Scott Roper pracuje u sanfranciské policie jako "vyjednavač". Díky své mimořádné inteligenci, železným nervům a mrštnému jazyku dokáže většinou přesvědčit zločince držící rukojmí, aby se vzdali. Když ale Scott zjistí, že stojí tváří v tvář nebezpečnému psychopatovi, se kterým není rozumná řeč, dokáže bez váhání použít zbraň a zločince chladnokrevně zlikvidovat. Úspěšnost Scottových zásahů je stoprocentní a proto jeho nadřízení shovívavě mhouří obě oči nad jeho vášní pro luxusní auta a sázení na dostihové koně. Ovšem to, co prochází Scottovi v práci, nenalezlo pochopení u jeho přítelkyně Ronnie, která mu dala bez milosti kopačky. Když Scott dostane nového parťáka McCalla, není tím rozhodně nijak nadšen. Už proto, že chtěl na vlastní pěst vyšetřit vraždu svého staršího kolegy a přítele, kterého brutálně podřízl výjimečně nebezpečný a vychytralý padouch Korda. McCall si ale dokáže získat Scottovu důvěru a společnými silami po dramatické a zničující honičce v ulicích San Franciska Kordu zatknou. Scott se dokonce usmíří se svou láskou Ronnie a všichni by žili šťastně až do smrti, kdyby Korda zakrátko neprchl z vězení. A nechtěl se pomstít... (oficiálny text distribútora)

choze

Rok po Skále hostilo San Francisko další nadupanou honičku s tramvají a kvůli ní jsem zašel do kina hned dvakrát, protože jsem se nemohl dočkat druhé Nebezpečné rychlosti, která připlula na plátna o čtyři měsíce později. Průměrný buddy akčňák od scénáristy Tango a Cashe a s dominujícím Eddiem, sympatickým Rapaportem a spolehlivým záporáckým xichtem Wincottem stál 55 mega, kteréžto peníze na něm s výjimkou zmíněné honičky nejsou moc vidět, takže Eddie si asi pěkně ukousnul. Ale líbilo se mi jak vyjednavač Murphy učil odstřelovače Rapaporta řešit krizové situace nenásilně. ()

otík

Tento policejní snímek se Eddie Murphymu povedl. Je v něm napětí i dobře natočená akce, scéna s tramvají uprostřed San Franciska sice těžce připomíná totéž ze Skály, ale je to docela jiné a nutno říct, že natočeno je to opravdu mistrně. Příběh je jednoduchý, bez jakýchkoli komplikací. Záporák zabije dlouholetého Murphyho přítele a ten po něm jde tak dlouho, až jej dostane. Eddie tímto snímkem ukázal, že dokáže zvládnout nejen ukecané, ale i tvrdé policisty. ()

Oxytocin

Pusťte si raději něco jiného... Film vůbec nemá šťávu a akční scény vypadají jako z trapného béčka. Mohu jmenovat např. brzdění tramvaje tím, že auto nastavené bokem zpomaluje tramvaj, aby nevlítlo do lidí na konci kolejí, parťák je schopný odezírat ze rtů a ze své sniperovky na dálku bude střílet na nepřátelského řidiče, pokus o vraždu přítelkyně E.M., kdy zabiják naprázdno několikrát bodne nožem do místa, kde před chvilkou stála, úžasný skok na rozjeté auto, ... atd... Když se E.M. v jedné ze scén přetahoval o nůž, tak jsem si přál, aby byl proboden a film konečně skončil... kurňa... nestalo se a já musel strávit další hodinu dokoukáním... Vy tu chybu dělat nemusíte. ()

tron

Treba sa zastať Thomasa Cartera a spol., pretože názov je distribučný, v origináli sa jedná o METRO, takže tvorcovia lacno neznásilňujú Eddieho Murphyho, to robia až slovenský a český distribútor. Toľko k názvu. A film? Fádne, nudné a rutinné. Rozhodne snímke prospeje, že Eddie nehrá one man show (prekvapivo si dobre padol do noty s mladučkým snajperom Michaelom Rapaportom) a že snímka má pomerne vážnu atmosféru, takže to nie je klasické Eddieho blbnutie. Ale inak je scenár zosobnením stereotypného a predvídateľného klišé, akčných scén je málo, verbálny humor nestojí za veľa a dokonca ani inokedy démonický Michael Wincott nedokázal kvalitne uhrať titulného psychopata. Pár bodov k dobru určite za výpravu; zbožňujem San Francisco. Podobne "nijaký" dojem z tohto filmu mali i diváci, takže to bola slušná trhlina na dovtedy pomerne bezchybnej Murphyho kariére (pri rozpočte 55 miliónov ich snímka na celom svete zarobila ledva 74). ()

PanBlack

Po akční stránce docela solidní, humor tam také je, ale ani zdaleka ho není tolik, kolik by člověk od filmu s Eddie Murphym očekával, ačkoliv tomu role policajta sedí jako vyšitá. Zkrátka, Murphy chtěl tímto filmem připomenout svoji největší slávu z dob, kdy byl Policajtem v Beverly Hills, ale bohužel tento snímek kvalit Policajta v Beverly Hills zdaleka nedosahuje, a jeho ztráta je výrazná hlavně po stránce humoru. Jedná se tedy o lehce nadprůměrnou akční komedii, která je ale v porovnání s (již několikrát zmiňovaným) Policajtem v Beverly Hills pouhým slabým odvarem. 60% ()

• Závěrečná scéna se natáčela na námořní základně Mare Island ve Vallejo v Kalifornii, rok poté, co byla základna uzavřena. (HappySmile)
  • V závěrečných titulcích hraje „Oh, Yeah, It Feels So Good“ od New Edition. (SONY_)