V předvečer nového tisíciletí shromáždí nervózní vojenský důstojník skupinu, která mu má pomoci vyřešit nepředvídaný problém – dostal varování, že dávno ztracená atomová raketa ukrytá někde v džungli je načasována k výbuch na leden 2000 a to díky špatnému designu počítačových programů, které nebraly v úvahu přelom tisíciletí (známo jako Y2K problém). Je na nich, aby raketu v zápase s časem našli a demontovali než bude pozdě a oni všichni budou odsouzeni k zániku! (oficiálny text distribútora)

dopitak

Má to v sobě prvky Knight Ridera (všechno se automaticky spouští), JAGu (neustálé popisky času a místa) a má to další rozsáhlý soubor nesmyslů, nad kterými se nesmí ani trochu přemýšlet. Systémy 30 let staré jsou supermoderní a uprostřed jihoamerické džungle v tom příšerném vlhku plně funkční, lasery laserují atd atd :-) Nazval bych to takovým akčním béčkocéčkem. Přesto, když zařadím do kontextu takových filmů, jako jsou třeba Účastníci zájezdu (ti mi fakt leží v žaludku pořádně hluboko) nebo čerstvě Gympl (všimněte si, řadím vedle sebe všechno...), tak to prostě na odpad není. A dám tomu rovnou dvě, protože zase tak strašné to nebylo. Mimochodem, konec to všechno dost zazdil .-( ()

VIETNAM20

Film jsem zatím neviděl. Ale v traileru jsem viděl záběr z Predátora (1987) když letí tým v helikoptéře a následně se slaňují. Pouze uděluji dočasný komentář poté hodnocení až uvidím. ()