Amerika v době občanské války: kapitán Donovan (Ty Hardin) a jeho banda vojenských dezertérů přepadne konfederační dělostřelecké stanoviště a ukořistí funkční kanón. S touto nebezpečnou zbraní pak banda může terorizovat celou oblast. A také skoro bezpečně vyloupit banku; v ní se ale nacházelo i konto lovce lidí Acquasanta Joa (Lincoln Tate)... (Pohrobek)

Pohrobek

Tenhle film mohl stát tak milión - lir. Dobrý příklad toho, jak může být za málo peněz hodně muziky. Výprava vlastně žádná, těch pár uniforem a "western" hadrů už účinkovalo asi v pěkné řádce filmů. Všechno se odehrává prevděpodobně na nějaké přeorané skládce za Římem. Herci jsou taky slušnou galérkou komparsistů protloukajících se sandály, westerny a horory toho nejitalštějšího kalibru a hudba, která je alespoň dost rytmická, také zřejmě v tomhle díle nezazněla poprvé. Přesto přese všecko jsem se docela bavil - ono těch přestřelek, mlátiček, suverénních obličejů a "cool" vtípků není vůbec málo a děj taky rozhodně nestojí na místě. ()

špaček421

Ach jo. Levnej western s nesmyslným příběhem, slabým hrdinou (Lincoln Tate), který vypadá jako brácha Chucka Norrise, špatným záporákem Ty Hardina, vedlejší postavou Richarda Harrisona (kterej taky vypadá jako brácha Chucka Norrise), trapnejma pokusama o humor a snad tou nejhorší hudbou, co jsem kdy ve westernu slyšel. ()

odpadlik123

Lincolna Tatea nepovažuji za ani moc dobrého, ani moc herce. Jenže ten chlápek má velké štěstí na spoluhráče a tak i filmy. Richarda Harrisona střídavě považuji za celkem dobrého a i herce a střídavě za ukrutnou nudu koncentrovanou v jedné osobě. Jenže ten chlápek, když má dobrý film, není vůbec špatný. A Ty Hardina znám všehovšudy ze dvou dalších věcí a jsou to největší tragédie (nikoliv kvalitativně, ale jako smutné filmy), co znám. Jenže ten chlápek si zahrál i v jedné komedii, a to právě této, a má zase štěstí. Já nebudu nic předstírat. Čekala jsem horor. Odpad nejhoršího kalibru. Něco takového, u čeho nevydržím. Humor kombinace trapného výplodu Carnimea a Barboniho, když se to hodně nepovede. Jenže hned ten začátek… Jak mám napsat, že Bruno Corbucci je jedním z nejlepších scénáristů, co jen znám, protože nestaví humor na ničení ostatních a má své postavy rád? A humor tohoto filmu mi ho v mnohém připomíná. Ač ve velmi odvázané podobě. Film nic si nedělající z faktu, že Lincoln hraje jako ponocný… Nevadí, děj tím jenom podtrhneme! Že Harrison může být nudný… A co má být? Komediální role a hurá na to! A že Ty Hardin bývá drsný, krutý a občas negativistický? No a co, dáme ho na „zápornou“ stranu a bude s ním ohromná hlína! Přidejte mu jenom kanón, dynamit, partu bezva kamarádů, něco atributů, které zřejmě, vzhledem k nákladům pohybujícím se v mínusu, ukradli účastníci jinde v jiných žánrech, jeden malý lom, a je z toho neuvěřitelná pitomost. V té to překoná jakékoliv divákovy představy. Využijí všeho, třeba i nulových nákladů, ve svůj prospěch (aneb tohle by se dalo opravdu natočit i u nás) - smýkání za „koněm“ je krásný příklad. Děj… pořád se to mele v jednom místě, všichni se podráží navzájem, Linocoln je a má být vtipný tím, jak je nemožný (což taky má být), a závěr Harrisonovy popravy diváka dostane do kolen. Odvaha vám opravdu nechybí. Škoda fascinace kameramana jedinou ženou ve skupině, když by mohl točit mnohem zajímavější věci, a taky závěru, kdy se tvůrci asi přece trochu lekli, co to natočili, a museli si to kádrově trochu vylepšit... ale přejdu to. Tohle je totiž tak střelené, tak neskutečně praštěné a zároveň s žádným vtipem, jenž by mi přišel za hranou a byl zlý, a působí to tak ohromně amatérsky... A takovým věcem velice fandím. ()

kkarx

Ok režie ale otřesnej scénář a navíc k tomu příšerná experimentální techno hudba. Tomu neuvěříte, dokud to neuslyšíte. Fungovalo to jenom u duelu v kasinu, což je asi jediná dobrá scéna ve filmu. Dobře, ještě tu je Harrison, kterej tu má pár zabavnejch scének, ale to je skutečně všechno.... Od poloviny prakticky nekoukatelný. ()