Noční show Davida Lettermana

USA, 1993, 4242x60 min

Réžia:

Jerry Foley

Účinkujú:

David Letterman (moderátor), Hallee Hirsh, Julianna Margulies, Evangeline Lilly, Jessica Biel, Jimmi Simpson, Jorge Garcia, Jamie Oliver (viac)

V poradí 11. sezóna veleúspešnej talkshow amerického televízneho veterána Davida Lettermana sa nesie presne v duchu zavedených pravidiel. Spojenie inteligentného humoru a serióznych rozhovorov zaistilo Lettermanovi stále miesto na najsledovanejšej stanici East Coastu CBS a to hneď v prime time. Dave spolu s hudobníkom Paulom Shafferom ztrpčuje svojimi štiplavými otázkami život nielen hercom ale aj spevákom, športovcom alebo vedcom. LATE SHOW je v Amerike jedna z najsledovanejších relácií už cez dvadsať rokov a stále si udržiava svoj status výbornej zábavy na každý večer. (JohnFarst)

StarsFan

"Vítejte v show. V New Yorku je podzim. Máte rádi podzim? Padající listí, padající akcie... Krása. A víte co? Je 79. výročí krachu na burze. A na paměť této události se akcie prodávají za ceny z roku 1929." Dave Letterman svou noční show uvádí už pěkných pár let, ale stejně se na ni pořád moc dobře dívá. Je sžíŕavý, ironický, satirický, to ano a hlavně vůči Republikánské straně, která mu asi moc k srdci nepřirostla ("Prezident Bush prohlásil, že nepotřebuje souhlas OSN, aby začal válku, a mě tak napadá, no vždyť sakra nepotřeboval ani souhlas amerických voličů, aby se stal prezidentem."), ale přes to všechno se nesnaží své hosty zesměšnit a čas od času je na něm dokonce pozorovatelná jakási aura úcty k pozvanému. Davův styl mi jednoduše mimořádně sedí a vždycky si ráda poslechnu nějakou tu historku Al Pacina nebo názor Billa Clintona na prezidentské volby. Vyjádřeno slovy Rogera Eberta: "Two thums up!" "Svět se zbláznil. Nejlepší rapper je běloch, nejlepší golfista černoch, nejvyšší chlap v NBA Číňan, Švýcarsko vyhrálo Americký pohár, Francie obviňuje USA z arogance, Německo nechce jít do války a tři nejmocnější muži v Americe se jmenují Bush, Dick a Colon. Je třeba říkat víc?" ()

Matty

O vnější podobnosti (struktura pořadu, rozestavení scény, doprovodná kapela) a obsahové rozdílnosti (spec. co se týče způsobu vedení rozhovoru) Uvolněte se, prosím a Noční show Davida Lettermana by se dalo dlouze diskutovat. Oba dva pořady mají své klady i zápory a oba dva do jisté míry reflektují požadavky široké divácké obce v zemi svého původu a tedy, vzato zjednodušeně a v globálu, i národní povahu (trapnost, ironie, závist x přátelskost, bezkonfliknost, přetvářka). Tím stěžejním pro talk-show by každopádně měla být krom zábavnosti i určitá informační hodnota a zde má nevtíravý Letterman oproti agresivnímu Krausovi i přes občas neobratně maskovaný propagační charakter svého pořadu navrch. ()

Djkoma

Někteří hosté se nepředvedou zrovna jako největší hvězdy filmového plátna, ale jiní jsou opravdu neskuteční. Pro někoho možná pokleslé, povrchní a levné, někteří budou tuto show milovat od první sekundy do poslední (od první do posledního zasmání diváků podle svítícího napíšu "smích" :-))). Čeští diváci by se mohli podívat, odkud čerpá Jan Kraus inspiraci a na koho stále opravdu nemá, i když je to už těsné a kdyby k Honzovi chodili hvězdy jako Bruce Willis nebo Bill Murray asi by se diváci divili (i ti američtí, protože Honza Kraus je trochu drsnější a přímočařejší než David Letterman). Ochutnejte a uvidíte, zda vám koláč, ikonicky vystihující americké televizní pořady zachutná. // Jennifer Connelly-nádherná,sympatická a vtipná. Nicole Kidman-sympatická. Meryl Streep-nemocná, přesto s přehledem královna večera. ()

Shadwell

Kdo mě zaujal: Bruce Willis (stylový oranžový sáčko, smysl pro humor, těžkej gangsta), Jessica Biel (baví mě ji poslouchat, baví mě na ni koukat, i když to vůbec není můj typ), Emma Watson (šprtka, práskla na sebe A-známky, ale milá a oduševnělá), Colin Farrell (klasicky nad věcí, on prostě nerozlišuje, jestli hraje ve filmu, nebo ne), Evangeline Lilly (roztomilost sama, zvlášť když je nalíčená, znal jsem ji pouze z Lostu, kde zpravidla není), Paris Hilton (příjemná a vtipná). A samozřejmě Dejvid Letterman. ()

Zíza

Ale jo, docela jsem se bavila X-) takže nevidím důvod, proč se npodívat znovu. Zajímá vás, jak si dělají legraci amíci z vlastní politiky, státu, obyvatel? Máte rádi "pokec s hvězdičkama"? Tak to je tato show stvořena pro vás :-) Ale je to hlavně velmi pohodový oddech. U know... Seriously. ()

viperblade

Nejserióznější. Právě takhle vnímám já Davida Lettermana. Ze všech těch amerických talk-show (Leno, DeGeneres, Kimmel, Ferguson, O'Brien) mi právě tento pořad přijde nejvíce uhlazený a spíše informativní. Ale to nic nemění na tom, že si David s hosty slušně pokecá a málokdy chybí legrace… Viděl jsem už hodně rozhovorů, ale jednoznačně u mě vede Bruce Willis, který si téměř pokaždé, co přijde, udělá z něčeho prdel. Jednou z High School Musical, jindy zase z Lady Gaga… Tenhle chlápek bude zřejmě fakt pohodář… Pár dílů (s českými titulky) najdete zde a dalších zhruba milión jich najdete na YouTube… dokonalý způsob, jak si zlepšit angličtinu (nebo si ověřit, jak na tom jste). Čím více dílů vidím, tím více mám Lettermanův styl rád. 90 %. ()

Phobia

Tahle americká talk-show mě jaksi nechytila; Lettermanův humor mi občas přijde dost křečovitý - říct vtip za každou cenu, ikdyž třeba nemá souvislost k předcházející větě či tématu. K některým hostům je příliš milý a korektní, a někdy narážky prostě nechápu, protože dění v USA nesleduju nijak podrobně... v tomhle směru jsou jistě srozumitelnější české talk-show. A taky mě docela sere publikum, nadšeně hýkající, ikdyž David Letterman pronese sebeméně vtipné slovo. Své kvality to má, Letterman je vcelku sympaťák, ovšem nekritický fanoušek tohoto pořadu ze mě asi nebude. 60% ()

poz3n

Váhám mezi 4 a 5. David Letterman je suprovej, jeho hosti taky ale sem tam jednou za čas tam něco nepochopim, což asi bude tim, že nežiju v USA a tim pádem se ve všech událostech nechytám. ()

Coleator

Lettermanovi poslední dobou občas strašně dlouho trvá, než se vymáčkne, přece jenom stárnutí nezastavíš... Ale protože jeho jméno má stále perfektní zvuk, chodí k němu všichni rádi - a o to hlavně jde... ()

BigDeal

S Lettermanom mám podobný problém, ako s Lenom. Síce sú rozhovory s hercami zaujímavé, jeho úvodný monológ je otrasne nevtipný. Neviem kto vtipy píše, ale keď už sám Letterman vo svojej show takmer každý deň poznamená, že by najradšej túto časť celú preskočil, asi to bude vážne. Stále ho mám však radšej ako Lena a to kvôli pocitu veľkoleposti každej novej show. Ten je zapríčinený vďaka jeho úžasnému orchestru. ()

zahubicku

Občas mi přijde že neví na co se má ptát, chvilku přemýšlí a pak řekne ten nejnevtipnější vtip na světe ... Asi má rád jiný druh humoru . ()

Wysch

Nejspíš jediná talk-show, jejíž sledování mě skutečně baví. Letterman má pro mě absolutně sedící smysl pro humor, jeho hosté jsou úžasní v tom, jak se dokážou pod jeho otázkami rozpovídat, a přitom ukazovat opravdu lidskou stránku celebrit, přitom však zůstává Letterman pořád jen produktem konzumní společnosti, a tak přináší otázky na témata, která přeci jen americkou veřejnost nějak zajímají, nebo nějak zasahují. A v tomhle ohledu je zkrátka Letterman výborný. ()

Fanucci

Takový Gandalf mezi americkými Late Night baviči:-)...na můj vkus je moc arogantní (neumí přijmout srandu na svou osobu) a málo vtipný. Na Conana, Stewarta ale i Lena nemá. ()

Cafú

škoda jen, že člověk nezná lépe ty americké politické reálie, na které se mnoho vtipů odkazuje... Letterman je klasik a zve si do pořadu velmi zajímavé kapely, což beru za obrovský klad. ()

Martin741

Ceskou odpovedou je Sou Jana Krause ...... asi ako ked Jarolav Soukup Odpovedal ceskoslovenskou Byl jednou jeden Polda na americky serial Police Academy. 95 % ()

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

02.12.2016

První filmový Jump Street stál 42 milionů dolarů a vydělal 201 milionů. Dvojka pak vyšla na rovných 50 a utržila 331, což je jasný důkaz, že studio Sony narazilo zlatou žílu. Jak ale možná víte,… (viac)

Courteney Cox popírá návrat Přátel

Courteney Cox popírá návrat Přátel

23.04.2014

David Letterman se netají tím, že i on je velkým fanouškem komediálního seriálu Přátelé, který skončil před deseti lety a o jehož návratu se po stejnou dobu neustále diskutuje. Když jej tedy v rámci… (viac)