Chaplin na pláži

• Česko Chaplin na mořském břehu (viac)

Větrný den na pláži: klid a mír tu však nepanují dlouho. Brzy se tu objeví dva panáčci, kteří upadnou do těžkého nesváru, a to jen kvůli vlastním kloboukům. Takhle jednoduché to však nezůstane, protože se na scéně vynoří krásnější pohlaví, a navíc i policejní autorita... (Pohrobek)

fantomas19

By The Sea - Charlie Chaplin na pláži - Charlie Chaplin vo veternom počasí bojuje nielen so svojím klobúkom, ale aj náhodným pánom v klobúku (Billy Armstrong). Po boji sa noví priatelia chcú napiť. avšak Charlie využije osamelosť dámy k dvoreniu. Dáma (Edna Purviance) si vyžiada zmrzlinu a na zmrzlinovú bitku nebolo treba dlho čakať. ()

Anderton

Chaplin sa vyberie na pláž a čo čert nechcel, stretol tam podobného trótla, akým je on sám. Ich vzájomné špičkovanie nie je nijako extra zábavné, situácia sa zlepší až nástupom ďalších obetí jeho vystrájania na scénu. Ako celok dosť slabé, avšak niektoré momenty sú zaujímavé, ako napríklad klobúky vo vetre a jeden z Chaplinových gymnastických kopov do jeho protivníka. So zmrzlinou nebýva taká sranda, ako s tortami a tak je to aj celkovo s touto priemernou groteskou. Keď už na pláži, tak to chcelo zakomponovať do "deja" aj more. ()

Jara.Cimrman.jr

Průměrná groteska, ve které Chaplin v oblíbené roli Tuláka ležérně předvádí svou tradiční drzost, vybroušený boxerský styl v levém gardu, excelentní práci s holí, téměř až oslovský kop zadníma nohama a když je nejhůř, tak neváhá uklouznout na banánové slupce. Samozřejmě tu nechybí polda, který schytá každou ránu, která padne vedle, ale ani ten nemůže udělat nezapomenutelný zážitek z několika potyček a létající zmrzliny. ()

tomtomtoma

U moře je Chaplinovou z nouze ctností, během čekání na vhodné studiové prostory uspokojoval očekávané plnění smlouvy. Jde o pohybové cvičení varietní estrády a klaunské zuřivosti, násilné chování je vyžadováno, škodolibě se rozdávají herdy a kopance a toká se nad ženským půvabem mládí. Kromě poflakujícího se hrubiána Charlieho zaujme také jeho zdárně opilý protivník se slaměným kloboukem (Billy Armstrong), mladé a na chvíli opuštěné děvče na pláži (Edna Purviance), její žárlivý manžel (Bud Jamison), manželka opilce na pláži (Margie Reiger), či nebohý prodavač zmrzliny (Harry 'Snub' Pollard). Film U moře aneb Chaplin na pláži je spíše improvizačním cvičením, než plnohodnotným filmem, i když patří k samotnému počátku kariéry klauna Charlieho Chaplina. ()

anais

Je zajímavé jak se mohou názory lišit. Pro mě je tato groteska vyloženě podprůměrná. Nápadové vakuum. Nic víc než „slapstick“ (a i do toho chybí nějaká pořádnější bitva). Postrádám tu nějakou výraznější chaplinovská choreografii, nápad, pro který má smysl si By the sea zapamatovat. Pobíhání po pláži a kopance do zadku mi nepřijdou zas tak úchvatné - přinejmenším ve srovnání s tím, co Chaplin natočil později u Mutualu. ()

• Natočen na losangeleské pláži Crystal Pier. (everlong)