V New Yorku byl zabit kubánský velvyslanec. Aby se předešlo dalším útokům teroristů na kubánsko-americké konferenci v Praze, CIA tam pošle jednoho z nejlepších federálních agentů Michaela Danea. Na letišti ho vyzvedne přítel Alex a odveze ho za šéfem evropského štábu Dickem Powellem, který předá Daneovi fotografie střelce je to Simone Rossetová, která nyní žije v Praze pod jménem Jana Mitlová. Dane ji má okamžitě odklidit.
Mitlová vlastní s přítelkyní kavárnu. Dane tam zajde, Mitlovou se mu podaří chytit a s Alexem jí píchnou uspávací injekci. V autě, kterým ji převážejí, se Jana probere, dostane se z pout a vyskočí z auta. Muži jsou při jejím pronásledování zadrženi policií, protože Alex začal střílet, a Mitlová jim uprchne. Ovšem jen pro tuto chvíli... (oficiálny text distribútora)

Gary

Že je film na csfd pod třiceti procenty mě trošku mrzí, protože není rozhodně tak nevalných kvalit a mě bavil od začátku do konce. Já sám jsem čekal ukrutnou srágoru už při úvodních titulcích a obsazení a byl jsem hodně překvapený, že nejde o příšernou "seagalovskou" trapárnu a jak normální akční kriminálka to je. Česká republika vypadá skutečně jako Česká republika narozdíl od Bad Company nebo jmenovaného XxX. Krom toho vypadá střelba, vraždy a cokoli se akčních scén týče poměrně realisticky. 60%. ()

solskjaer

Na film jsem se podíval hlavně kvůli Praze, kde se film točil a ani ne tak , že bych ji měl nějak moc v lásce , ale hlavně jsem se chtěl podívat jak tvůrci filmu dokážou dát do určité srozumitelné linie starou tvář historické Prahy a akční střílečku z absolutně nehistorickým hercem jako je Lundgren. Jo a bavil jsem se ... Ale na úkor Lundgrena , protože si myslím, že jde možná o nejhoršího herce všech dob ! ()

charge

Já teda nevim, ale mě se tohle docela líbilo, ne že by to bylo něco kdovíjak super, ale minimálně dobrej film to je a i když jsou některý pasáže docela k smíchu, já se slušně bavil a co víc, hlavně se nenudil, nebo možná mám drobnou slabost pro zahraniční filmy, který se odehrávaj skutečně v Čechách a ne jako MacGyver v Československu za hluboký totality, kde je k vidění třeba vojenský auto s nápisem "sanitka", nebo marnotratnej výplod VB Mat po česku ()

movie

Skutečně nechápu, co si klasik Ted Kotcheff sliboval od natáčení v Čechách (nemluvně o geografickém zasazení příběhu), ale je to fakt hrozný, nudný a zoufalý. Málem jsem umřel, za což můžou minimálně tyhle věci: 1) Čechy v tomhle filmu vypadaj děsně, jako by se ještě neoklepali z min. režimu /no asi ne, kdo si to má pamatovat, když to bylo v roce 95???/, 2) Kotcheff není dobrej režisér a ani nikdy nebyl, i Rambo je vlastně hrozně blbě natočenej a za 3) ......... mno, je to prostě strašně utahaný, blbě napsaný ... Ježiši, hrůza. I ty současný Lundgrenovi filmy jsem lepší, než tahle Fr., Šp, Čr, Us koprodukce !!! 0* ()

Lacike

Po dvoch odpadových Lundgrenovkách som si pustil na zlepšenie nálady tento majstrštyk. Lundgren ho natočil dva roky po hite Univerzálny vojak, takže bol ešte v kurze, ale výsledok je rozpačitý. Áno oproti súčasným podfinancovaným Lundgrenovkám to vyzerá výpravne a po každej stránke profesionálne. Ale oproti jeho peckám z prelomu 80. a 90. rokov sa jedná o dosť veľký pokles po kvalitatívnej stránke. Zápletka je celkom v pohode, ale jej prevedenie je strašne nezáživné. Hlavne prvá tretina je neskutočne nudná a nič poriadne sa tam nedeje. Potom sa konečne film začne rozbiehať, ale rýchle a zbesilé tempo nenaberie nikdy. Skôr len také pomalé a kľudné. Akčné scény sú priemerné a nie je ich tu veľa. Dočkáme sa ich prakticky až v poslednej tretine. Takže film ponúka sympaťáka Lundgrena v ešte v dobrej forme, pár priemerných akčných scén a Pražské lokácie, ktorá tu ale pôsobia dosť hnusne. Výsledkom je film na jedno pozretie. 4/10. ()

• Natáčelo se také v bývalém vojenském prostoru Milovice. (M.B)
  • Natáčať sa malo pôvodne v Paríži, ale producenti sa nakoniec rozhodli pre Prahu, kvôli nižším nákladom a exotickejšiemu vzhľadu. (m.a.t.o.)