Alvin Sanders (Jamie Foxx) je malý zlodejíček, ktorý si chcel prilepšiť krádežou kreviet. V rovnakom čase sa neľútostný počítačový génius Bristol (Doug Hutchison) vlámal do trezoru štátnej banky a ukradol zlaté tehly v hodnote takmer 42 miliónov dolárov. Ani jedna akcia však nedopadla podľa pôvodných predstáv - Alvin skončil za mrežami a Bristol zabil množstvo strážnikov a policajtov... Navyše jeho spoločník Jaster (Robert Pastorelli) v poslednej chvíli utiekol aj s ukradnutým zlatom. Skôr, ako ho Bristol mohol dobehnúť, Jastera zatkla polícia, v priebehu výsluchu dostal infarkt a zomrel skôr, než mohol prezradiť, kam vlastne zlato ukryl. Edgar Clenteen (David Morse) však okamžite vymyslí náhradný plán, ako sa dostať na stopu Bristola i strateného zlata - nechá Alvinovi, ktorý bol Jasterovým spoluväzňom v cele, voperovať implantát so špeciálnym sledovaním čipom, dosiahne jeho prepustenie z väzenia aj s odškodným a verí, že Bristol ho začne sledovať a oni ho vďaka tomu chytia. Alvin, ktorý si našiel prácu a pokúša sa s manželkou i synom začať nový život, je na každom kroku sledovaný Clenteenom a jeho tímom špecialistov. Kým v Alvinovi začína klíčiť podozrenie, že niečo nie je v poriadku, začínajú sa niektorí členovia sledovacieho tímu búriť proti nezákonnej akcia. A to všetko vo chvíli, keď sa Bristol chystá z Alvina vytiahnuť tajomstvo Jasterových posledných slov... (TV Markíza)

Kingjiri

Že by šlo o velkou prču se říct nedá, protože jsem se zasmál jenom párkrát a to ještě spíš na začátku. Možná, že ale nějaký vtípky zapadly kvůli dabingu. Aspoň, že akce bylo docela dost. Jenomže bylo taky dost stopáže. Dvě hodiny jsou pro takovejhle příběh hrozně dlouhý, takže o hluchý místa nebyla nouze. Po technický stránce slušně natočený, ale jinak průměr, co neurazí, nenadchne. ()

Marsik

Celkem slušná akční podívaná, která potěší Jamieem Foxxem, který v tu dobu začínal a skvělým úlisným záporákem Dougem Hutchisonem. Hrál tady podobného psychouše jako v Zelené Míli. Co se týče akční stránky, střihu a zvuku, tak je také vše relativně v pořádku. Nicméně je to akčňák, který se nám do paměti nijak významně nevryje. Zkrátka..akční jednohubka, kterou si rozhodně nebudete pouštět každý den. Ale i tak musím říct, že to nebylo špatné. 67% ()

Ice123

Komedie, ve stylu Jamieho Foxxe. Těm co připadají tyto komedie laciné ať se nedívají, těm kdo si to úžívají tak ať se kouknou. Ostatní (jako já), kteří se neřadí ani mezi první ani mezi druhou skupinu je "Bait" průměrná komedie, pro kterou nynějších 58% je naprosto přesných... Film ničím moc nepřekvapí a herecké výkony jsou obyčejné. Nevadí se na to kouknout, ale podruhé to vidět už nemusíte. Prostě a zkrátka průměrný televizní celovečerák... 55%. ()

kyblik2

Od prvej chvíle ma dostal film atmosférou. Pri prvej akcii v prvých minútach bola použitá skvelá hudba a pokračovala celým filmom. Skladateľ je mi neznámý a zohnať soundtrack je asi problém. Jedná sa o svižný, dynamcký ľahší krimi thriller, ktorý má samozrejme aj svoje slabé pasáže. Bez nich by film, ale nemal žiadnu pointu. Nakoniec sa to slušne rozbehlo. Jamie-ho Foxx-a som tu poprvýkrát ako tak zaregistroval oveľa viac než inokedy. Herec je to dobrý a napriek (aspoň podľa mňa) nízkemu hodnoteniu dávam **** hviezdy. Tento film si to myslím zaslúži. Hudba * , Herecké obsadenie * , Nápad * , Dynamickosť * edit : Neskutočne dobré hlášky ! ()

Anderton

Tak tu som mal pocit, že sa všetci len učili. Fuqua režírovať, Gilroy písať a Foxx hrať. Pričom ten posledný asi zistil, že sa v podobných úlohách nebude cítiť vo svojej koži. Aby tento nezmyselný námet mohol fungovať, asi by ho musel nakrútiť Tony Scott, keďže sa film snažil ísť v stopách Posledného skauta, aspoň sčasti. Lenže hlášky príliš nefungujú, akcia je priemerná, emócie s únosom ženy a dieťaťa sú nasilu a čo je najhoršie, nemá to žiadnu atmosféru ani vlastnú tvár. Našťastie sa všetci traja hneď v ďalších projektoch zlepšili. 50% ()

• Film je věnován památce Michaela Kavanagha, irského sportovce, který v současné době pracuje jako finanční poradce pro Royal Liver. (Terva)
  • Poslední scény filmu se odehrávají na dostihové dráze na Manhattanu, ale tato oblast nemá dostihovu dráhu. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v kanadské provincii Ontario a New Yorku ve městě Toronto. (Terva)