Americký nezávislý film, od bratří Alexe a Andrewa Smithových. Film byl nominován v Grand Jury Prize na filmovém festivale Sundance 2002. Příběh filmu nám ukazuje vztah mezi vysokoškolským hráčem amerického fotbalu (Ryan Gosling) a jeho problémovým trenérem (David Morse). O country soundtrack se postaral Jay Farrar. V Americe se stal THE SLAUGHTER RULE diváckým skrytým pokladem. (gruvacek)

Heroine

Ještě nikdy jsem neuvažovala nad hodnocením tak dlouho. Především proto, že měl film 72%, tedy červenou barvu, a po mém hodnocení klesl na 69%, tedy barvu modrou. To se mi moc nelíbí, ale na víc jak dvě hvězdy mi film nepřišel. Téma je trošku divné, postavy trošku nedůvěryhodné, film trošku blbý, ale ty dvě hvězdy tu jsou Ryan Gosling, a Eddie Spears. ()

Stíba

Ten chlad, nehostinoost a zapomenutost odstrčeného kanadského maloměsta je z toho cítit dost. Stejně tak pak všechny problémy se kterými se tu člověk musí potýkat, zejména pak ty osobní démoni a vnitřní rozpolcenost. Příjemné překvapení. A David Morse exceluje. ()