mikino00)
  • Hlavní role byla původně napsána pro Glenna Forda. Ten ji však těsně před natáčením odmítl. (Mikino00)