Neprozraď mě

• Česko Jak najít přítele (viac)

V této romantické komedii se karikaturista zotavující se po chemoterapii Gus Kubicek díky své sestře Lizzie, autorce románů pro ženy, změní na muže snů každé ženy. Přestože se pak do něj bláznivě zamiluje atraktivní novinářka Emily Pear, Gus musí bojovat s nutkáním říct jí celou pravdu o tom, kdo ve skutečnosti je a jak se bojí odmítnutí. (oficiálny text distribútora)

MickeyStuma

Když mladý člověk onemocní rakovinou a léčbou chemoterapií nad nemocí vyzraje, neznamená to, že je všemu konec. Taková léčba zanechá fyzické následky, jako je třeba ztráta vlasů, a tak je velice těžké pro takového samotáře vůbec s někým navázat partnerský vztah. Ale pokud má někdo sestru, jako hrdina tohoto příběhu, která si umí poradit, jde všechno jako po drátkách. Klasická šablona romantického příběhu o postupně narůstající lásce až do stádia, kdy to začne skřípat, aby se vše nakonec v dobré obrátilo a došlo až do šťastného finále, kdy romanticky založené oko štěstím i slzu uroní. Film krapet poznamenalo stáří, takže z toho vyprchala určitá živost, ale z nostalgického hlediska za shlédnutí stojí. Roli onoho mladíka si střihl Steve Guttenberg a kupodivu dobře. ()

kaladze77

toto je tzv. ying-yang lebo ani vnútorné povahy nie sú všetko, Spoiler: lebo od vonkajšieho vzhľadu bola znechutená ženská, ktorá sa neskôr zaľúbi doňho. Ale film sa sústreďuje aj nato že nielen vzhľad je všetkým.. Lebo ako dôjde nato, že kto bol Gus predtým, tak sa dozvie že nielen vzhľad je dôležitý. Koniec spoileru. Celkom pohodový film z konca 80 a zo začiatku 90 rokov. ()

peetriss

Oddychová romantická komedie sázející na otřepanou šablonu o "lásce k někomu, kdo se vydává za někoho jiného - když to praskne je z toho mela - pak si uvědomím, že ho stejně miluju - tak vzhůru dostihnout vyvoleného, než mi uteče". Tato šablona však bude fungovat vždy, v tomto případě je navíc doplněna o ještě otřepanější moralitu, že si máme vybírat podle srdce, nikoli podle vzhledu, a když je příběh natočen v uvolňujícím nenásilném stylu a příjemně obsazen (vypíchnu Steve Guttenberga a Shelley Long), lze odpustit určité rádoby ultravtipné prvky jdoucí přes čáru (medúzová večeře) a pouze průměrný švih. ()

p.a.douch

Jo, jo. Tohle je dneska přesně na těch 60 procent. V době vzniku bych dal víc (předpokládám tak 70 procent). Film je celkem pohodovej. Guttenberg byl v tomhle období ještě skvělej komediální herec a Jami Gertzová byla ve 25 fakt moc roztomilá. Shelley Longová taky umí perfektně zahrát a celkově je to pěknej odpočinkovej film. ()

S120

V zásadě se dá souhlasit se vším, co zde bylo napsáno. Nicméně řekl bych, že velkým plus pro tento film je i Jami Gertzová, bez které by byl film poloviční. Vypadá to, že jí role obzvláště sedla. Navíc mě rozesmálo i její historické auto, které zhasíná, když nechce. Naopak když chce motor vypnout, tak se jí to nedaří. Pak ho zase nemůže nastartovat, ... co záběr Jami s autem, to perla. :-) ()