Abbott and Costello Meet Frankenstein

• USA Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

Dva poštovní úředníčci v podání Abbotta a Costella převezmou jednoho dne dvě bedny, obsahující Draculu a Frankensteinovo monstrum, jež jsou určeny jistému McDogellovi do jeho domu hrůzy. Bedny se snaží zadržet také Lon Chayne jako Lawrence Talbot - Vlčí muž. Costello věří, že Dracula a monstrum jsou skuteční a brzy se o tom také přesvědčí, když oba ,,exponáty" ožijí. Abbott u toho není a tak mu nevěří. V té době přijíždí Talbot a spolu s Costellem přesvědčí Abotta, aby jim pomohl v pátrání po zmizelých. (ČSFD)

pornogrind

Velice zajímavý ale kupodivu fungující mi komedie a hororu. Doposud pro mě neznámá komediální dvojice Abbott/Costello a proti nim dvojice Dracula(Bela Lugosi) a vlkodlak(Lon Chaney Jr.) a Frankensteinovo monstrum(Glenn Strange). Tohle mě fakt pobavilo. Na dvojici Abbott a Costello se budu muset podívat důkladněji. 4hvězdy ()

JohnnyD

Na rozdiel od House of Dracula či House of Frankenstein sa tu Dracula, Wolf Man a Monštrum skutočne stretnú. A hrá tu Bela Lugosi (k neuvereniu je to jeho iba druhá a posledná inkarnácia nemŕtveho valašského kniežaťa)! Ale celé je to strašná blbosť. V prvom rade ústredné duo Abbot/Costello vôbec nie je vtipné. Ale monštrá zahrejú na srdiečku, i keď nečudujem sa Lonovi Chaneymu Jr., že ten film nemal rád. ()

liquido26

Jak již psal uživatel DaViD´82, jedná se o velmi příjemné a povedené rozloučení se starou dobou klasického Univresal monster hororu. Člověku se ani, díky tolika skvělým filmům, které vznikly, nechce věřit, že trvala pouze 17 let (1931 - 1948). Zároveň je to důstojné rozloučení s Belou Lugosim, který se objevuje ve své tradiční roli hraběte Drákuly, která z něj přesně před těmi 17 lety udělala legendu. ()

DaViD´82

Poslední z řady filmů (až do Van Helsinga z roku 2004), ve kterých se objevují klasická monstra Universalu jako byli Frankenstein, Dracula, Neviditelný muž či vlkodlak a naopak druhý film z nekonečné řady Abbotta a Costella. Dějově zaujme především uzavření osudů Larry Talbota. Přesto to není klasický produkt ze sériové linky na monstr horrory. Bál jsem se, že tak hromadný crossover, navíc v komediálním duchu, bude již potolikáté nuda se zastaralým humorem. Není tomu tak. Komediální složka funguje především díky Lou Costellovi. A zbytek? Z těch několika filmů, ve kterých se Universal rozhodl nasadit plnou polní a do děje zakomponovat více svých výstavních komodit, je tento tím vůbec nejzdařilejším. Už jen to obsazení. Vlkodlak v nezaměnitelném podání Chaneyho, Bela Lugosi po sedmnácti letech ve své nejslavnější roli či Vincent Price jako Neviditelný muž (opravdu není vidět, pouze slyšet). K dokonalosti chybí již jen Boris Karloff v roli Frankensteinova monstra. Velmi příjemné rozloučení se "zlatou dobou" jednoho specifického subžánru. ()

Flego

Horrorová komédia s filmovými strašidlami štúdia Universal 30-tych a 40-tych rokov. Táto kombinácia Frankensteinovho monštra, Draculy, Vlkodlaka ( a Neviditeľného muža ) s bláznivou dvojicou komikov Abbottom a Costellom sa vydarila a ponúka nenáročnú zábavu. U nás neznáma dvojica začala spolupracovať v roku 1935 a za oceánom dosiahla veľké úspech vo filme, rádiu a neskôr aj v televízii. ()

• Pro roli Drákuly byl původně zvažován herec Ian Keith. Stejný Ian Keith byl po smrti Lona Chaneyho první volbou studia pro Browningův film. I tentokrát dostal roli místo něj Bela Lugosi. (liquido26)
  • Když jsou Wilbur a Chick ve sklepě, nazve Wilbur Chicka omylem "Abbott" - příjmení Chickova představitele. (liquido26)
  • Název snímku je nesprávný. Postavy se nikdy nesetkají s Dr. Frankensteinem nebo jeho dědici, ale pouze s jeho výtvorem. (liquido26)