ABBA: Vítěz bere všechno

• Česko Pravdivý příběh... ABBA (viac)
všetky plagáty

Agnetha, Frida, Björn a Benny – členové skupiny ABBA, která se od roku 1974, kdy vyhráli v soutěži Eurovize s písničkou Waterloo, stala komerčně nejúspěšnější skupinou v historii populární hudby. ABBA prodala na 375 miliónů desek po celém světě, což je čtvrtý nejlepší prodej v historii hudebních nahrávek. Je považována za nadčasové seskupení, její hity jako Dancing Queen, Money, Money, The Winner Takes It All a desítky dalších znají lidé na celém světě. V roce 2010 byla uvedena do Síně slávy rock´n´rollu. ABBA se proslavila nejen originálním hudebním stylem, ale i osobitými kostými, které i dnes budí velký obdiv. V roce 1999 měl premiéru muzikál Mamma Mia!, který již zhlédlo více než 45 milionů diváků a řadí se mezi nejpopulárnější světové show. (oficiálny text distribútora)

Radyo

Pozoruhodný dokument s mnoha zákulisními záběry z koncertů slavné švédské čtveřice, rozhovory jak z minulosti, tak z doby natočení (kromě Agnethy, která se v té době vyhýbala novinářům) a spousta dalších zajímavostí pro všechny fandy (mezi něž se řadím i já) skupiny ABBA. ()

Jara.Cimrman.jr

Příběh skupiny ABBA je notoricky známý a tak jsem vděčný za nějaké ty zákulisní informace. Hlavně za materiál o předabbovské i poabbovské tvorbě jednotlivých členů, za způsob nalezení typického zvuku a za důkaz kvality motoru Benny & Björn, bez kterého by si mohly holky hlasivky vyzpívat, ale světová proslulost by se nedostavila. Jsem na tom zkrátka asi jako Bono, který ABBu v době jejich slávy nenáviděl za jednoduché odrhovačky, ale nyní smeká před tím, co dokázala skupina z tehdy hudebně neslyšitelného Švédska. ()

ScreamJay

Na počátku toho, čemu se v dnešní době říká dance pop stála v 70tých a na počátku let 80tých jedna z nejlegendárnějších hudebních formací moderní historie - ABBA (Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson, Björn Ulvaeus, Agnetha Fältskog). Bylo mi nějakých 9 let, když jsem si prvně na starém magneťáku pouštěl výběr jejich největších hitů na pofidérně vzhlížející kazetě. Dokument mapující cestu téhle pozoruhodné kapely ze Švédska, od životních cest všech jejich členů, po soutěž talentů, která stála za definitivním počátkem veleúspěšné kariéry. Spousta archivního materiálu, ukázky z klipů, z tiskových konferencí, ohlédnutí dalších celebrit za odkazem ABBY (kupříkladu frontman U2 Bono Vox) a především postřehy a vzpomínky členů samotných (krom té půvabné blondýnky Agnethy, jenž se uchýlila do ústraní). Kapela samotná vydala svůj debut v roce 1973 pod názvem Ring Ring, na kterém se ale neobjevila píseň Waterloo se kterou ABBA vyhrála onu talentovou soutěž (skladba se objevila až na stejnojmenném albu o rok později). Následovalo téměř 10 let hitů, strhujících vystoupení, fanouškovské hysterie. To vše se začalo bortit prvním rozvodem (Agnethy a Björna) a definitivní konec nastal v roce 1981, když se rozvedli i Frida a Benny. Už nikdy se nevrátili, ani když jim nejrůznější společnosti nabízely horentní sumy. Není to nijak výjimečný dokument, jen pojednává o výjimečných lidech. Hodnotil bych ho na 4 a1/2, protože jsem v něm postrádal jakýsi náboj který ABBA ve svých vystoupeních a skladbách měla a stále má. ()

Autogram

Dokument natočený so značným časovým odstupom od času ich najväčšej slávy. Zostrihy z koncertov sú klasické, ktoré sme už mnohokrát videli, a naviac je tu zhodnotenie ich neskoršej popularity a ich ďalšej hudobnej činnosti, napríklad na muzikáloch. ()

Ripley

Zde došlo k omylu.Obrázek a dokument nepatří k sobě.Tento obrázek je z u nás vydaného DVD společnosti Intersonic s názvem Pravdivý příběh ABBA v originále-Story of ABBA.Šlo o velmi průměrný dokument se stopáží 52 min. ()

Paity

Jsem si úplně jiná generace, než která vyrůstala s ABBA, ale přesto se mi jejich písně líbí. Je snad třeba ještě něco dodávat na adresu toho, proč byla ABBA nejlepší? ()

Rathe

ABBA byla, je a bude fenoménem. A tento dokument nás nádherně vzal nejen do zákulisí jejich koncertů, ale také do zákulisí jejich životů. ()