Glen Donner (McDonald) se synkem Richem a Jack Lerolland (Lambert) s přítelkyní Helen a dcerou Ashley projíždí nevadskou pouští na cestě z Wisconsinu do San Diega. Cestu jim ale zkříží psychopat Cliff a jeho stejně cvoklí kumpáni... (choze)

Radyo odpad!

Donebevolající blbost, která diváka spíše zhnusí a otráví, než napne a pobaví. Takový scénář by zvládl každý idiot, který absolvoval dvě třídy pomocné školy a stihl se při tom naučit psát alespoň polovinu abecedy. Nevěřil jsem, že Lambert může klesnout takhle hluboko, ale klesl a dokonce se mi zdálo, že se v tom vyžívá. Skoro je mi ho až líto. ()

tron

Dobrý príklad rutinnej blbosti dokazujúcej, že ak je scenár blbý a režisér ani to, nezachráni taký hovadský kúsok ani zaujímavá tlupa hercov "nižšej svietivosti". Teoreticky by som mohol dať "až" 40%, ale béčkarský Stopár s Hauerom oproti tomuto pôsobí ako atmosférické, mrazivé veľdielo a žijúca klasika. ()

choze

Mělo to našlápnuto mezi zdařilé filmové "duely v poušti" jako Duel, Stopař, Kalifornia (ze které si sem půjčili Michelle Forbes), Únos nebo Jízda do pekel. Ale po slibné první třetině se děj přesune do barabizny v poušti, kde se zločinecká parta rafá navzájem, zatímco Lambert šmejdí okolo, a spadne tomu řetěz - dál se jen blábolí a vycpává stopáž před opět trochu akčním, ale nijak památným finále. Akce minimum (zruší se tu tři auta a pořádná honička tu není žádná), záporák ok, ale škoda, že si mdlý Lambert neprohodil role s herecky mnohem lepším McDonaldem. Pro Serafiana to byl plodný rok - natočil i Nebezpečné pády a Gunmen. ()

kingik

Lambert a spol. hrají v šíleném filmu, jehož podstatná část se odehrává na silnici nebo v její blízkosti. Všechno začíná nevinně, když si dobří přátelé vyjedou na výlet. Když projíždějí nevadskou pouští, jejich cestu jim zkříží psychopat a jeho "cáklí" kumpáni. A pak se strhne příval akce na čtyřech kolech i mimo ně, a nevíte, jestli je film tak hrozný, nebo tak hustý. Herci do jednoho úplně mimo, ale takovým tím správným způsobem, který mě baví, kromě toho, herecké obsazení hodně solidní. Psychopat Craig Sheffer na to měl a v dalších rolích mladý Joseph Gordon-Levitt nebo Josh Brolin, slabomyslného člena bandy si zahrál David Arquette a Christopher Lambert do sestavy také dobře zapadl. Ve filmu se pořád něco dělo, napětí nechybělo a v podstatě film dost rychle utekl. Deran Sarafian se soustředil na to, aby film rychle odsýpal a byl akčně pojatý. Béčkový styl od vyhlášeného "béčkaře", pro kterého byl tento film posledním. Dál se věnoval už jen seriálové tvorbě. S touhle jeho rozlučkou s kiny jsem se ani trochu nenudil. 80% ()

Lacike

Nie je to až taká tragédia ako tvrdia ostatní ale ani nič, čo by obstálo aj dnes. Klasický film o súboji tentokrát obyčajnej rodinky s partov zdegenerovaných magorov niekde v púšti. Partička neustále prenasleduje a terorizuje rodinku. Dôjde k nejakým tým nepríjemných stretom, vraždičke atď. Polícia je už tradične neschopná a zase má tendenciu skôr zatknúť hlavného hrdinu ako zloducha. Nejaká väčšia akcia tu ale chýba. Bol to evidentne film za pár dolárov. Herecké obsadenie je celkom zaujímavé. Sú tu jak už dávno zabudnuté tak aj budúce hviezdy. Ale nikto z nich sa príliš nepredvedie, pritom práve herci mohli vytiahnuť film aspoň nad priemer. Lambert zas len neustále hádže pohľady. Zo Sheffera príliš strach nejde. Je to len nepredvídateľný magor. A ostatní tam sú tak nejak v pozadí. Proste film, ktorý mohol zaujať pred dávnymi rokmi, ale dnes už nie. 4/10. ()

vegetol.mp

Dneska tady na to každej nadává, ale dodneška si pamatuju, jak jsem na tomhle filmu byl před 20 lety v naprosto vyprodaným plzeňským kině Hvězda a byl by tam slyšet spadnou špendlík, jak napětím nikdo ani nedutal. To tenkrát nebyli lidi rozmazlený jako dneska. Film navíc na videu dost utrpěl, protože téměř nejde sehnat verze, která by nebyla v ořezu 4:3. Měl jsem možnost vidět na dvd film v originálním poměru 2.35 : 1 a vypadá úžasně. Jinak je Duel v poušti slušnej roadkiller thriller, co sice nepatří ke špičce žánru, ale je solidně natočenej i zahranej. Jen ty padouši mají občas bláboloidní dialogy. ()

xaver odpad!

Jeden se nestačí divit, co všechno se může zrodit v mozku některých autorů. Psychopati jsou pak oblíbeným tématem těchto režisérů, pokud nejsou psychopati oni sami, o čemž jsem někdy téměř přesvědčen, protože na psychopata se dá svést kdejaká hovadina. ()

Hapretor

Typické laciné stupidní béčko. Podprůměr. Vše je předem jasné. Není to ani místy vtipné, ani napínavé. Jediné lákadlo byl Lambert, ale ten hrál tak, že bych ho v klidu trumfl. ()