Chaplin manželkou

Charles Chaplin v kostýme ženy, ktorá si prišla so svojim manželom pozrieť vojenský sprievod. Manžel sa vytratí preč s inou ženou a manželka sa ho vydá hľadať. Dostane sa do konfliktu s režisérom, ktorému prekazí zábery sprievodu; zatancuje si na hudbu kapely; napadne policajta, manželovu novú známosť a aj samotného manžela, ktorý ju zhodí z móla do mora. (Diazbros)

filmmovier

Podobný případ jako Charlie v zábavním parku. Kraťoučká groteska s nulovým dějem, kde se Charlie pořád jenom cpe před kameru a vyprovokuje několik konfiktů, které najdou rozuzlení v rybníce (jak taky jinak, že). Tady je to akorát ozvláštněné tím, že Charlie je sice velmi hezká, ale zato naštvaná a protivná žena. A možná právě díky tomu skvělému kostýmu to stojí za pozornost, ale víc nic. ()

MM_Ramone

Staré nemé krátkometrážne komédie s Charlesom Chaplinom moc často nepozerám. Nepáčia sa mi. No začínam mať už aj pochybnosti o jeho sexuálnej orientácii. Naposledy som s nim videl snímok z roku 1915 "Chaplin dokonalou dámou", kde mal veškerý humor založený na tom, že sa prezliekol za ženu. V tomto filme - "Chaplin manželkou" je opäť v dámskych šatách. Stvárňuje žiarlivú ženskú, ktorá všetkých naokolo kope, fackuje, sáče,... Úbohy primitivizmus! * ()

everlong

no mě Chaplin jako manželka příjde docela vtipný/á.....není to sice nic, co by si člověk zapamatoval na celý život, ale pobaví a o to přeci šlo a ještě musím dodat, že Chaplinovi ty " ženské role" fakt seděly. DÁLE HRAJÍ: Mack Sennett (Film Director) Billy Gilbert (Cop/Man in white shirt) ()

pursulus

První kroky Ch. Chaplina.¬         Rok 1914 byl úvodním rokem Chaplinovy tvorby filmové. Na třicet pět krátko- případně středometrážních grotesek plus jeden dlouhometrážní snímek ve směs postrádaly větší kvalitu, žertéřství rovnalo se sotva tak jednomu a půl míčku artisty, místy bylo až rozpačitě trapné. Je zřejmé, že společnost "Keystone Studios", s níž měl Chaplin uzavřenu roční smlouvu, si spíš než na kvalitu potrpěla na množství.¬                 Podobně tomu bylo i následujícího roku a počátkem roku 1916, kdy Chaplin pod hollywoodskou společností "Essaney" natočil svých dalších patnáct krátko- příp. středometrážních snímků. Ač v té době už znám a oblíben natolik, že mohl diktovati podmínky producentům a vybírati z nich, nebyla úroveň Ch. snímků ve směs vysoká, ze jména hledíme-li na ně nedobovýma očima.¬                 Není však třeba odsunouti tyto první filmové krůčky a kroky někam do zapomnění, svou kvalitou spolu s vkusností se vyrovnají řadě nynějších zábavných pořadů tak jistě, jako že Ch. Chaplin natočil později taková díla jako "Moderní doba" či "Diktátor".¬                 [Zdroje: 1. Wikipedie, English (en.wikipedia.org/). 2. Filmová databáze IMDb (imdb.com/)] ()

Madsbender

Chaplin ako nadmieru rozhnevaná žena, ktorá cíti akútnu potrebu všetkých naokolo otravovať, mlátiť, kaziť zážitok z prehliadky a akýmkoľvek spôsobom narušovať pokoj okolitého ľudu. A ako si poradiť s takouto ženou a manželkou? Predsa jednoducho: strčiť ju z móla priamo do vody a potom už len vyčkať, kým sa utopí. Problém vyriešený. 55% ()

• Film byl na nějakou dobu považán za ztracený, avšak v roce 1970 se podařilo najít jednu 16mm kopii. (Mr.Ocek)
  • První ze tří filmů, ve kterých si Chaplin zahrál ženu. (Kulmon)