Odkrytí masového hrobu čítající 50 těl není příjemný zážitek pro policii ani pro Michelle a Ryana (Kate Hodge a William Butler), kteří Texasem projjíždí. Cestou kterou jim poradil "Kovboj" Tex (Viggo Mortensen) narazí na neznámého řidiče, s kterým mají malou potičku a musí vůz opravit, tam se poprvé zjevuje "Leatherface". Dopravní nehodou se jim komplikuje uprostřed lesů život, Michelle sice nachází útočiště, ale spadá do spárů kanibalské rodiny, kde Ryane umírá. Záchrana přichází v podobě "víkendového lovce" Benna (Ken Forre)... (Rodriguez)

demented

Skqvele. Jeff Burr vytrhol Tobeovi Hooperovi zo spárov jeho dietko a naservíroval nám celkom chutnú porciu (aj keď by možno bola celokm sranda sledovať aký splodenec by vznikol, keby sa Hooper chopil TCSM aj po tretí krát). Výborná atmosféra, našlapaný soundtrack a sympaťák Leatherface. Dokonalý film to nie je ani náhodou, ale po "mierne" kontroverznej dvojke - príjemné pohladenie na duši. ()

choze

První Masakr, co jsem viděl, a tehdy v pubertě jsem z toho byl nadšenej, protože to mělo atmosféru, bylo to napínavý, drsný i děsivý - dost na mě udělala dojem hrdinka přibitá za ruce k židli. Dneska mi první polovina přijde pořád fajn, ale blábolení úchylné rodinky v baráku a finále už jsou mi dost ukradené. ()

Mefistofelle

Jednička má dokonalou hororovou atmosféru a dvojka je úchylná a vtipná jízda, zatímco toto se potácí někde mezi. Ze "starých" Texaských masakrů je tento můj nejméně oblíbený. Ze začátku, když se zatím ještě jedná o nahánění jednoho mladého páru v autě, to vypadá na slušnou zábavu, ale v momentě kdy jde skutečně do tuhého se napětí poněkud vytrácí a značně se ubere na tempu. Leatherfaceova rodinka pro mě pak byla asi největším zklamáním. Viggo Mortensen mi přišel přímo úděsný a i další členové rodiny na mě nepůsobili tak, jak v předchozích filmech. Už to prostě není ono... P.S.: Ta pochromovaná supermotorovka, kterou Leatherface dostal, je dokonalá! Už vím, co chci k Vánocům:). ()

Jino

No tak konečně jsem si aspoň trošku spravil chuť po otřesné dvojce. Obětí není sice moc, ale je to udělané tak šikovně, že na pořádný masakr ani není čas... ale rozhodně je pořád se na co koukat, takže pocit, že by mě to nudilo jsem ani jednou neměl. Atmosféru to taky má - teda aspoň ze začátku, ke konci už to není ono, ale rozhodně lepší než druhý díl, už jen pro to, že Leatherface v něm nevystupuje jako šikanovaný úchyl a má u svých příbuzných větší respekt. ()

Ruut

Vlastně dost drzé (a mnohem tupější) převyprávění původního masakru od Hoopera. První půlku filmu se všichni honí po lese a já si málem připadal jako blairwitchská čarodějka. Pak přijde obligátní "poslední večeře páně Leatherface", kdy stojí za zmíňku hlavně roztomilá nejmladší členka rodiny. No a finále je zase jen kopírákem původního filmu. A ano, tenhle kousek je tak debilní a špatný, až se mu člověk může škodolibě smát. ()

• Natáčení filmu začalo v srpnu 1989 a skončilo v září téhož roku. (henrycruel)
  • Film se natáčel v Melody Ranch Studio v Kalifornii. (henrycruel)

Prepad série do temnôt?

Prepad série do temnôt?

25.05.2005

O tom, že štúdio New Line Cinema chystá prequel k úspešnému hororu TEXASKÝ MASAKER MOTOROVOU PÍLOU (ktorý vychádzal z rovnomennej snímky z r. 1974), sme už informovali. Okrem klasickej zápletky … (viac)