Snímek Za zavřenými dveřmi byl natočen podle úspěšného románu maďarské spisovatelky Magdy Szabó. Film vypráví příběh dvou osamělých žen, které jsou ze svých světů vytržené různými okolnostmi a mezi kterými se, napříč jejich životními drahami, vytváří nepravděpodobné přátelství. Film se odehrává v polovině dvacátého století v Maďarsku, zemi, která je poznamenána následky války a zahalena do přetrvávajících stínů nedůvěry a pochybností. Film Za zavřenými dveřmi pomalu poodkrývá velice spletitý vztah mezi zámožnou, rodící se spisovatelkou Magdou a její tajemnou, stále odměřenou, hospodyní Emerenc. Zatímco Magda míří k profesionálnímu úspěchu a uznání, Emerenc dohánějí hrůzy z minulosti, které vedou k emotivnímu odhalení s tragickými následky. (oficiálny text distribútora)

2mig1

viděl jsem sna djinej film? to, co jsem viděl totiž já, byl technicky nezvládnutej paskvil hodnej uvedení v rámci večerů rosamunde pilcher, s jednou dobře napsanou postavou obklopenou torzama něčeho, čemu by se postavy dalo řikat... nevim, zda za to může senilita, ale točit maďarskej film s maďarskýma postavama a hlavní role pak obsadit britkou a němkou, přičemž všechny postavy jsou dabovaný do angličtiny, to je humus a nehodlám dávat 4 hvězdy jenom kvůli tomu, že helen mirren hraje ráznou ženskou, i když výborně.. ()

B26354

Komorní drama o dvou odlišných ženských postavách, jedné s tragickou minulostí ale "opravdové", jejíž minulost je divákovi postupně odhalována její specifická a tvrdohlavá nátura pohání film. Některé formálně odlišené výjevy z minulosti jsou nejsilnějšími částmi snímku, nicméně se podílejí na podivné nevzváženosti filmu - společně s až nečekanými, "disneyovskými" scénami se zvířaty. Překvapila mě také občas funkční, občas zarážející absence ustavujících záběrů - především první půlka filmu v podstatě nezná celek a neustále nás vrhá z jednoho nedokončeného dialogu do poloviny druhého. ()

gogo76

"Nemusím sa predvádzať v nóbl šatách v kostole. Videla som počas vojny čo Boh dokáže." Len veľmi ťažko nájdete H. Mirren v lepšej úlohe. Celý film si ukradla pre seba. Jej postava - slúžka v domácnosti nesie v sebe často kontroverzné i obdivuhodné vlastnosti. Je silná, nedôverčivá, nikoho si k sebe nepripúšťa, je rázna, navonok prísna možno až drzá, ale z jej vnútra v podstate sála čisté dobro. Jej dobrota je prirodzená...I. Szabó vie robiť filmy, už som od neho zopár filmov videl. Tento film možno navonok nemá pútavý príbeh, ale je výbornou štúdiou duše človeka, ktorý niečo zažil. Film je skôr komornejší, vystačí si s niekoľkými postavami , jednou ulicou a domom. Myslím, že I. Szabó vyťažil s predlohy maximum. Samozrejme H. Mirren tiež. 80%. ()

JančiBači

Helen Mirren je pani herečka a úloha komplikovanej Emerenc jej nesmierne sedí. Prvá polovica filmu je zaújmavá, zvláštná Emerenc postupne odkrýva svoje tajomstvá a desivé zážitky svojej domácej, spisovateľke Magde. Jej komplikovaná povaha a čudáckosť pramení z jej minulosti a pre Magdu je viac než zaújmavá a určite je zaújmavá aj pre diváka. Lenže keď sa film dostane do druhej polovice, výrazne stráca na sile. Slabne a Szabovi sa vymyká z rúk. Zrazu príde koniec, i keď by ste vydržali pozerať ešte ďalšiu polhodinu, keby sa samozrejme nesie v podobnom tempe ako prvá polovica filmu. Ako by si štáb povedal, nás už to nebaví, rýchlo to dotočme. A to je na škodu, pretože to mohol byť silný film a neskončil by ako priemer. ()

casioa....

38.Letní Filmová Škola - Uherské Hradište = http://www.lfs.cz (21.-28.7.2012). Najlepší film (mnou videný) na LFŠ 2012. Neviem, či som si to všimol iba ja, ale LFŠ 2012 bola NEPOCHOPITELNE (sic!) odignorovaná na ČSFD - a pritom sa jedná bezpochyby o 2.NAJlepší a NAJkvalitnejšie obsadený filmový festival v ČR - už XY rokov. Nuž - fakt škoda! Anyway - Istvána Szaba som doteraz poznal iba z počutia, a toto bol prvý jeho film, ktorý som videl. A môžem povedať, že som bol milo prekvapený. Skutočne pozitívne hodnotím hlavne výkony Helen Mirren a Martiny Gedeck. ()

• Film měl premiéru 8. března v Budapešti, které se účastnila i představitelka hlavní postavy Helen Mirren. (topr harley)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v maďarskej Budapešti a tiež v nemeckých mestách Kolín nad Rýnom a Lipsko. (MikaelSVK)