Le Ricain

• Turecko Yumurcak Belalı Tatil (viac)

Karlos80

Málo známé Pallardyho (báječný trash "Vivre pour survivre") akční dobrodružství. Je to jeden z dalších 70's "kidnapping" filmů, které byly v těchto letech v Evropě docela v kursu. Viz spousta filmů z Itálie Zde musí otec uneseného syna zaplatit výkupné, aby mohl pět k sobě získat svého malého kluka a únosci se mohli pobít mezi sebou:-) Ovšem má to jeden háček a tím je Jess Hahn (Jeff), který tu hraje nádhernou dojemnou roli, mezi únoscem a uneseným tu totiž vzniká zvláštní citové pouto, kdy si Jeff kluka strašně moc oblíbí, doslova a do písmene zamiluje, on mu tady věnuje svůj veškerý volný čas až tím ostatní členy bandy sere, vlastně mu nahrazuje jeho vlastního tátu, který se mu po smrti vlastní matky moc nevěnoval. Některé ty scény mezi malým klukem a Jeffem jsou doslova srdcervoucí, kdy někdo může mít až dojem, že je to všecko až přehnané. Jeho role tady je docela překvapivá, protože kdo je obeznámen z jeho předchozí spíše drsňáckou tvorbou, tak tohleto byl obrat o 180 stupňů:-) On to byl především bourák chlap (190 cm a víc jak 120 kg!), jo a také by mě zajímalo, jestli všechny ty jeho akční kusy byli jeho vlastní, tam bylo pár doslova děsivých scén, kde mě zaujala především drsná dlouhá bitka s Gordonem Mitchellem, a nebo pád střemhlav směrem do vodopádů. Film vyniká hezkou scenérií, je akční (finále v antickém amfiteátru spolu s ozvěnami nemělo chybu) i dojemný, není to typické eurocrimi, ten účinek je tady daleko nižší než u filmů z této spešl kategorie, hudba od Morriconeho se hodí, ale mám takový dojem, že jsem ji slyšel už v jiném filmu (pod kterou byl podepsán bud Ennio a nebo Stelvio Cipriani), hlavně tedy ten konec, každopádně je to skladatelova vlastní tvorba. Malá ochutnávka: https://www.youtube.com/watch?v=oaJobyC07RA ()