Shadow of Chinatown

Réžia:

Robert F. Hill

Kamera:

William Hyer

Bela Lugosi (a.z.), Bruce Bennett (a.z.), Joan Barclay (a.z.), Luana Walters (a.z.), Forrest Taylor (a.z.), Roger Williams (a.z.), Robert F. Hill (a.z.) (viac)

Skupina čínskych obchodníkov a dovozcov sa stáva cieľom európskej importérskej firmy, ktorá využíva služby krásnej ázijskej dievčiny a šialeného vedca na to, aby ostatných vylúčili z obchodov. Investigatívny novinár a jeho priateľka sa zaujímajú o problémy obchodníkov z čínskej štvrte a rozhodnú sa vyšetrovať... (matriosa)

Campbell

Jo tak tohle se mi líbilo, Shadow of chinatown není nějak moc horor spíše jako scifi krimi kombinace. Lugosi je tu skvěle namaskovanej a hraje jak o život. Navíc každou scénu jsem si užíval a scéna kde hrdinka chce pomoc(Pleh a lezení po drátech) považuju za parádní věc. Neříkám že je to nejlepší Lugosi nijak moc často tu ani není, ale zatraceně dobře se na tohle dílko kouká. ()

Oktavianus

S hodně odřenýma ušima tři hvězdy, ale fakt jsem chtěl dát ještě míň. Jenže jsem si vzpomněl na Belu Lugosiho, hlavní - a jediný - tahák celého filmu, který hraje přesně tak, jak se od něj očekává: úžasně. A taky na překrásnou Luanu Waltersovou (škoda jí, dívčiny, potenciál měla obrovskej, ale nějak se nechytla a pak se v padesáti uchlastala) a její smrt i na první útěk Joan ze zajetí a nápad s plechovým odrazem. No... a to je tak nějak všechno. Jinak je to přeslazeně naivní snímek, hororu tu nenajdeme moc (vlastně předpokládám pouze hypnotizérské scény), ale patosem a naivitou scenáristé nešetřili. A to tvrdím i jako fanoušek podobných filmů. Napodruhé se na to už nepodívám - jsem si jist, že pak bych v hodnocení ještě ubíral. ()