Nastassia Kinski hraje hlavní hrdinku filmu Irenu, krásnou mladou ženu v rozpuku sexuality. Irena prožije své první milování, které s sebou nepřinese jen překrásný prožitek, ale také nepředvídatelné tragické následky! Nesmírná vášeň jejího prvního romantického vzplanutí je ale tak silná, že Irena dokáže překonat všechen chaos, který ji obklopuje, včetně mimořádných požadavků vlastního bratra (Malcolm McDowell), a odhalí svůj vlastní fantastický osud. Kočičí lidé jsou erotickou fantazií vášně a hrůzy, které vyvolá první láska mladé ženy. Touha... vášeň... krev, vlastní chtíč ji promění v jednu z těch, kterým se říká Kočičí lidé. (Universal)

Dr. Hawkeye

Film je dnešním pohledem spíše úsměvný než horrorový, ale do jisté míry si díky své vizuální stránce zachoval svůj zvláštní půvab do dnes. No a ano, započteme-li do toho píseň Davida Bowieho a vnadnou Nastassju (které se režisér zjevně nemohl nabažit - a to nejen ve filmu), je to někde mezi 3-4 hvězdičkami. Tak proč 4? Protože jedním z výkonných producentů byl tehdy začínající Jerry Bruckheimer. Připadá vám to na zlepšení hodnocení málo? Mno, každý máme něco... Náklady: 18 milionů $ Tžby USA: 7 milionů Počet kin: 600 Rating: R ()

d-fens

Mne sa to proste páčilo... vynikajúca voľba exteriérov (New Orleans a okolie) dodávajú filmu patričné "dusno" a nádych magična (mesto spojené s černošským voo-doo), Nastassja zase silný sexuálny náboj, a zápletka, tak to je akoby psychedelický sen .... krásny vo svojej neuveriteľnosti, nepochopiteľnosti, neuchopiteľnosti..... a obzvlášť sa mi páčila aj Baileyho kamera a Bowieho&Moroderov hudobný doprovod .... proste "kulťák" ako vyšitý.. 70% ()

nash.

Další pokus o návrat, který pro mě skončil zklamáním. Nastassja Kinská má sice jako kočičí žena charisma, že by utáhla tři takové filmy, to se však beznadějně utopilo v nezáživné, roztahané a často nelogické nudě, která v mém případě nedokázala vyvolat ani napětí, ani hrůzu, a to přesto, že jsem se snažil kouzlu namíchanému z exotiky a lehké perverze podlehnout. ()

cariada

Tohle bylo jako co? Jiná verze na vlkodlaky? Či jak to chápat. Nebýt půvabné Nastassje Kinski, tak se nebylo na co dívat. Příběh dost slabý o sirotkovi co přijede za bráchou a ten sní chce spát. Pak se ukáže že on se přeměnuje na krásnou "kočku"a trhá lidi na kusy. Dívka se tomu brání a seznámí se s chlápkem co vede místní zoo a snaží se nák se vyhnout svému osudu. Nudný a zdlouhavý. pár scén proměny je slušných. Pár lechtivých scén, ale v podstatě nic co by mělo nák zvlášt zaujmout. ()

EdaS

Zajímavý erotický horor, který se sice tváří jako umění, ale je to béčko jako řemen, jenž místy postrádá logiku a sází spíš na důkladné předvádění soudobých trikových možností než na režijní nápady. A poslední půlhodina je úplně zbytečná. Ke kladům snímku patří jeho obsazení - Kinská je velice sexy (a v druhé polovině filmu prakticky pořád nahá), McDowell je zase hodně působivý poděs - a dusná atmosféra. ()

• Na scénu měly zakázán vstup děti a menstruující ženy, které by šelmy mohly znervóznit a vyprovokovat k útoku. (Cherish)
  • Tento film posloužil jako předmět středoškolské šikany ve filmu Líbánky (2013). (Nick321)
  • Práce s leopardy je velmi obtížná a je velmi těžké je dokonale vycvičit. Místy za ně proto zaskakovali horští lvi, obarvení na černo. (Cherish)