Chaplin na kolieskových korčuliach

• Česko Chaplin na kolečkových bruslích (viac)

Problematický čašník Charlie sa po práci ide odreagovať na kolieskové korčule, kde stretne krásnu dievčinu, kvôli ktorej je ochotný predviesť galantnú exhibíciu i typicky chaplinovské zlomyseľné a škodoradostné kúsky. (STV)

Arkanoid

Servírujú sa mačky a nie je to ázijská reštaurácia. Charlie hrá čašníka, ktorý veľmi umne dokáže určiť, čo hostia skonzumovali a sám si naúčtuje prepitné. Nehody na klzisku sú krásne, otáčanie zadku vtipné a klamanie o identitách ľahko napínavé. Charlieho výkony na klzisku sú samostatná kapitola, mal výbornú koordináciu, a v závere ukázal silné spinálne svaly a kvadricepsy. Alebo výborný strih. Spolu to robí veľmi zábavný mix, ktorý kazia len lacné oblievačky jedlom. ()

Stanislaus

Typicky bláznivá a potrhlá chaplinovská taškařice plná pádů, škodolibosti a jízdy na kolečkových bruslích, ve které se mohl Chaplin realizovat jako mistrný bruslař, který zvládá kdejaký pád a vlastní koordinaci na jedničku. Rozhodně jde o jednu z jeho povedenějších grotesek, která vyniká zejména dobře zvládnutým fyzickým herectvím zúčastněných aktérů. ()

Kass

Nejlepší groteska ročník 1916. To jsem to před lety, kdy jsem ji zde hodnotil 3*, opravdu neviděl? Je fakt, že jsem si teď postupně prošel Chaplinovu práci u Keystone (1914) a Essanay (1915) a tohle je tedy o level výše. Ne nadarmo je jeho práce pro Mutual Film (1916/17) obecně považována za to nejlepší co kdy v krátkometrážním filmu natočil. Sorry Charlie za slepotu. ()

classic

Nechcel by som byť Tulákov nepriateľ, radšej a skôr, dobrý, nie vtieravý, Kamarát, aby so mnou nezametal, ako na tanečnom parkete s humusáckou handrou na vymetanie špinavej kancelárie. Najprv ho vidím, ako typicky nešikovného čašníka, aby neskôr vo chvíli voľna išiel zrelaxovať na kolieskové “In-line” korčule, skrátka, na neho sa „lepí smola” , je ako MAGNET na rôzne, nevyspytateľné situácie, a opäť som sa kochal nekonečnými, vtipnými kreáciami, ktoré naprosto geniálne ovláda a zvláda, ľavou - zadnou, a ešte k tomu všetko navôkol seba i bravúrne koordinuje, a mne sa ani nechce veriť, že to má po neuveriteľných 100 LIET od uvedenia, stále veľký potenciál, čo si ani nedokážem vo svojej najhoršej nočnej more predstaviť, o ktorom zo súčasných, môžu byť aj krátke filmy, by som to mohol tvrdiť taktiež do budúcna... ? Sú to väčšinou také veci, na ktoré sa rýchlo zabúda, nieto po 10, 20, 30, 40, 50, 100 rokov, to už dávno skončia všetci v prepadlisku dejín. Toto sa podarí iba málokomu ! ()

everlong

jedna z nejlepších Chaplinových grotesek....představí se zde jako číšník, kterého byste radšji nechtěli potkat, předvede něco ze svého barmanského umění a ještě nám ukáže jak "Sir Cecil" umí bruslit... no existuje něco, co tenhle člověk neumí?: DÁLE HRAJÍ: James T. Kelly (Her Father) Frank J. Coleman (Restaurant Manager) John Rand (Waiter) Charlotte Mineau (Edna's Friend) Leota Bryan (Edna's Friend) ()