Kapitán Dolph Lundgren a doktorka Meilani Paulová zo štátnych služieb USA sa ocitnú na nukleárnej ponorke ovládanej teroristami. Osud sveta závisí od ich schopnosti zachrániť nebezpecnú skrinku so zničujúcim biologickým vírusom... (oficiálny text distribútora)

JohnSmith odpad!

Víte co je to rudý agent? To zní jak ze špatnýho akčního filmu. To jsou slova Dolpha Lundgrena na začátku filmu a jsou přesná a výstižná. Téma jak okopírované z Přepadení v Pacifiku a k tomu ještě špatně natočené. Poslední hřebík do rakve byly z jiných filmů použité scény (Lovec bouřek, Rudý úsvit). ()

Wacoslav1

Tak a je to tady Wacoslav1 prave pise svuj slavnostni tisici komentar nejakej cas jsem premejslel na kterej film to padne no a ti z vas co mne dobre znaji asi nebudou prekvapeni ze jsem si nevybral nejaky znamy vseobecne uznavany kultovni film ale tento zabavny brak jsem totiz rebel a tohle je pro mne typicke navic kdyz jsem zjistil ze toto je posledni film z Lundgrenem ktery nemam okomentovany tak to byla jasna volba no a ted k filmu uprimne musim rict ze vykrast tolik snimku naraz a nacpat to do jednoho filmu to uz chce opravdovej mustr vrcholem je pak ta cela uvodni sekvence kompletne vykradena z Lovce bourek pak prijde akce v ponorce kam vtrhnou jedni z nejzoufalejsich teroristu jaky jsem kdy videl no nastesti je tady Lundgren kterej se opet ani nesnazi predstirat ze nevi ze hraje v totalni chujovine a ma to naprosto v prdeli proste rozjede svuj typickej kolotoc hlasek a zabijeni kdy si opravdu vychutnava neskutecne amatersky teroristy nejvic mne pobavilo kdyz se ho jejich sef pta tak ty ses rozhodl zasahovat do mych planu? a Dolph jenom procedi mezi zuby nezasahuji do vasich planu koncim je! jeste par dalsich ultimatnich hlasek stoji za to zkratka je treba pochopit ze toto je predevsim vyborna komedie z hlaskujicim Dolfikem no a pokud to nekdo berete jako seriozni akcni film tak pak uz chapu vsechny ty odpady tady nicmene ja jsem se znamenite pobavil a i kdyz v koutku duse uznavam ze je to neskutecna slatanina tak moje zvracena slabost pro podobny kousky mi nedovoli jit pod obligatni tri hvezdy nekdo tenhle film oznacuje za Lundgrenovo dno ale s tim nesouhlasim samozrejmne nepopiram ze mel i na vic ale par projektu kde je opravdu vsechno spatne by se v jeho filmografii naslo tohle je aspon sranda zatracene dabelska zetkova sranda ()

Rakosnicek77 odpad!

Tohle přece né... Už jsem se v jiném hodnocení vyjádřil k padlé Lungrenově hvězdě, tady už jen přetrvává jeho filmová agónie, než mu snad konečně dojde, že vnoučata jsou taky fajn zábava a odejde ze scény, sice už se značně pokleslou hlavou, ale po svých! Ještě je šance, že díky jeho porevoluční produkci koukatelných akčňáků, na tohleto snažení snad zapomenu! Néchápu proč si točením takového bláta, nezvedá svojí filmovou tvorbu třeba Mosambik, nebo jiná Africká země, protože tohle vytvořit je otázka týdne, jedné větší stodoly, party neorganizovaných komparzistů a dvou ručních kamer! Ale i tam mají asi rozum, protože tenhle výtvor, je urážka i pro tu papírovou krabičku, do které se to DVD dává. Při projekci v kině, by totiž to samovolně spadlo! ()

otík

Děj se točí kolem Rudého agenta = biologické zbraně, kterou ukradli rusové američanům a teď ji chtějí vrátit američanům zpět. A tak je zkušený harcovník kapitán Dolph Lundgren vyslán na americkou ponorku, aby ji chránil před teroristy, kteří chtějí Rudého agenta ukradnout a použít proti Spojeným státům. Na ponorce se setkává se svojí bývalou snoubenkou, která mu potvrdí, že je mezi nimi defeintivní konec, zničí všechny teroristy a tím získá svou snoubenku definitivně zpět. Je samozřejmé, že se dočkáme zbytečně dlouhých záběrů, trapných hereckých projevů, špatných bojových scén a zcela nesmyslných scénáristických zvratů. Přesto se tu poměrně často střílí, bojuje a to jakžtakž "reálně". Občas někdo pronese slušnou hlášku, ale děj to moc neokoření. Slyšíme nadutá nic znamenající prohlášení, včetně toho od amerického prezidenta. Svým tématem a provedením film vykrádá Skálu, jen se změnilo obsazení a místo (a hlavně kvalita filmu). Ale kolem a kolem, Dolph má i horší a nudnější filmy. A když připočtu, že se některé scény točily na opravdové lodi, je z toho celkem slušných, ale těžce průměrných béčkových 40 %. A o úrovni filmu nejlépe svědčí jedna filmová větě samotného Lundgrena: "Rudý agent - hm, to zní jako ze špatného akčního filmu". Tož Dolphe - máš kurňa pravdu. ()

MickeyStuma

Ultralevný akční snímek své doby, jaké v 90. letech hojně natáčel Jim Wynorski. Tady už jen dohlíží na Damiena Lee, avšak jeho rukopis snímek stále má. Námět scenáristicky zpracovaný v té největší jednoduchosti, tudíž logiku aby tu divák takřka mikroskopem hledal a co hlavně, tradičně se v rámci úspor použily záběry z velkorozpočtových snímků. 'Zděšení' (1994) - ohromný výbuch v přístavišti, 'Hon na ponorku' (1990) a 'Krvavý příliv' (1995) - akční scény uvnitř ponorky a podmořské a mořské záběry na ponorku, a jiné. Český distribuční název je také nelogický, když se dějově jedná o smrtící virový toxický nervový plyn, nazvaný Agent Red. To je nakonec i originální název snímku. V 50. letech ji vytvořilo USA, SSSR jí ukradl a nyní ji chce Rusko vrátit USA zpět. Ale takovým způsobem, k jakému může dojít snad jen ve špatných filmech. Snímek není ničím jiným, než pouhou videozábavou bez veškerého rozmyslu a chápání nad stavem věcí. V komiksu by něco takového fungovat mohlo, ale ve filmu, bohužel. A tak nelze jinak, než se na to dívat okem shovívavým. Jen tak lze snímek v akční zábavnosti pojmout. ()

• Letadlová loď USS Thomas Jefferson zmiňovaná ve filmu je ve skutečnosti USS Nimitz (CVN-68). (Cheeker)
  • Ve filmu se objevily letouny F-117 Nighthawk, E-2 Hawkeye, IAI Kfir C1, F/A-18 Hornet, F-16 Fighting Falcon a helikoptéry Bell 222 a UH-1 Iroquois. (Cheeker)
  • Název pro předprodej byl Captured a měl původně jiný děj. (Cheeker)