Klíč k vraždě

• USA Twisted (viac)

Policistka Jessica (Ashley Judd) je povýšena na inspektorku, poté, co výrazným způsobem přispěla k dopadení vraha. Na oslavu svého povýšení uspořádá večírek, kde se náhodně seznámí se svým novým atraktivním kolegou Mikeym (Andy Garcia). Pár dní po večírku Jessica s Mikeym začíná vyšetřovat sérii záhadných vražd. Případ je o to podivnější, že Jessica mrtvé muže znala, nebo s každým z nich strávila noc plnou vášně. S hrůzou si uvědomuje, že si ani na jednu z těchto nocí, nepamatuje. Má snad mrtvé muže na svědomí právě ona? (oficiálny text distribútora)

Vráťa

Kleopatřin komentář je trefný. Chci jen dodat, že jedinou hlubší otázkou, kterou v tomhle snímku najdete, je otázka na kolik sami sebe známe, abychom mohli říct: "Tohle bych nikdy neudělal(a)." Ovšem tenhle snímek na téhle otázce spíš parazituje, než jí rozvíjí. A ikdyž mám S. L. Jacksona velice rád, tak jednoznačně tento snímek nedoporučuju. Leda jako kulisu... ()

Campbell

Klíč k vraždě je neobyčejně nudný thriller který nemá nic co nabídnout a zachraňuje ho jen herecké obsazení. On celkově KAufman pro mě dělá naprosto nudný braky, ale tohle byla celkem síla. Začátek poměrně slušně navnadí, i když tu je opět klišé ženská která se chová jako drsnej chlap řeší vraždy svým způsobem. Teď dostane další případ který se samozřejmě zamotává. Celou dobu se tu nic moc neděje a já se poměrně nudil. bohužel ani konec není nijak překvapující. Je to nudnej krimi thriller na který se nedá moc koukat a snad nikoho nepřekvapí. Samuel je tu poměrně zajímavej ale to film od podprůměru nezachrání. ()

akisha

Uf, dokoukáno na třetí pokus. Odbudu si pozitiva - Garcia, delfíni, konečný titulky. Filmu by se dal prominout béčkovej námět, ale ten úplnej nedostatek napětí nebo zábavnosti těžko. K tomu mě nepříjemnej projev Ashley Judd jako ne zrovna sympatický policajtky, se kterou divák vlivem špatnýho vyprávění dvakrát nesoucítí. Jackson se taky nesnaží a jedinej, kdo projevuje trochu života, je Garcia. No, když nefunguje hrdina, máme tu příběh. Je stejně nezáživnej a odfláknutej, jako vše ostatní - s policajtkou si kdosi vyřizuje osobní účty, až je nakonec na chvíli taky podezřelá. Jo, a ten finální "twist" je už čirá zoufalost. Rozuzlení člověk tuší už od půlky minimálně, takže onen vysoce šokující zvrat vyšumí do ztracena do poslední bublinky. 30% a víc ani ťuk. The Watcher s Reevesem a Spaderem byl o hvězdu lepší. ()

ac3r

Hlavní postava v podání Judd otravná nesympatická ku*va. Když sebou každé večer flaknu po jedné sklenicce do bezvědomí, tak když ne na první ani na druhou dobrou, tak potřetí už by fakt napadlo asi každého pitomce, co to asi piju. Celý je to prostě úplně debilní i když ze začátku to vypadalo aspoň trošku nadějně. Nehorázné podprůměr, které bych rozhodně nedoporučoval. ()

honajz

Pan režisér tvrdí, že to měl být film noir ze San Francisca, ale nějak se mu to nepovedlo. Příběh ženy - policajtky, která se ráda vyspí s náhodnou známostí a její milenci jsou pak nalezeni brutálně zavražděni, není ani moc originální - kdo zná hollywoodská klišé, je mu vrah jasný asi po 20 minutách včetně motivu. Navíc z policistky dělají superagentku, která si pamatuje i náhodně zahlédnutého chlápka u baru, ale už jí vůbec nepřijde divné, že sotva smočí rty ve sklence s vínem, upadne na 12 hodin do bezvědomí. ()