Pomstiteľ s píšťalou

• Česko Mstitel s píšťalou (viac)
všetky plagáty

Čhun Som je milenkou ministra Chona a matkou jeho syna Hong Kil Tonga. Tuto někdejší služku Chonova zákonná manželka ponižuje a ráda by se půvabné dívky zbavila. Když ministr dostává příkaz, aby odjel do provincie Fenjan likvidovat bandu zločinců, Čhun Som je věrně připravena následovat ho i se synkem. Po cestě jí přepadnou bandité, objednaní Chonovou žárlivou ženou. V nerovném boji oba zachraňuje stařec jménem Mu On. Chlapec, kterého nadchlo starcovo bojové umění, prosí, aby se mohl stát jeho žákem. Dostane od dědy píšťalku (aby člověk zvládl umění osobního boje, musí být citlivý na sebetišší zvuky) a začíná namáhavé desetileté cvičení. Poté začíná samotný příběh Mstitele s píšťalou, který bohatým bral a chudým dával. (TO)

kaposlav

Nechápem u tohoto filmu niektoré komentáre k hodnoteniam. Niekto napíše, že to je komunistická propaganda a dá k tomu 5*. Poniektorí tu nehodnotia film, ale krajinu pôvodu a ích politické zriadenie a zrejme ten film ani nevideli a dajú odpad!. Ďalší tu hodnotia asi len nostalgickú spomienku. Ja proti komunizmu nič nemám, žiadnu propagandu som v tom filme nevidel a samotný film je podla mňa nič moc 2*. Ak je toto politická propaganda, keď tu obhajujú dobro a spravodlivosť tak toto je potom koniec zdravému rozumu. Podla vášho prapodivného meritka čo je propaganda musíme nazvať viac než 50% filmov z USA ako propagandu, pretože keď ukážu smotánku, tak neukážu žobráka. Keď ukážu zbohatlíka z drahým autom, tak neukážu chudáka čo nemá na autobus. Keď ukážu spokojnú rodinku pri svojom bazéne, tak neukážu bezdomovca čo sa nemá ani kde umyť. Keď ukážu ako sa papaláši napchávajú v luxusnej reštaurácii, tak neukážu ako iní vyberajú smetné koše a ako hladujú. ()

mira007

Další osmdesátkový pilíř filmů v československé televizi s tematikou bojových asijských umění. Ten název byl známý pro každého tehdejšího fandu karatefilmů, ale já až dnes zjistil, že to je film ze Severní Koree.... tak to je dneska větší bomba, než tenkrát. Koukat se na to dneska moc nedá, ale toto je dílo z Koree. SEVERNÍ KOREE! Můj první a zaručeně poslední, jestli si nedám nějaký propagandistický blábol o Kimových. ()

loydd

Tenkrát bych tomu dal 5*, dnes jen 4*. Rudolf Hrušínský dabující kung-fu Mistra nemá ale chybu! Nejvíc mne dostal dialog, kdy se bavili o černých ďáblech (= zlejácký ninjové z Japonska): -- Šli jsme za nimi, ale najednou zmizeli. -- Jako kdyz se propadnou do zeme. -- Kil Dong (aka Mstitel s píšťalou): ------ Vážně? -- To je hloupost. Všichni nemohli zmizet. -- Určitě se bál, takže měl ze strachu vidiny. -- Viděl jsem to ... Viděl jsem to na vlastní oči. --- Kil Dong: TO BY ZNAMENALO, ŽE OVLÁDAJÍ TAOISMUS! ()

corpsy

A takáto to bola legenda. Socialistické kiná boli v minulosti plné agitkami z východu, našli sa však aj kvalitné ´´komerčné´´ kopance, ktoré dali poznať zábavnú stránku svetovej kinematografie. Tento snímok nieje zlý z toho dôvodu, že pozdvihuje vtedajší režim, ale že je to fádne, rozťahané a zbytočne dlhé dobrodružstvo. ()

molotov

Komunistická agitka, která převádí příběh o Hong Kil-dongovi do podoby komunistického hrdiny, který nejdříve vyvraždí zlobivé kapitalisty a potom svině japonský, které ukradli státní poklad a berou si místní ženy (že by narážka na comfort woman?). Technicky je to na velmi vysoké úrovni (v kontextu severokorejského filmu) a především souboje jsem až překvapivě dobře natočené. ()

• Akční režii měl na starost Sang-ok Shin. (Epistemolog)
  • Hong Gil-dong (洪吉同) je především skutečná postava korejské historie – film, i když jde v první řadě o akční podívanou, se v mnohém drží faktů. Narodil se kolem roku 1443 nebo 25. roku vlády krále Sejonga jako nemanželský syn aristokrata a vedl jednu z mnoha povstaleckých skupin bojujících proti tyranii Yeonsan-guna. V roce 1500 byl zajat za své loupeže. Údajně zemřel kolem roku 1510. (chamonix)