Kdysi dávno, za vlády krále Richarda Lvího Srdce, kolovala legenda, kterou každý znal - o muži, jenž bohatým bral a chudým dával. V celé říši slul jménem Robin Hood. Ví se, že on a jeho družina nedali spát zlému šerifovi z Notinghemu a že si namlouval a získal srdce panny Marion. Tím však jejich příběh neskončil. Táhl se dál, zahalen tajemstvím, až zmizel zapomenut v bludišti času a křehké paměti. Neb Robin a Marion počali dítě - dceru... Dějiny snad zapomněly na vládu Filipa, syna Richarda Lvího Srdce, ale to hlavní se o něm ví: Filip zůstal svobodný. Své srdce dal do zástavy ženě bez dědického práva. Dceři zloděje a dámě. Obyčejné ženě - neobyčejně statečné. Říkalo se jí - Gwyn a byla dcerou Robina Hooda. (oficiálny text distribútora)

cachina

I přes zvučnější jména (McDowell, Knightley...) je příliš z filmu znát televizní formát, jehož hranice se za celou dobu nepřekročí. Tvůrci chtěli nalákat na atraktivitu a oblíbenost příběhu o Robinu Hoodovi (jehož hlavním úkolem ve snímku je ale být uvězněn a čekat na osvobození). Příběh se zaměřuje na osudy jeho dcery. Bohužel děj je velice zkratkovitý, předvídatelný, bez jakýkoliv zvratů a originality. Do toho se samozřejmě kupí klišé. Vyznění snímku nezachraňují ani souboje. Přímo naopak film ještě více shazují. Mají být hlavném vrcholem, ale jsou jak primitivně zahrané, tak i primitivně natočené. ()

Krisa

Neskutečně příjemná televizní pohádka s krásnou výpravou. Ano, je na tom vidět, že to je "pouze" TV film, ale ono si to ani na víc nehraje. Kéž by takhle vypadaly TV pohádky běžně. Upřímně musím říci, že je to spíše na 3 hvězdy, tu čtvrtou však musím dát za bídné hodnocení na CSFD a za Stephena Moyera s pačesama :). ()

Hapretor

Děj a provedení na hovno. Výprava, herec. výkony, scénář, režie na hovno. Celkově na hovno. Za zmínku stojí jen K. Knightley, což je opravdu krásná ženská, na kterou bych mohl koukat pořád. Ale film, kde ona pobíhá s mečem úplně nahá, asi nikdy nenatočí. Kdyby toto praktikovali v tomto filmu, bylo by aspoň na co koukat. ()

Silencia90

Keiru jsem nemusela, pak mě v Pýše a předsudku okouzlila, ale už se zase vrací do starých kolejí. Jak mně se ta holka nelíbí... Ale příjemně mě překvapil Stephen Moyer, který mi dříve v True blood přišel (mírně řečeno) zvláštní, ovšem tady mu to sekne. Když k tomu přidám moji slabost pro filmy z dob již dávno minulých, kdy se lidé sobě navzájem klaněli, má tento film u mě značný úspěch. ()

Morholt

Další variace na Hoodovské téma operující s tím, že ještě než to Richard schytal u Chalusu, stačil zplodit syna a Robin měl s Marion prozměnu dceru. Ovšem jinak je vše při starym . Šerif dál škodí lidu a na trůn si brousí zuby uzurpátor Jan. Koukněte se na všechny možné verze Robina Hooda (kromě seriálu z 80tých let a Ridleyho výpotku), dosaďte si místo Robina jeho dceru a místo Richarda jeho syna. Tahle televizní záležitost je nudná a plytká a za zmínku stojí snad jen náctiletá Keira a profesionální padouch Malcolm McDowell. Nuda. 10% ()

• Keira Knightley se musela naučit střílet z luku. Tato dovednost se jí pak hodila i při filmování snímku Král Artuš (2004). (Terva)
  • Natáčení probíhalo v rumunské Bukurešti. (Terva)
  • Okolo 30. minuty, kdy stojí princ Filip (Stephen Moyer) na pláži a promlouvá, je na pravé straně možné v záběru vidět plavat moderní kotevní bójky. (Terva)