Nue zhi lian

• Hongkong 虐之戀 (viac)
všetky plagáty

Psychopatický manžel týrá a mučí svoji ženu. Jeho perverzní násilí se stále stupňuje až do chvíle, kdy žena prchá v nočním dešti na ulici. Tady se jí náhodou zastane policista, který ji vezme na stanici a potom proti vůli manžela i nadřízených policistů, k sobě domů. Zde žena nachází útočiště i se svým malým synkem. Psychopatický manžel se však práva na svoji manželku nehodlá vzdát a vymýšlí plány, jak ji dostat zpět... Jedná se o horrorové explotation drama obsahující řadu drsných a násilných scén. (Flipnic)

J*A*S*M

Vynikající začátek, exceletní závěr a příšerná (PŘÍŠERNÁ) prostřední část. Pro představu: Žena je týrána svým manželem (vynikající), poté se jí ujme sympatický policista se svou přítelkyní (příšerné), ale manžel si to nenechá líbit a pomstí se (excelentní). Způsob, jakým se tu v té prostřední části ředí dusná atmosféra, to je fakt mimo mé chápání. Holt jiný kraj, jiná kultura. Když prominu ten prostředek (jo, nasral mě tak moc, že to pro jistotu ještě jednou zopakuju), tak je to ale vynikající exploitační film a celkově z něj mám jednoznačně pozitivnější pocit než z příbuzného The Untold Story. Horror Movie of the Year ()

EvilPhoEniX

Love to Kill je skvělá, syrová Exploitační jízda! Wong zde hraje násilnického, žárlivého manžela, který obtěžuje svou ženu po večerech různými sviňárnami od napadání, ponížení a znásilňování, také jí uvězňuje ve svém bytě a zakazuje jí mít veškeré přátele. Celý film je silně erotický, vzrušující, násilný a napínavý. Gore zde moc nebylo, ale vynahradilo se to jinými atributy. Skvělé! ()

Flipnic

Zcela jednoduchý děj, kde excelentní Anthony Wong terorizuje svoji manželku, které se ujme policista se svoji přítelkyní. Další hongkongský explotation v nejčistším podání, který má ovšem i mnohem větší rozměr, než např. ultimátní extrém "Untold Story". Love to Kill není jen extrémně násilný explotation horror, je to konečně i drama rodiny, kdy manželovi prostě přeskočí v palici (díky traumatům z dětství) a začne opravdu nechutným způsobem týrat a mučit svoji manželku. Postupně se dostává do totálních halucinogenně-perverzních delirií, kdy těžko rozeznává realitu a její hranice. Tvůrci si sice opět neodpustili naprosto ujetý infantilně trapný humor v několika částech filmu, ovšem není ho zde příliš. Celý děj je v podstatě dosti jednoduchý, ale napínavý. Jasným výsledkem ale je to, co opravdu může tento film zobrazovat a před čím varovat - domácí násilí. Všechno, ač sebevíc zvrácené, se běžně děje v rodinách po celém světě a film jasně ukazuje a varuje, jakých ohavných činů mohou být muži na ženách schopni a jaké problémy toto pak v rodinách způsobuje, nehledě na obtížné odpoutání se manželky s dítětem od otce. V tom vidím velký význam filmu, který je poslední třetinu své stopáže absolutně extrémně vygradován, aby ve finále předvedl divákovi poslední scénu v osamělém domě během noci ... Tato scéna na mne tak zapůsobila, že můžu konstatovat, že těžko stravitelné "výpovědi" v podání filmů: "Henry: Portrét ..." a "Angst", jsou proti tomuhle veselohry ... Film má jednoznačně slabá místa, ale v rámci celku a zejména závěru, se jedná o naprosto famózní, excelentně natočené a působivé drama, z něhož vám zůstane v duši ještě hodně dlouho jeden jedinný pocit - smutek ... Ano smutek je to, čím vás tvůrci zejména zdrtí. Protože hlavní hrdinky je vám opravdu líto. Vedle Wonga musím vyzdvihnout další excelentní herecký výkon této herečky. K tomu všemu působivá hudba, pomalé vyprávění, zneklidňující atmosféra ... Jen máloco může tomuto filmu v rámci žánru konkurovat. ()

Bloody13

Slabší čtyřka. A to hlavně za už zmiňovanou prostřední část. Ta se totiž promění s příchodem jedné upištěné, a neskutečně přehrávající, ženské postavy na bláznivou komedii, kde je to samá srandička (párkrát jsem se ale zasmál, to zase jo) a s hororem to má pramálo společného. Vůbec tyhle Cat III se vyznačují prudkými změnami tempa a žánru, až to diváka mnohdy zmátne. Pochválit ale musim brutalitu v závěru filmu, která se konečně vyprostí od různých psychických nátlaků a "lehčího fyzického teroru" hlavní hrdinky a stává se přímo explicitní řeží. A pak je tu samozřejmě Anthony Wong, který už poněkolikáté dokazuje, že role různých běsnících maniaků jsou jeho největší doménou. Ostatní blednou závistí. ()

*CARNIFEX*

V merku mám ešte asi dva "HonkKongKaty", a potom tento subžáner definitívne zavesím na klinec, ako moje "predátory" pred 5 rokmi. Ako som už povedal. Tieto filmy sú pre mňa na jedno kopyto, pričom ich pozície v "červených" sú pre mňa obrovskou záhadou - 60% ()

Paldini

Love to Kill v některých scénách přímo vykrádá Kubrickův The Shining, ale s tím rozdílem, že tady si stupňujícího šílenství hlavního hrdiny a mysteriózních vizí vůbec neužijeme. Tady je šílený psychopat daný a násilí jde vlastně už od začátku filmu do těch nejextremnějších poloh. Závěr je potom až tak vygradován, že hrozí zástava divákova srdce. Anthony Wong se snad pro role psychopatů narodil, protože opět podává výborný výkon, zatím nejkomornější, z výkonů, které jsem u něj v těchto kruťáckých filmech viděl (Ebola Syndrome, The Untold Story). No, vlastně se kolem těchto HK šíleností pohybovala v 90. letech minulého století pořád stejná partička lidí, protože jméno A. Wonga není jediné známé, které můžeme najít v titulcích (viz. Danny Lee a Julie Lee se např. oba podíleli na The Untold Story). ()

misterz

Násilie a krutosť v čistej podobe. Chorá láska až za hrob. Východná produkcia vie často tento námet doviesť takmer až k dokonalosti, aj v tomto prípade to až do príchodu policajtovej priateľky vypadalo na excelentný kúsok. Žiaľ s príchodom tejto osôbky atmosféra razom upadla a snímok sa čiastočne zmenil na komédiu. Koniec sa už potom niesol v podobnom duchu ako úvod. Ono takýto bláznivý pojašený charakter nie je vo východnej Ázii nič zvláštne, preto si myslím, že snímok viac ocení tamojší divák. Škoda toho slabého stredu, mohlo ísť o výnimočný násilný explo horor. 70/100 ()

pornogrind

Musím se přiznat,že mi ani nevadila ta nudnější(a jako by sem nepatřící)střední část filmu.Dokonce jsem se i párkrát pousmál,ale srala mě převelice ta uječená přítelkyně toho fízla.Jinak v podstatě nemám co vytknout a jsem nadmíru spokojen.Za mě dávám silnější 4 hvězdy. ()

hladass

Skvělý HK CAT III s excelujícím Anthony Wongem v roli psychopatického manžela, který brutálním způsobem psychicky i fyzicky tyranizuje svou ženu... Uvažoval jsem o absolutním hodnocení, ale vzhledem k prostřední třetině filmu jej dát nemohu... Už dlouho jsem neviděl, aby režisér takovýmto způsobem zcela zničil parádně vybudovanou atmosféru ze začátku filmu... U hongkongských, nebo řekněme všeobecně u asijských filmů jsem zvyklý na různé míchání či nenadálé změny žánrů, ale tady mě to vysloveně nasralo a ani naprosto úžasný konec tuhle lehkou pachuť nespláchl... Love to Kill musím fanoušků rozhodně doporučit, jen je třeba se připravit na otřesou středí část filmu... Já bohužel připraven nebyl... ()

panjosef

Další mimořádně povedá CAT III s Anthony Wongem v hlavní roli. Někde mezi temným psychologickým dramatem a řádně násilným psychothrilerem o magorovi Samovi (A. Wong se opět ukázal jako výborný herec), který terorizuje svoji manželku Jade. Nejsyrovější a nevíce do živého tnoucí je zde ta smutná realita - takoví lidi skutečně existují a takovéhle příběhy se (i když třeba v ne tak extrémní míře jako zde) opravdu dějí. Zde je vše uchopeno opravdu zgruntu, extrémní manželské násilí je do smutného příběhu zcela natvrdo zakomponováno. Jade se Sama na jednu stranu bojí a nenávidí jej, ale na druhou stranu bohužel stále kdesi hlodá ten otazník, jestli jej vlastně stále nemiluje i přes to, co jí dělá. Tenhle film je proto velmi syrovým a důrazným poukázáním, upozorněním a varováním. Musím rovněž pochválit výborný vizuál, na jaký jsme u CAT trojek zvyklí (modrá a červená světla, snové prostředí) a skvělou hudbu. Samozřejmostí je Danny Lee v roli poldy sympaťáka, který je zde částečně odlehčujícím komickým prvkem, který z těchto snímků rovněž známe. ()

GigaPudding

Další úchylácké představení Anthonyho Wonga, kde se jeho postava tradičně jmenuje Wong, a kde pochopitelně dojde na různé násilí tentokrát sexuálního charakteru a hnusného domácího násilí. Násilné scény tu nejsou nějak úplně extrémně explicitní, ale je znát, že na první pohled slušný a pracovitý pan Wong se se svou manželkou moc nemaže. Scény různého domácího násilí tu jsou kruté, ale naštěstí ne přílišně detailní, protože jinak by se na to asi dívat nedalo a to jsou takhle beznadějné násilné scény docela nepříjemné i tak. Na pět hvězdiček se to ale asi nevytáhne protože se v prostřední části filmu skoro nic zajímavého neděje a většinu tvoří lehčí humorné scény s policajtovou přítelkyní Jenny, což hrozně rozmělňuje atmosféru filmu o domácím násilí s pomateným úchylem v hlavní roli. V poslední části filmu ale dojde na dost silnou atmosféru a vrchol násilí a šílenství v tomto filmu v opuštěném domě. A samotný konec taky přináší docela odklon od zbylých úchyláckých filmů Anthonyho Wonga, takže to bude docela slušná čtyřka. ()

eraserhead666

Syrový hongkongský hraný dokument o domácím násilí, postavení ženy ve společnosti a lidech, co si lásku pletou s vlastnickým vztahem. Obsazení záporáka je výborný krok. Ten kontrast jeho vzhledu s jeho chováním a činy je prostě děsivý. Abych ale pravdu řekl, drsný rodinný thriller s několika syrovými gore prvky docela výrazně kazily komediální scény. ()

ARI50

Taková jízda snahy pro milovníky tohohle stylu země, mě to přišlo nezáživný prostě, nebylo to zle ale já jsem příběhu neuměl přijít na kobylku prostě. Takže nechť týrání započne. ()

corpsy

Akýsi nepriami klon NOCÍ S NEPRIATEĽOM, s tou výnimkou, že tu ide o riadne drsný pohľad na psychické a fyzické týranie nežnejšej polovičky jedného manželského páru ( ako si ju ale nalákal na sobáš, bola pre mňa zrejme najväčšia záhada celého snímku ). ()

Astaroth12

Film mal moju silnú pozornosť do doby, kým sa tam neobjavila upištaná ženská, bolo to úsmevné, ale celkovo som to bral ako miernu tragédiu. Lebo film v tom momente strácal nielen moju 100% pozornosť, ale aj napätie. Celkovo toho násilia a brutality tu nieje až tak veľa ako som zvyknutý u takýchto podobných filmov. Je tu psychické aj fyzické týranie, znásilnenie, túžba, strach, boj o svoj život a život svojich blízkych. Je tu veľa nezmyselností a má aj viacero hluchých miest, dlho som čakal, kedy už príde niečo svižnejšie a keď to prišlo, už bolo dosť neskoro. Na strane jednej prepracovaný príbeh a slasherový koniec a na strane druhej, napätie začalo silnieť až 20 minút pred koncom a do tej doby tu bola častá nuda. Ale myslím, že slabé 4* si zaslúži, zas tak často film nenudil. ()

Krt.Ek

Kdo mě zná, ten ví, že herců a hereček si moc nevšímám. Ano, ansámbl, to pro mě něco okrajového, něco nahodilého. Ty to víš, kdož mě znáš, že je pro mě vskutku nedůležité, kdo hraje toho a kdo tamhletoho, že v tomhle filmu má hrát tamten a v tomhle zase tamhleta. Fuck the stars! Avšak po The Untold Story a Love to Kill si dávám do hledáčku Anthony(ho) Wonga (a teď už víte, co je to za pocta!) - ten chlap v sobě cosi má, cosi z něho vyzařuje, cosi zlého (à la Ralph Fiennes). Já měl Asiaty (Číňany, Japonce, Korejce, Vietnamce, ... = prostě mongoloidní plémě), a teď budu krapet rasisticky, v porovnání s bělochy a černochy, za třasořitky a nedochůdčata, leč A. Wong mně otevřel oči - Bůh mezi národy rozdával rovnoměrně! Nikdy nepodceňujte krutost Číňanů (obzvlášť těch z Hong Kongu)! 70% ()

rykardo

AI ZHI SHA aka LOVE TO KILL je dalsim z filmu, u kterych se da predpokladat, ze se do nasi distribuce jen tak nedostanou, nejen kvuli samotnemu obsahu, ale i treba z toho duvodu, ze sehnat jak hongkongsky, tak taiwansky oficialni dvd release uz da docela zabrat..., no a to je taky duvodem, proc jsem se rozhodl okomentovat tohle pomerne zvracene dilko....ha ha. Spolu s vice proslavenymi UNTOLD STORY, EBOLA SYNDROME, ci napr. DR.LAMB, patri AI ZHI SHA, alespon dle meho nazoru, k tomu nejlepsimu a zaroven nejkontroverznejsimu, co kdy hongkongska " category III " scena do filmoveho sveta vypustila...Neopomenutelny je predevsim vykon hlavniho predstavitele, kterym nemuze byt nikdo jiny, nez neopakovatelny Anthony Wong, excelujici rovnez ve vyse zminovanych UNTOLD STORY ci EBOLA S... Podobne jako v techto filmech, tak i zde si strihnul roli psychopaticky zvraceneho antihrdiny, ktery pomalu, ale jiste, zacina ztracet kontrolu nad sebou samym a to se zacne projevovat ve vztahu k jeho nejblizsimu okoli..., zde konkretne ve vztahu k vlastni manzelce/ v podani taktez vyborne Elizabeth Lee / a diteti....Zacina sokujici prehlidka vsech moznych nasilnych a zvracenych " praktik " uplatnujici vuci sve rodine, kterymi, aniz by si toho byl samozrejme vedom, pravdepodobne kompenzuje svoji neschopnost orientace v realnem svete, majici koreny kdesi v jeho rannem detstvi, jak se postupne z prubehu deje dovime.... Zdrzim se vyctu jednotlivych zvracenosti a jenom podotknu, ze nektere znasilnovaci a mucici sceny vypadaji opravdu hodne verohodne...., na jejichz realisticnosti se podepsala hlavne asi vyborna prace osvetlovace + herecke vykony....Kazdopadne AI ZHI SHA zcela urcite patri k prednim predstavitelum hongkongske extremni kinematografie....a fandum tohoto subzanru ke shlednuti jenom doporucuji !!!!!! ()

JohnMiller

Prvá stretávka s násilným bizarným subžánrom HK CAT III. (Hong-kongské filmy tretej kategórie). Nie, že by som sa nemilo prekvapil, ide o braky, ktoré sa snažia za každú cenu šokovať samoúčelným násilím. Čo je niekedy fajn ale tuto svojou lacnosťou to bolo akurát tak smiešne. Buď som toho strašného a násilného videl už priveľa a hocičo ma už nevydesí alebo, čo je pravdepodobnejšie, mi títo herci a ich výkony, ktoré sú také klasické východné, prišli smiešny. To ich groteskné, prehnané hranie ma tak akurát dokáže rozosmiať a nie znechutiť. Preto niektoré drsné a podarené scénky, ako napríklad keď manžel natiahol igelitový sáčok na hlavu svojej manželke a potom je do úst strčil jablko, mi neprišli až tak kruté. Príbeh o psychicky narušenom žiarlivom chlapíkovi, ktorý upodozrieval svoju ženu z toho, že ju podvádza s každým na koho sa pozrela, a preto ju bil hlava nehlava bol fajn, ale to ostatné okolo na čele s tým nesympatickým malým chlapcom, bola nuda. ()