Po dvoutisících letech se bůh již nemůže dívat, jak lidé porušují deset přikázaní, která napsal na kamenné desky. Rozhodne se přerušit spojení se světem a sešle na Zem dva anděly, aby přinesli desky zpátky do ráje. Onno a Max sestoupí na Zem, ale stane se to, s čím ani jejich nejvyšší šéf nepočítal - oba se zamilují do krásné Ady a zapomenou na své poslání. Adě se narodí chlapec, ale kdo z nich je otec? Navíc zjistí, že vidiny malého Quintena je mohou dovést k deskám, a musí se rozhodnout mezi životem na světě anebo v ráji. Čas ale běží a bůh netrpělivě čeká! (oficiálny text distribútora)

Miki68

Kdyby ta druhá půlka filmu byla opravdu TAK nudná, asi bych u filmu nevydržel do konce. Ale vydržel. Je pravda, že jsem čekal na konci trochu něco jiného, přišlo mi, že to celé skončilo trochu bezradně a do ztracena. Ale celkově měl film zajímavou atmosféru, všichni zúčastnění hráli dobře, casting byl výborný, Flora Montgomery byla patřičně andělská a potěšil mě Stephen Fry, kterého jsem poprvé viděl v dlouhometrážním filmu. Narazil jsem na film víceméně náhodou při surfování TV programy. Jde sice jen o lepší průměr (3,5*), ale nelituji času. ()

Fary

Trosku samoliba a za vlasy pritazena uchylarna. Neco to postrada, aby tomu clovek mohl uverit a kdo mi tam nesedi vubec je Jeroen Krabbe, ktery vypada spis jako fasista nez jako Gabriel. Taky musim rict, ze preklad Zamilovani andele je uplne mimo misu a kdo to takhle prelozil si to mel zkusit mozna nejdriv pustit. Myslim, ze ten nazev spoustu lidi odradi (me by byval odradil taky, kdybych se s tim filmem nesetkal pod originalnim nazvem). ()

Eodeon

Začalo to impozantně, od prvních slov z rozmluvy andělů. A dále byla představena pozoruhodná myšlenka, představa, že Bůh, zklamán počínáním lidí, žádá zpět kamenné desky s deseti přikázáními a vysílá na Zem anděly, aby jeho vůli vykonali. Pak se před námi rozehrál ve skrze lidský, zdánlivě s myšlenkou filmu nesouvisející, zprvu nezajímavý příběh. Po krátké chvíli mne velmi zaujal, chválím herecké výkony představitelů Maxe a Onna, i zvláštním způsobem okouzlující Ady. Začátek začátku a konec začátku, tedy první polovina filmu, se mi líbila moc. Krásně natočené, výborné dialogy a herecké výkony, které se mi zprvu zdály tak nepřesvědčivé, se mi zalíbily také. Bylo tam mnoho světlých míst, zvlášť pak scéna Quintenova početí na Kubě, kde se Ada miluje s oběma muži na dvěma různých místech ve stejném čase. Poté však přišla druhá polovina, tedy začátek konce a konec konce, která byla zcela nesrovnatelně horší, nesrozumitelná, nesmyslná, takřka brak. Film je tak zcela nevyvážený a to kazí dojmy ze všeho ostatního, co se na něm vůbec podařilo. Ve svém hodnocení tedy raději zapomenu, že jsem druhou polovinu filmu vůbec viděl. /// ps. jediným důvodem pro, přiznávám, výrazně přemrštěné hodnocení, je silný pocit nostalgie, který ovšem bez nejmenších pochyb vezme za své v den, kdy se na Objevení nebes podívám po mnoha letech potřetí. stále více na mě doléhá přesvědčení, že i přes intenzívní zážitek jsem tehdy nebyl schopen film patřičně docenit. možné jsem své divácké selhání hanebně svedl na smyšlené nedostatky ve filmu samotném a spokojil se s vlastní hloupostí. je třeba to napravit... ()

kareen

Ani obvyklé charisma Stephena Frye nedokázalo zachránit tuto neobyčejně nabubřelou náboženskou rádoby mystickou agitku u které jsem se musela dost přemáhat, abych ji dokoukala do konce. Knihu jsem nečetla a po tomto filmu ani nemám zájem. A tak nesympatického anděla jakým je v tomto snímku archanděl Gabriel, jsem snad ještě neviděla. ()

Superpero odpad!

Moje první setkání s nizozemskou kinematografií nedopadlo dobře. Jinými slovy jedna z největších sraček, co jsem kdy viděl. Dočkáme se momentů typu "árijec oděný pouze v ručníku jde s krkavcem na rameni" atd. První půlka šla, ale to co přišlo potom mě každou minutou víc a víc znechuťovalo až sem na obrazovku nenávistně řval SRAČKA. Scény kde se objevují andělé jsou vysloveně utrpením, no prostě tenhle výblitek z něčího rekta se ani nedá nazvat filmem. ()