Bájní Aztékové věřili pověsti, ve které čtyři bohové, kteří upadli v nemilost, byli sesláni na zem v podobě démonů. Oheň, voda a vítr se staly ničivými silami přírody. Čtvrtý démon ovládal temnou stránku lidské duše, jeho síla však nezmizela s úpadkem říše Aztéků, ale, jak se zdá, působí dodnes. (Carmen Home Video)

ricci.s

V niektorých bodoch súhlasím s kolegom, teda až na to "ustavične sa v ňom niečo deje". Ani mrazivú atmosféru som veľmi nepostrehol. Dosť nevýrazný horor, čakal som od toho viac. Niekoľko dobrých momentov by sa našlo, ale väčšinou sa odohrávali v tme, takže na nejaké brutálne alebo krvavé scenérie som mohol zabudnúť, čo je škoda (aj keď v 80. rokoch nič nezvyčajné). Prostredná časť je veľmi rozťahaná a dokopy sa v nej nič nestane. Zase tá koncovka sa mi už páčila (vrátane bonbónika na záver), najmä čo sa týka masiek. No ale tak či tak je to rádový horor, ktorý ničím extra zaujímavým nedisponuje. Ale aspoň neurazí. ()

darkrobyk

Sošky démonů jsou pěkně záludné, obzvláště když pocházejí třeba z Mexika. Výborné intro o marném využití démonické síly zakončuje...efektní nabodnutí. A pak už jen sledujeme osud sošky a všech, kterým se dostala do ruky. A věřte, že doma byste ji mít nechtěli, páč vám udělá z bytu kůlničku na dříví. Film je samozřejmě, jak už to u většiny osmdesátkových hororů bývá, poněkud nevyvážený, a tak napínavé scény střídají civilní a užvaněné. Ale já jsem si užil atmosféru s perfektní hudbou - ať už cesta do pouště, vyvolávání duchů či posednutí Jerryho. Slušné masky, na nějakou krev také dojde, ale hlavně mutace, co v jisté chvíli připomenou i kultovní Scanners. A rozhodně i postelová scéna má pěkný drajv. Mechanické efektyx velmi slušné. Doporučit lze opět především skalním fanouškům, příznivci současných hororů by asi byli možná i zklamáni. Já ne. ()

pornogrind

Já mám pro tyhle dalo by se říct raritní 80kový(a nejen ty) kousky který si zakládali na hutný atmosféře a skvěle se hodící hudbě prostě slabost. The Power není Výjimkou. 4hvězdy. ()

Ten Druhy

The Power sa odohráva na americkom juhozápade, v Novom Mexiku a točí sa okolo aztéckeho artefaktu - figúrky posadnutej temnou silou, ktorú nerozvážni študenti privolajú k životu. Netreba sa však dopredu obávať, žiadne pradávne indiánske monštrum sa vo filme neobjaví, až takého prúseru sa tvorcovia nedopustili. Je to čistý supernaturálny slasher, ktorý má mrazivú atmosféru a ustavične sa v ňom niečo deje. Scény útokov sa odohrávajú spravidla v noci a v najlepšom sú useknuté, ale aj tak je vidieť pomerne dosť. Keď sa záhady chopia dvaja novinári, snažiaci sa prísť na koreň veci, príbeh sa na chvíľu dostáva mimo rytmu, ale potom príde jedna nepríjemná nočná mora (fakt dobrá) a všetko sa dostane do pohybu. Je mi jasné, že tento film obsahuje niekoľko hororových klišé, ale nenudil ma a jeho čas uplynul rýchlo. ()

Astaroth12

Aj v Exorcistovi na začiatku nájde kňaz sošku nejakého démona a niečo podobne je aj tu. Je tu niekoľko úmrtí a niektoré sa aj vydarili. Všetko podstatné sa odohráva v prítmí, ale aj kvoli tomu tu bolo celkom slušná dávka atmosféry. A aj tento démonický film sa postupne vyvíjal. Lebo najprv démon zmrzačoval či zabíjal neviditeľnou silou a potom už aj stupoval do nešťastníkov, ktorí vyzerali ako s klasických démonických filmov osemdesiatich rokov. Som prekvapený, že ako náhle sa začala soška strácať a vzápätí objavovať, bolo to čoraz intenzívnejšie, dôraznejšie a energické. Je trocha škoda, že sa toho veľa dialo mimo záber alebo skoro v úplnej tme a aj tak filmu to v konečnom dôsledku až tak neublížilo, bol aspoň temnejší a ráznejší. Tak tento film o Aztéckom démonovi Destacylovi mna osobne milo prekvapil a podobné filmy vyhľadávam a tento neznámy kúsok mi veľmi rýchlo ubehol a nemal kedy nudiť. Slabé 4*. ()