Válka King Kongů

• Taliansko Eva, la Venere selvaggia (viac)

Ostrov lebek hostí hrůzný experiment. Obří lidoop je zpět! Tentokrát se ocitl v rukou šílených vědců, kteří cynicky využívají jeho nadlidské síly. Navíc na Ostrově lebek není jediným takto zneužívaným exemplářem. Skupina vědců se vydává na expedici, jejímž cílem je prozkoumat faunu panenského ostrova. V noci je však ze stanu unesena dívka Ursula a kolem zbývající části výpravy se začínají dít podivné věci. Stopy je nakonec přivedou až do podzemní laboratoře, kde přicházejí na kloub zrůdnému experimentu. Několik šílených vědců zde implantuje do mozku goril čidla, díky nimž se jim daří tyto opice plně ovládat. A s jejich pomocí neplánují nic menšího, než ovládnou svět. (Řitka video)

destroy83

Postarší dobrodružně laděný hororový kousek z italské produkce. Žádný ostrov lebek, jak je proklamováno u distributora, se nekoná. Ostatně většina informací od distrubutora je mylná. Divák se dočká maximálně kmene domorodců poblíž Nairobi, kde se mimo jiné vydávají dva sourozenci z bohatší rodiny na lov do africké džungle, aby lapili postvátnou opici. Výprava čítá ještě početnou skupinku původních afričanů, kteří z cesty na posvátné území nejsou zrovna nadšeni. Dívka ze sourozenecké dvojice je však unesena a na scénu nastupuje správňácký žoldák, který kromě záchrany dívky řeší ještě nevyřízené účty se svými parťáky. Ovšem nikdo z kladných hrdinů snímku netuší, že na posvátném území probíhají děsivé experimenty. Děj díky kratší stopáži příjemně uplyne za spousty záběrů africké džungle a divoké zvěře. Hudební stránka dílka je také velmi zdařilá, ovšem psychadelické tóny při záběrech z podzemní laboratoře jsou divákovu sluchu krapet nepříjemné. Herecké výkony opět odpovídají italskému béčku, ale obsazení jednotlivých postav je vynikající. Slizký záporák, krásná obět únosu a svalnatý správňák, kterého nezastaví ani kulka z hlavně zrádce. Je zde jistá snaha ze strany tvůrců příběh trošku zamotat i zpestřit, což se jim místy i daří. Nějaké výraznější hororové momenty nelze od snímku, ani s ohledem na dobu vzniku, očekávat. Výsledný dojem je průměrný, ale příjemný dobrodružný snímek ve stylu italských dobových béček, který fanouška podobných filmu nenadchne, ale ani neurazí. U mě za tři hvězdy. ()

Big Bear

Řiťka zse jednou na DVD coveru lhal jako když tiskne, počkat on ho vlastně tiskl - aha... A Tak se divák možná bude divit, že ve filmu neuvidí ani jednoho King Konga, ani dva, (natož jejich válku) a ani Ostrov lebek, to ale nevadí. Uvidí zase jiné věci, mimo jiné Posvátnou opici a velké množství zviřátek. Film se totiž částečně točil ve skuečné džungli a částečně v nějaké ZOO. Zápletka je vskutku pekelná a to nemluvím o závěru v jeskyni, který mi připomněl Cimrmana a scénku: Nedělej si výčitky, milý synu. Já totiž nejsem tvůj otec. Jsem tvůj syn.” :-). Když jsem se pár komentů zpátky pozastavoval nad tím, že v Aféra Cocorde neběhají nahaté prsatice, protože ty jsou nezbytnou ingrediencí každého italského filmu ze sedmdesátek, něco na tom bylo. V tomto ohledu tenhle film nemá žádnou chybičku a k oné ingredienci nemám výhrad. Celé je to samozřejmě neskutečná blbost, ale jako zábava to funguje skvěle. Je to něco jako první Bondové, prostě taková ta echt akční zábava na klaďasy a záporáky, kteří se nakonci utkají. Tomuto retro výletu prospěl i místy dost špatný obraz a hlavně výborná dobová sedmdesátková hudba. O pekelných maskách opic a počítači ve sluji ani nemluvě. Tohle je prostě důstojný reprezentant dobrodružných filmů své doby, jen se musím usmát tomu označení horor, pokud to ovšem nebylo označení filmu nějakým kritikem :-). Dávám za dva implantáty. * * ()

hladass

Docela vtipný italský thrash, na kterém jsou kvalitní opravdu jen nádherné záběry na přírodu, ve které se tenhle skvost odehrává... O debilitě a chvílemi absenci samotného příběhu se snad nemá smysl bavit, o prkenných nehercích také ne, takže se zmíním o několika "hercích" převlečených za gorily... Ti si oblékli snad ty nejlevnější karnevalové kostýmy a vydali se řádit do džungle... Opravdu vtipné... Za mě tady docela zbytečný kus, který s King Kongem nemá kromě názvu nic společného... ()

SOLOM.

Asi nejpěknějším prvkem celého filmu je nádherná krajina a záběry na divokou zvěř. V těchto momentech jsem zcela vypustil onu naivitu příběhu, všechny jeho zápory a nechal se kochat pohledem. Bohužel těchto pěkných momentů je zde jen velmi málo. Již úvodní přestřelka v nás vyvolá spíše škodolibý úsměv a ochotnické „herecké“ výkony jakbysmet. Mnohem horší to již bylo s kostýmy dvou goril, které už tak zajímavé rozhodně nebyli, ba spíše tragické. Když u nás bylo před lety maškarní, tak jeden borec měl mnohem lepší a důvěryhodnější kostým, než nám byl ukázán zde. Když k tomu ještě připočítám špatnou kvalitu obrazu, bylo dílo zkázy dokonáno. ()

LION-MR.T

Jako nějaký pokus něčeho čeho ani nevím sám docela dobrý,jinak po druhé se s tímhle klenotem,který není klenot,ale jen kus skla setkat nemusím. ()