S nejmodernější počítačovou technikou, dosud neuveřejněnými archívními materiály a nejnovějšími poznatky vědců celého světa je dokument Planety nejobsáhlejší a nejpozoruhodnější zprávou o vesmírném výzkumu a objevech, jaké kdy lidé učinili. Seznam jednotlivých dílů:

1. Jiné světy
Je začátek minulého století a astronomové touží najít novou planetu. Zatím jich znají jen osm. Počáteční kroky v objevování vesmíru. První cesty do kosmu a objevování posledních planet. První pohled na zakulacenou planetu Zemi. Úvodní kapitola dokumentárního seriálu představuje celou 'rodinu' planet naší sluneční soustavy, asteroidy, komety, planetky a další kosmické jevy. Stručný úvod do tématu původu a utváření jednotlivých složek vesmíru (mlhoviny, supernovy, vývoj planet).

2. Pevná zem
Příběh průkopnických misí k našim sousedním světům. S nejmodernější počítačovou technikou, dosud neuveřejněnými archivními materiály a nejnovějšími poznatky vědců celého světa je dokument Planety je nejobsáhlejší a nejpozoruhodnější zprávou o vesmírném výzkumu a objevech, jaké kdy lidé učinili.

3. Giganti
Objevte tajemství okolních obrovských planet naší sluneční soustavy. S nejmodernější počítačovou technikou, dosud neuveřejněnými archivními materiály a nejnovějšími poznatky vědců celého světa je dokument Planety je nejobsáhlejší a nejpozoruhodnější zprávou o vesmírném výzkumu a objevech, jaké kdy lidé učinili.

4. Měsíc

5. Hvězda
Slunce vzniklo asi před 4,6 miliardami let a bude svítit ještě přibližně 7 miliard let. Obsahuje 99 procent hmotnosti celé soustavy. Je mohutným zdrojem energie, kterou vyzařuje ve všech oblastech elektromagnetického záření, čímž ovlivňuje všechna tělesa sluneční soustavy. Je to obrovská žhavá plazmová koule. Není to ale netečná koule plynu, dějí se tu neuvěřitelné věci. Od prvních pozorování Slunce po pochopení, jak funguje. Jak pomohla spektroskopie, využívající rozkladu světla, zkoumání celého vesmíru.

6. Atmosféra
Atmosféra je tenká vrstva, která obaluje některé planety. Moc často se o ni nemluví, ale bez ní by neexistoval život a celý svět by vypadal úplně jinak. Atmosféra je rozhodující v otázce objevování a prozkoumávání vesmíru. S ní je planeta zajímavá, bez ní nudná. Samozřejmě, velcí plynoví obři mají více než jen tenkou atmosférickou vrstvu. Na Jupiteru jsou velmi často bouřky, které trvají často po celé generace. Ale nejen planety mají vlastní atmosféru: Titan, měsíc Saturnu, který obklopuje vrstva mraků, je nyní nejzáhadnějším a nejzajímavějším tělesem sluneční soustavy, má atmosféru s převažujícím dusíkem (ano, jako na Zemi) a s řadou organických chemických látek (opět stejně jako na Zemi). Co se na něm děje?

7. Život

8. Budoucnost
Odpověď na jednu z největších záhad sluneční soustavy - proč má Země Měsíc? S nejmodernější počítačovou technikou, dosud neuveřejněnými archivními materiály a nejnovějšími poznatky vědců celého světa je dokument Planety je nejobsáhlejší a nejpozoruhodnější zprávou o vesmírném výzkumu a objevech, jaké kdy lidé učinili. (oficiálny text distribútora)

H34D

Dokument o objevování a "kolonizování" naší sluneční soustavy lidmi, který si neupře spoustu dat, autentických rozhovorů s vědci a (bývalými) astronauty, dobových záběrů i moderních grafických animací, jež dokážou přitáhnout nejedno oko dokumentárního odpůrce. Dokumenty BBC skutečně nejsou nudné a nejsou jen pro staromilce, či mladé vědátory, vyprávění o vesmíru je velkolepé a poutavé, ovšem na druhou stranu je "až moc" pro obyčené lidi, tzn. (jak už bohužel přede mnou napsal Subjektiv) bojí se zahlcení informacemi. Já vesmírný začátečník jsem a přesto myslím, že jich mohlo být více, mohly být klidně vědečtější i o malinko složitější. Ale přesto měly The Planets na mě ten pozitivní efekt, že jsem se po skončení zadíval do dáli na noční oblohu a bloumal... 8/10 ()

pfa

To je prostě koncert pro milovníky vesmíru. Krásně zpracovaný dokument, mísící v sobě faktické a nepodložené poznatky, reálné a fascinující záběry, dokumentární snímky, animace, komentáře, fundované i méně zasvěcené závěry. Nádhera a vřele doporučuji nejen vyznavačům vesmíru. [1O/1O] (The Planets, GBR, dokumentární) ()

Cheeter

Seriál jsem viděl jako malý a když to šlo, tak jsem se k němu vždycky rád vracel. Byť už je z dnešního pohledu přes dvacet let starý, myslím, že spousta z něj je stále relevantní. V té době nové objevy jsou dnes již staré a doplněné, ale pokud vezmu zpracování a všechno, tak to době byla prostě pecka. ()

Subjektiv

Dokumentární seriál o mém oblíbeném tématu, sluneční soustavě, jsem si nemohl nechat ujít. Není pochyb o tom, že je fundovaný, kvalitně udělaný, ale k dokonalosti mu přeci jen pár krůčků chybí. Časté zdvojování informací, hluché prostory, ve kterých mohl komentátor sdělit nějakou informaci (a že jich hodně nesdělil), nedostatečná hloubka záběru, na kterou jednoznačně byl prostor. Mám trochu obavu, že je to úlitba většinovému diváku, který se bojí zahlcení informacemi. Já po něm naopak toužím. Zvláště v případě tématu, ve kterém nejsem úplný začátečník. A to je asi důvod, proč svůj zážitek z tohoto seriálu hodnotím jako "neúplný". ()

mchnk

Hodnotím všech 8 CD z tohoto cyklu planety. Naprosto jedinečné a základní informace o naší sluneční soustavě, které vrcholí poznatky z obou sond Voyager, které jako jediný člověkem vyrobený přístroj, v roce 2015 doletí za hranice vlivu slunce do mezihvězdného prostoru. Po více jak třiceti letech letu rychlostí skoro 100 000km/h. Nejlepší je třetí CD Giganti informace o Jupiteru, Uranu, Saturnu a Neptunu. Tam nahoře se už prostě miliardy a miliardy let něco děje a lidstvo zná tak 30% pravdy. Vesmír je jediný téma, kterým má cenu se intenzivně zabývat a studovat ho. Je to nad náma a nikdo s tim nemůže nic udělat. Nejvíc mě uzemnila informace, že veškeré planety jsou vedlejší produkty zrodu slunce. Takže žijeme na slunečním odpadu, který se zformoval do planet. Jedna z toho je Země. A pak může člověk přemýšlet o bohu a věčnosti bytí :-P ()