Rammstein: Live aus Berlin

(koncert)
všetky plagáty

Koncert německé industriálně metalové skupiny Rammstein z roku 1999 je extrémní show plná ohňů a pyrotechnických efektů. Koncerty skupiny Rammstein jsou často považovány za nejlepší na světě.

Videa:
8. “Klavier” (”Piano”) – 4:49
9. “Heirate mich” (”Marry me”) – 7:48
10. “Du riechst so gut” (”You smell so good”) – 5:24
11. “Du hast” (”You have”) – 4:34
12. “Bück dich” (”Bend down” or “Bend over”, literally “Bend thyself”) – 5:48 [1]
13. “Engel” (”Angel”) – 6:33
14. “Rammstein” – 5:43
15. “Tier” (”Animal”) – 3:42
16. “Laichzeit” (”Spawning-time”) – 5:15
17. “Wollt ihr das Bett in Flammen sehen?” (”Do you want to see the bed in flames?”) – 6:23
18. “Seemann” (”Seaman”) – 8:26 (Grizzly13)

heyda

Úchvatné. Dnes už o nich není tolik vědět ani slyšet. Už mají přece jenom svoje roky, ale jedno prvenství drží a to, že jde o NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ německy zpívající kapelu na světě! Jak já němčinu nesnáším, ale Rammstein jsou opravdu skvělí a tento koncert je neskutečný a plný ohromujících efektů. Joooo, kde jsou ty časy. :-( Dnes je televize plná blbého R´n´B a hip-hopu. Alespoň, že žijeme ve svobodném státě, kde si můžeme poslouchat co chceme. A Rammsteiny si já vždycky rád poslechnu. Krom toho mají i překrásné videoklipy jako např. Ohne dich nebo Rosenrot. Tento koncert živě z Berlína doporučuju všema deseti. 10/10 ()

gogos

Rammstein je jedna z mých nejoblíbenějších skupin. Tento koncert je uplně úžasný. Hudební pecka střídá pecku, bombastické efekty, které mimochdem dělá sám Till Lindeman (má pyrotechnické osvědčení). Naprosto úžasné DVD, které existuje ve dvou provedení. Cenzurovaná a necenzurovaná (obsahuje navíc prasácký Buck Dich). Je to prostě mazec a vřele doporučuji každému příznivci této hudby. Btw. už se nemůžu dočkat prázdnin, kdy by mělo po 7 letech vyjít nové koncertní DVD Reise, reise Tour... ()

lioncel

jedna z verzí o vzniku názvu skupiny (ta nejpravděpodobnější) hovoří o leteckém neštěstí, které se odehrálo v německu 28.8.1988 na americké vojenské základně u městečka Ramstein, kdy se jedno letadlo při letecké exhibici zřítilo a následně na zemi zahynulo osmdesát přihlížejících diváků, z nichž velká většina uhořela .. proto také ta údajná fascinace ohněm, která se stala nedílnou součástí všech vystoupení kapely – a proto ten velký hořící kříž při skladbě rammstein … ()

T-pack

Spojte nářezovou hudbu ostré metal-rockové kapely s její vášní pro pyrotechniku a dostanete Live aus Berlin. Show naprosto geniální a neopakovatelná - z bot sršící jiskry, plavání mezi diváky a šílený Lindemann, který je schopný se na pódiu zabít mikrofonem. Do toho libozvučná hudba Rammsteinům, kterým ovšem nerozumím ani slovo... ()

Flaxik

Zénzucht frštekt, zych vý ajnynzekt... jak kdysi padlo v pradávné recenzi...některé kapely řvou, některé ničí, některé hladí, některé zvracejí...Rammstein hoří. Moje první setkání s DVD, kde jsem si mohl volit z různých kamer a podívat se všem těm opičákům na zoubek vážně ze všech stran. Sice nejsou určitě tou nejlepší kapelou na světe, ale představení uměli vyTillovat k dokonalosti. ()

• Till Lindemann musel absolvovat pyrotechnický kurz, aby mohl i on sám odpalovat ohňostroj a zacházet na pódiu s plamenometem. (phoenixer)
  • Setlist koncertu, který se konal o 15 let později na stejném místě Kindl Bühne Wuhlheide, 24. a 25.5.2013 čítal skladby 1. "Ich tu dir weh", 2. "Wollt ihr das Bett in Flammen sehen?", 3. "Keine Lust", 4. "Sehnsucht", 5. "Asche zu Asche", 6. "Feuer frei", 7. "Mein Teil", 8. "Ohne dich", 9. "Wiener Blut", 10. "Du riechst so gut", 11. "Benzin", 12. "Links 2-3-4", 13. "Du hast", 14. "Bück dich (Rammstein-Intro)", 15. "Ich will", 16. "Mein Herz brennt (Piano Version)", 17. "Sonne" a 18. "Pussy Songy". Skladby označené kurzívou zaznělyna stejném místě taktéž před 15 lety. (K.B.L.)
  • Cenzurovaná verze koncertu neobsahuje píseň „Bück dich“, protože klip k této skladbě na koncertu byl nevhodný pro děti a mladistvé. Jeho obsahem je scéna, ve které Till přivedl Flakea na vodítku a předváděl na něm kopulační pohyby. Na turné v USA toto vystoupení vedlo dokonce k zatčení Lindemanna a Lorenze, který byl posléze propuštěn na kauci. (Lucasion)