Tihle dva trávili dosud většinu svého života za mřížemi. Ale nastal den, kdy se Billy (SKEET ULRICH) dostal náhodou na svobodu a při svém útěku zachránil život malému dítěti z havarovaného auta. Jenže co s malým batoletem když na Billyho má čekat jeho čerstvě propuštěný parťák Buford (GARY OLDMAN) kdesi v poušti a přebalit nebo nakrmit mrňouse je složitější než vyloupit banku? Navíc tahle malá holčička nepatřila těm, kteří při autonehodě zahynuli a oba kumpáni se rozhodli najít její pravé rodiče za každou cenu. (oficiálny text distribútora)

Aluska88

Čekala jsem, co za hrůzy tento film skýtá, ale k mému překvapení jsem během sledování spíše přemýšlela nad tím, proč je tolik kritizován. Samozřejmě, je to občas lehce trapné, ale já se jinak hodně nasmála na parádních hláškách, scénách i samotných charakterech. O občasné nelogice nemá smysl při těch 47% hovořit, že:) Filmoví tvůrci si často zvykli šarmantní obličej Garyho Oldmana zakrývat vousy, plnovousy a dělat z něj zarostlého chlapíka. Což mu však nikterak neubírá na jeho hereckých schopnostech. V průběhu filmu je jeho postava lehce odstavena a děj se více soustřeďuje na postavu Skeeta Ulricha a jeho zážitky. Mně se Dva muži a batole velmi líbili a myslím, že se jedná o jednu z těch komedií, která je podhodnocena. Stačilo by jen pár těch procent navíc:) "Jste střízlivý?" - "Asi jako soudce", "Ty jsi jí dal hranolky s kečupem?" - "Bez kečupu se to nedá jíst." :) ()

Gary

Ničím nepřekvapující, nijak moc vtipná komedie, která z vás vyšumí jako 161.díl Dallasu. Ovšem dívat se na to pořád dá (narozdíl od Dallasu)... ()

Faustka

Jelení lůj.. do řiti vpluj.. Nejapná ptákovina, která mnohé znechutí; a pobaví snad jen toho, kdo přijme tyto hrátky idiotské:)- .. svrbění zažeň.. sousedovu křečovitost.. balzámem lahodným.. nadobro vyžeň. ()

aronofsky

Dva muži, jedno batole a 110 minut utrpení. Tak by se dal definovat tento „mistrovský kousek zlatého fondu americké kinematografie”. Trošku mi to připomínalo „Velkého tátu” s Adamem Sandlerem a to už taky samo o sobě nebyla žádná sláva, ale co tady předvádí Ulrich s Oldmanem(!), nad tím musí rozum stát. Gary si strká do řiti celý film jelení lůj a všichni se tváři jaká je to prča. Pokud chtěl režisér vytvořit něco třesknutě vtipného, tak se mu to povedlo, tedy v případě, že jste skalními příznivci Zdeňka Trošky. ()

• Natáčení filmu probíhalo v Moabu. (Terva)
  • Když se nalíčený Gary Oldman (Buford Dill) ukázal štábu, několik osob ho nepoznalo. (Terva)