Tirák

• Slovensko Smrtiaca pomsta (viac)

Řidič náklaďáku (Norris), který hledá svého dávno ztraceného bratra, se s kamarády stejné profese octne ve městečku plném korupce, kde se zjevně každý, od policie až po soudce, nechává uplácet. Dají jim nespravedlivě pokuty, aby z nich dostali peníze, a nechtějí je nechat projet, dokud nezaplatí. Řidiči se rozhodnou vzít věci do svých rukou a proti zkorumpovaným úředníkům společně připravují pomstu. (Filmbox)

Flipnic odpad!

Neuvěřitelně slabý film i v rámci těch nejhorších filmů Chucka Norrise a zapadlých béček 80. let. Letělo to kdysi na vhs a i když tenkrát se u nás o každém "vhsfilmu" tvrdilo, že je perfektní, o tomhle se to příliš netvrdilo. Film je nepovedený ve všech ohledech. Scénář je něco přííšerného, akce minimum, herecké výkony otřesné a prostředí pro nás Evropany naprosto nesympatické (zaprášené stepy a v nich nekonečné dálnice). Toto opravdu nebyl Norrisův dobrý začátek, ještě že tenkrát byla Amerika v tomto ohledu země "nekonečných možností" a dovolila mu natočit spoustu dalších již o dost kvalitnějších filmů a získat si tak jisté, dosti početné publikum ... ()

Gilmour93

Chuck Norris na dieselovém oři a s tváří hladkou jak dětská prdelka hledá bratra, co vypadá jako jeho syn a jako průvodní jev samozřejmě sjedná spravedlnost ve zkorumpovaném městečku. Místo koltů má kopy na trup, místo opakovačky kopy z otočky a když je nejhůř, přivolá se vysílačkou kavalérie na dalších smradlavých koních. Výběr herců zcela korespondující s hillbilly blues doprovodem, děj prostý jako jeho účastníci, pár doušků podprůměrné akce a pochopitelně finální duel dobra se zlem. V ohradě, se symbolikou cválajícího koně a komplet ve zpomalených záběrech. Hulette evidentně myslel na diváka a chtěl co nejvíce oddálit moment, kdy celá tato paráda bude muset skončit.. ()

sniper18

Je to úplne priemerný akčný film s mojim obľúbeným Chuckom Norrisom, ktorý patrí medzi jeho najslabšie filmy. Má dosť dobrý príbeh o hľadaní brata a mestečku, ktoré má svoje vlastné zákony, ale spracovanie už je na tom podstatne horšie. Nie, že by bol nudný, to kvôli krátkej dĺžke filmu ani moc nejde, ale pôsobí naivným dojmom. Jednoducho typické sedemdesiate roky. Akcia je tu tiež taká, aká by sa v tej dobe dala čakať, teda pomerne jednoduchá, bez nejakého nápadu, ale neurazí. Najviac sa mi tu páči Norrisova, dá sa povedať, že exhibícia, kde prebehne celým mestečkom a ručne zneškodní každého, kto na neho zaútočí. Veľmi ma tu sklamal prístup Norrisa, pretože aj napriek tomu, že sa tu jedná o pre neho veľmi závažnú situáciu, teda hľadanie brata, tak to berie skoro celý čas ako zábavu a vidieť ho nahnevaného je veľký problém. A nepáčia sa mi ani záporáci, ktorí sú dosť trápni. Myslím si, že tento film sa dá bez väčších problémov pozrieť, fanúšikov Norrisa by zase až tak moc sklamať nemal, jednoducho taký priemerný film. Hlavnú zásluhu má na tom hlavne doba vzniku filmu, pretože zlatá éra akčných filmov ešte len mala prísť a tak tento film ešte neobsahoval viaceré typické prvky klasických akčných filmov. Keby ho Norris natočil napríklad o desať rokov neskôr, tak by určite dopadol podstatne lepšie. Objektívna kvalita filmu- 48%, film sa páči mne na 54%. ()

sud

Sedmdesátá léta neodvratně končí - éru velkých bouchaček a ran tvrdou pěstí, které bolí střídá éra bojových umění, kopanců a nesmrtelných akčních hrdinů. Ačkoli filmy o bojovém umění nevyhledávám, zkusil jsem to a musím konstatovat, že je to velice slabé i na Chucka Norrise. Od příběhu jsem nic nečekal, ale ani bitky nestojí za moc. Za závěrečný souboj a prostředí texaského městečka 20%. ()

castor

„Je-li nutná síla, je třeba postupovat odvážně, rozhodně a důkladně!“ I takové skvosty zaznívají z úst postav ve městečku, ve kterém bují korupce a kdekdo rád přijme nějaký ten úplatek. Soudce nevyjímaje. Řidič náklaďáku Chuck Norris to tak ale nenechá a sem tam někoho kopne otočkou do břicha. Kaskadéři asi zrovna nebyli k mání, protože jeho soupeři k zemi padají jak pecky, a on sám vypouští připitomělé repliky. Jeho (brzy vousatá) image skromného klaďase ale americkému publiku imponovala, v béčkových vodách byl jako ryba ve vodě a byl přesně tím zástupcem, který na čas utnul éru velkých bouchaček a ostrých slov, kterou vystřídali hbití mistři bojových umění. Jen tady to bylo zatraceně slabé. ()

MM_Ramone

J.D.Dawes je vodič kamióna. So svojim tirákom brázdi Ameriku krížom krážom. Do tejto práce zasvätí aj svojho mladšieho brata Billyho. I z neho sa stane kamioňák. Pri jednej z jázd sa ocitne v malom mestečku Texas City v Kalifornii. Padne do pasce, ktorú mu nastavil miestny šerif. Je nespravodlivo obvinený a postavený pred všemocného sudcu Trimmingsa. Dostane sa do obrovských problémov. Našťastie sa mu na pomoc vyberie jeho starší brat. Ten v tejto zapadnutej, zahnívajúcej diere plnej agresívnych buranov zjedná poriadok. Hlavnú úlohu v snímku "Tirák" (Breaker! Breaker!) stvárnil Chuck Norris. Mal tridsať sedem rokov, blonďavé vlasy, bol nahladko oholený, a už vtedy dokázal poriadne preplieskať a skopať každého gaunera, čo sa mu postaví do cesty. ** ()

Wacoslav1

Sorry Chucku, ale tohle je peklo. Ano občas to je i až tak špatný film, že se lze bavit nad neschopností tvůrců, ale spíš je to jenom hrozná sračka a i těch 80 minut jsem vyloženě protrpěl až do konce. Tak jasný no každej nějak začínal, tak z úcty k Chuckovi nedám odpad, ale v top tisíc nejhorších je to zcela právem.10% ()

Xmilden

Takový ten klasický příběh o řidiči náklaďáku, kterého se snaží šikanovat jedno buranské městečko, aby se nakonec role otočily a náš statečný rek, nakopal padouchům zadek, zachránil bráchu a získal srdce krásné dívky. Potřebujeme tyto naivní příběhy. Chuck rozhodně příjemně potěšil. 50% ()

Big Bear

Sedmdesátkové filmy zejména ty americké mají takový svůj nezaměnitelný feeling. Hrdiny jsou většinou tvrdí chlapi často s knírkem, bránící bezpráví či berou zákon do vlastních rukou, to když ten oficiální nefunguje. Jsou to vlastně westernoví hrdinové pozdější doby. Nemají však už na botách ostruhy a nepobízejí s nimi do trysku mustangy na nichž sedí... Sedmdesátkoví hrdinové už koně mají spoutány pod kapotami mustangů, chevroletů nebo silných trucků. Truckeři byli v této době oblíbenými hrdiny až se divím proč zrovna oni. Snad je to ta romantika dálek a nebezpečí na dalekých štrekách, kdy za zády táhli náklady často přes celé Státy. Hned si vybavím třeba film Conwoy... A samozřejmě si vybavím i všechny ty kamiónové angličáky, které jsem tehdy jako poklad z Tuzexu a vyjížděk známých do zahraničí vlastnil od Matchboxu. Jen díky této firmě jsem věděl, že v zemi jako Amerika jezdí překrásné tahače exotických jmen Peterbilt, Kenworth, Mack, Freightliner ad... Tehdy jsem si přředstavoval jací asi obři to jsou proti těm našim Liazům, Tatrovkám, Romanůn a dalším tahačům... Až nedávno jsem zjistil, že jsem se docela zmýlil, protože vyjma verzí tahačů ,,3+1'' kdy řidič má za kabinou pomalu celý byt se jednalo o skoro stejně velké stroje. Jen krásnější, blyštící se chrómem, s množstvím všech možných pozičních světýlek, originálních kreseb a s dlouhými komíny za kabinami... Od tohohle filmu jsem čekal, že se mi té radosti vidět zase tyto krásné trucky dostane a skutečně se tak stalo. Opět dojde k menšímu konvoji rozezlených řidičů a opět dojde na honičky s policií v černobílých křižnících s velikými majáky na střechách a s obrovskými chvosty prachu za záděmi. Příběh sám je trochu jak to jen říci... přiblý. A pochopitelně neuvěřitelný. Jakási komunita vedená šílencem vezme ve svém zapadákově spravedlnost do vlastních rukou a rozpočet města se snaží navýšit vybíráním neoprávněných pokud. Městská policie řidiče schválně odklání z dálkových tras na cestu k městečku s poukazem na objížďku kvůli nehodě. Ve městě je pak řidič policií a starostou, který je zde i soudcem ždímán za překročení rychlosti v obci. Většina lidí je vyklepaná a zaplatí. Někteří se ale brání jako brácha Chucka Norrise. Dojde k potyčce a bratr zmizí. Když se zjistí, že on i jeho truck jsou nezvěstní začne Chuck sám pátrat. Dopátrá se lecos a jelikož se s ním v městečku nechtějí moc přátelit dojde na všechny jeho hmaty, chvaty, obraty i pirulety s výkopem. Chápejte, tehdy se ještě málo vědělo, že nasrat Chucka je horší než Pánaboha. Tady jsou ale na Chucka v přesile a tak mu díky nové známosti díky volání o pomoc do vysílačky přijedou helfnout všichni nejbližší truckeři. Ti jej zprvu při zuřivým průjezdem stepním městečkem nemohou najít, tuší, že je možná někde uvnitř a tak začnou projíždět domy... :-). Z městečka je tak rázem hromada prken. Největší zloun a záporák mexickej polda ale na Chucka čeká v ohradě s divokým hřebcem. Chce si dát férovku chlap proti chlapovi. Jak to dopadlo nebudu spoilerovat, prozradím jen, že hřebec vyvázl bez újmy! Dávám tedy z 1 koblihu a radši ji ani nebudu jíst. ! * () (menej) (viac)

hippyman

vše bourá neskutečně hloupý scénář, k tomu i špatný střih a marná snaha o herectví, hromada nelogičností a zbytečností... trapnost se snoubí s nudou, i poloviční stopáž by byla nesnesitelná. prostě podřadit a vyhnout se velkým obloukem! 20% ()

mzss1

Jeden z prvních filmů s Chuckem Norrisem. Víceméně se to nepovedlo. Příběh by nebyl zas tak špatnej, kdyby byl lépe spracován a měl lepší nápady. Akce tu téměř není, spíš pár soubojů, kde mě trochu potěší Norris, kde vyřídí téměř každého. To je asi tak všechno co se mi líbilo. Hudba se mi vůbec nelíbila, tyto rádoby westernovské či městečkové filmy s pár buranama mě moc neberou. Záporáci byli neuvěřitelně trapní. Konec pěkně odfláklej. Norris je zde asi jediným kladem. Proto film hodnotím jen na 21% = * ()

Campbell

Chuck Norris na nás utočí, a já se celkem bavil, film je sice špatný. Hlavně příšernej scénář tak trochu kopírujícího Ramba ale Chuck Norris není Stallone a nedokáže vykydlit toliko lidí, a tak je film strašně zdlouhavý. Hudba byla příšerná, ten vidláckej styl je šílenej. Norris mlátí lidi s kulkou v břiše a já se přesto bavím. "Breaker, Breaker!" ()

malylada odpad!

Jsou stupidní béčka, které nestojí za řeč. Ale toto je pod hranicí hlouposti a s béčkem to nemá nic společného, neboť zde není žádná akce, ale opravdu žádná. Norris absolutně nevyužit......0/10 ()

kobejn

jasně, nechtěl sem po práci koukat na buňuela nebo godarda, řek sem si, dám si oddechovku s čakem, ale nečekal sem, že to bude taková oddechovka, kde sou všichni kromě čaka totální dementi a film natočil nějakej retard, no nic, čak za nic nemoch, todle natočil nějakej idiot halt. A jak se k tomu přichomejt Jack Nance z Mazací hlavy, to je taky kuriozita. ()

slunicko2

Zajímalo mě, jak vypadal Chuck Norris za mlada. 1) No, jak by vypadal. Nic zvláštního. A ani už nebyl tak mladý. Bylo mu 37 a vypadal méně sexy, než o deset let později._____ 2) Přitažlivější byl Michael Augenstein, který hrál jeho bratra. Ale toho jsem si ve filmu moc neužil._____ 3) Norris podle vlastních slov dostal za film 5 000 dolarů. Za 11 natáčecích dnů to zase tak málo nebylo._____ 4) O své budoucnosti pak Norris v roce 1977 prohlásil: I want to become as big in the movie industry as I've been in the karate industry. I know I can do it because I have the faith to do it. Posuďte sami, jak se mu to podařilo._____ 5) A to je vše, co mohu o filmu říci. ()

JohnSmith

Všechny akční filmy z amerického buranova jsou prostě tragédie. Chápu, že kdyby se u nás v horní dolní točil akční thriller, tak by to dopadlo stejně, ale proč takový věci vůbec někdo točí?. Dvě hvězdy za dostatek ran co Chuck Norris rozdal. ()

vitekpe

Chuckovo klasicke becko s televiznim vizualem, nehodici se country muzikou, a az prilis prostym pribehem. Jako experiment lze zhlednout. :-) ()