San shi liu mi xing quan

• Hongkong 三十六迷形拳 (viac)

Mladý muž se rozhodne naučit Kung Fu, aby pomstil smrt svého otce, klidného obchodníka, který byl zavražděn v Mandžusku gangstery. Zprvu je učiteli odmítán, protože je slabý, ale díky vytrvalosti a pomoci studentů a tajemného Drunkarda se naučí dovednosti, které potřebuje, aby pomstil svého otce. (Epistemolog)

krvavamera

Tak předně: navzdory různým alternativním titulům (Jackie Chan's 36 Crazy Fists, Jackie and the 36 Crazy Fists, Bloodpact, Blood Pact, Jackie Chan's Bloodpact, Mater and the Boxer) Jackie Chan v tomhle filmu nehraje - tolik k obličeji na plakátech. Jackie dělal choreografii akčních scén a má tu malé cameo - je jedním z přihlížejících chlápků při soubojích (modrý úbor, v pozadí, vlasy ve větru, celkem se tu objeví asi na dvě vteřiny - na vteřinu v 47 minutě a na další vteřinu asi za půl hodiny později). V některých verzích se taky údajně objevuje během závěrečných titulků, jak předvádí zamýšlenou choreografii.Já měla verzi s britským dabingem, díky které jsem si tenhle bonus neužila. Na druhou stranu tu měl čínský hrdina skvělý přízvuk a hlásek skoro jako Mick Jagger, takže si nemám nárok stěžovat; nadabované hlasy dodaly snímku naprosto nové rozměry. Jinak jde o klasickou zápletku o chlapci, kterému zabili otce, on se chce pomstít, a tak se učí kung-fu. U opilého mistra a jeho žáka, který má mimiku a gesta jako čínský Luke Skywalker (Mark Hamill), což je další bonus tohohle filmu. Pak všechny sejme a je klid. Vtipné je, že se po poražení zláče vždy objeví další a další, který chce pomstít smrt toho předchozího... Záměrně komediální či vtipné scény se ovšem omezují na skutečně absolutně nevtipné zrychlování (odtud to "Crazy" v názvu) nebo třesoucí se poprsí přes celý záběr, které je ještě tak nejvtipnější. Choreografie scén ale není marná, zejména v pozdějších soubojích. Střih jako vždy u tohoto tipu filmů naprosto mňamózní. ()

Grimaldi odpad!

Nulová bojová schopnost,nula humoru,talentu,snahy. Hlavně se dementně usmívát,zpropagovat to Jackiem,který tu nemá ani cameo a nějak to dopadne. Snad už nikdy více. ()

JohnSmith

Ne ne ne, opravdu tu Chan nehraje. Otázka je, jestli je to škoda. Film není nic moc a zda by ho Chan dokázal povznést se už nedovíme. Nicméně šlo o evidentní lákadlo na diváky. ()

Rominator

Jackieho Chana je v tomto snímku možné vidět pouze na začátku předcvičujícího bojové sestavy a ještě nejde ani o záběry přímo ze samotného filmu, protože se podílel pouze jako koordinátor akčních scén, ale producentům to nezabránilo v tom z něj udělat v titulcích a na plakátech hlavní hvězdu filmu. ()

• Podle filmu se pojmenovala alternativně metalová kapela 36 Crazyfists. (Fenk)
  • Na začiatku Wong Tai hovorí, že je potrebných aspoň 5 dní na cestu do chrámu a 5 dní na cestu späť. V priebehu filmu, po jednom zo súbojov, však je pre neho možné prejsť tam a späť za menej ako 3 dni. (Peter-1307)
  • Jackie Chan sa objavil len na začiatku filmu, pôsobil však ako koordinátor akčných scén. (Peter-1307)