Svobodná matka Josephine Monaghanová vyřešila svoji situaci opravdu radikálně. Dítě svěřila do péče sestry a v převlečení za muže se vydává mezi zlatokopy... (oficiálny text distribútora)

Morholt

Ženský by asi westerny točit neměly, protože pak z toho může vylézt emancipační blábol jako je třeba Ballad of Little Jo. Prostě ženská se převlíkne za chlapa, udělá ze sebe zlatokopa a rančera a všichni jí ten převlek spoustu let žerou. Nic víc. Suzy Amis zahrála dobře, potěšil i Ian McKellen, jehož si takhle "mladého" snad ani nepamatuju, ale jinak to byla sáhodlouhá a ubíjející nuda. 25% ()

ScreamJay

Velmi zvláštní western, on se totiž tváří jako nic moc, ale přitom zas až tak nic moc není. Sice to připomíná převlékací komedie tipu Mrs. Doubtfire nebo Tootsie ovšem bez humoru, zmixované s telenovelou. Jak jinak totiž popsat děj vněmž se dívky vydává za chlapa, ovšem všichni si myslí, že je to opravdový kluk, že se zamiluje do čínského sluhy, ale nikdyo neví že je zamilovaná do čínského sluhy, jehož se snažili přívětivý vesničané oběsit. Film nemá žádný velký spád, dokonce postrádá ve větší míře pro westerny typické střílečky, ovšem po stránce pocitové a citové jest film celkově bohatý. Nechci peozradit konec, ale ten je vůči celému ději až mírně ironický a pro hrdé kovboje více než šokantní. Herecky je to film obstojný, po stránce výpravy zajímavý, možná občas mírně drsný, jako podívaná pro pozdní večery docela slušné. Nehledejte v tom Sedm statečných ani Nesmiřetelní, spíš drama člověka oblečené do westernového hávu. Tři hvězdičky jsou myslím na místě, ale víc to nebude. ()

Mikino00

Tak takovou hloupost může natočit jenom ženská, nejen že film absolutně postrádá logiku, ale je tak špatně natočen že jsem si myslel že paroduje sám sebe. Hlavní hrdinku vzali někde v ochotnickém spolku, navíc je škaredá až to bolí. Doufám, že někdo dostal za tohle padáka. (nic proti ženám režisérkám, ale western by opravdu točil neměly) ()

Orlau32

Nechce se mi to komentovat, protože to nebyl ani western ani drama a už vůbec nic romantického. Byla to slátanina "co dům dal " a na co režie měla peníze. Návod, jak se mají přiblblé matky chovat. Opustit malé dítě a jít někam do prčic mezi chlapy-zlatokopy. Asi jí chyběl sex a s přihlédnutím k její "kráse " to řešila tak bláznivě. ()

Dr.dogous

Netypický western, o drsném Západu trochu jinak. Ženy byly vzacné zboží a snadno se stávaly doslova "lovnou zvěří" drsných a "nadržených" mužů. Zákon byl daleko, takže platil "zákon silnějšího". Jednou z možnosti, jak přežít a uniknout znásilnění, bylo zohavit si tvář a převlékat se za muže. Na právo slabšího se moc ohledu nebere, musíš si zjednat respekt sám(a) svými zbraněmi. Mezi lidmi je hodně lásky, ale ne k lidem. Je anarchie nebezpečná utopie? Za filozofický přesah. 82% http://youtu.be/yDy_35uFXVE ()

• Scéna, ve které Little Jo (Suzy Amis) zastřelí prvního vlka, byla natočena za pomoci obojku, který přinutil vlka lehnout si a předstírat smrt. (Listeroman)