Student Win Berry pracuje o prázdninách mezi dvěma semestry v jednom luxusním hotelu na pláži v Maine. Tady se setká s atraktivní Mary a zamiluje se do ní. Mladí lidé se vezmou hned poté, co si od Freuda, který odjíždí do Vídně, koupí jeho taneční bar. Vzpomínky na nádherné časy v hotelu u moře však oběma nedají spát. Proto se oba manželé i se svými pěti dětmi nakonec nastěhují do prázdné školní budovy a zbudují z ní jediný hotel ve městě. Tak se zrodí první hotel v New Hampshire. Za nějaký čas dostanou Win a Mary dopis od starého přítele z Vídně, který je zve, aby za ním přijeli... (oficiálny text distribútora)

darkrobyk

Jednoznačné zklamání. Dávám za tři, možná by si zasloužilo méně. Kniha je vynikající, jak už většina Irvingových knih prostě je. Chápu, že natočit všechny čuňárny, úchylárny a bizarnosti, jak je dokázal spisovatel mistrně popsat, by ve filmu pro běžnou distribuci nebylo možné ( jako to nebylo možné ve Světě podle Garpa). Jenže se nějak vytratil i svérázný humor a rychleschnoucí lepidlo, které drží onu neobvyklou mozaiku pohromadě. Filmový příběh se nějak rozklížil, těžce lapá po dechu, nudí, nešokuje. Jako výpověď o Americe, v protikladu k Evropě, zůstalo vyprávění na půl cestě. Kdo film neviděl, neztrácejte s ním čas a vemte raději do ruky knihu - ta nezklame. ()

chuckboris

Kniha, ač trochu bizarní, byla naprosto skvělá. Když vezmete tento dlouhý román (něco přes sedm set stránek) a zkrouhnete ho do hodiny a půl, vypadá to přesně takhle. Během půl hodiny zemřelo půl rodiny a mě to připadalo k smíchu. Herecké obsazení výborné, předloha výborná, zpracování velmi špatné, takže táhni do prdele Tony Richardsone!!!! ()

cariada

Zvláštní snímek o početné rodině, která vlastní hotel. Sestra chrápe s bráchou, další sourozenec je teplý, pak část rodiny zahyne v letadle , otec ospelne, k tomu mají děsnýho psa. Pak je tu dívka co chodí v medvědí kůži. Prostě slet událostí někdy dost bizardních ,ale poměrně humorných, jindy zase smutných. Film má své kouzlo a dokáže při nejmenším upoutat svou pozornost. ()

Terter

Asi už tenhle film nemůžu úplně objektivně docenit, protože jsem knihu a film zkonzumoval ve velmi krátkém časovém období jednoho týdne. Po shlédnutí filmu jsem měl dojem, že mi někdo do očních nervů napumpoval zhuštěnou a trochu osekanou podobu celé knihy. Ten film se od své knižní předlohy neodchyluje ani v nejmenším. To spolu s vynecháním nebo odsunutím některých momentů do pozadí způsobuje mírnou nepřehlednost a uspěchanost celého děje. Prostě celý film berte jako takovou celkem dobrou upoutávku na opravdu dobrou knihu. ()

Beagle

Těm, kteří Irvinga nečtou, to nejspíš musí připadat jako hodně zvláštní film (zvláštní je slabé slovo), ale těm, kteří se na každou jeho novou knihu tetelí nedočkavostí (a jsou na jeho poněkud netradiční poetiku vyprávění a dějové zvraty zvyklí) se film bude nejspíš líbit. I když Irvinovské adaptace jsou vždycky filmařský (a divácký) oříšek. ()

• Film byl natočen podle stejnojmenné knihy (1981) Johna Irvinga. Ten později i přes vřelé přijetí původního záměru prohlásil, že se Tony Richardson jeho předlohy držel možná až příliš. (Terva)
  • Rob Lowe si při jedné bojové scéně zlomil nos. (Terva)
  • Velké množství venkovních scén bylo natočeno v okolí hotelu Tadoussac v Quebecku. (Terva)