Nevěsta monstra

• Česko Atomová nevěsta (festivalový názov) (viac)

V blízkosti jazera Marsh zmizlo za tri mesiace už 12 ľudí. Polícia je bezradná, lebo nenašla žiadne stopy. Reportérka Janet Lawton (Loretta King) si myslí, že je za tým nejaké monštrum a preto sa rozhodne prehľadať jazero sama. Cestou však má nehodu a upadne do bezvedomia, z ktorého sa prebudí v laboratóriu Dr. Erica Vornoffa (Bela Lugosi). Janet čoskoro zistí, že za únosmi je práve Dr. Vornoff, ktorý sa snaží pomocou atómovej energie vytvoriť armádu superľudí, vďaka ktorým by získal nadvládu nad celým svetom. (pivo)

kaylin

Ono je to vážně tak pitomé, až je to prostě pěkné. Hlavně když vidíte snímek "Ed Wood", je pak skvělé sledovat, jak vlastně dopadl výsledek, jak Ed Wood točil a jak strašné jsou některé scény. Jenže i přesto je docela sranda se na to dívat a případně se tomu i tak trochu smát. Ty scény s chobotnicí k tomu doslova vybízejí. ()

topi

U tohoto flicku Eda Wooda vidím problém v tom, že je hodně ukecaný a nudný. Brakovost a šílené absurdní scény sice nechybí, ale nemá to ten správnej humpoláckej drive, jako třeba u Plánu 9. Dialogy herci pouze odříkávají a nejvíc hrají křičící oběti, které končí v chapadlech monstra, nebo řvoucí pohunek Lobo, sloužící vyšinutému doktoru Wornoffovi (Bela Lugosi). Ve filmografii Eda Wooda každopádně stěžejní dílo. ()

packa

"Když vidím takový film, napadá mě jediné slovo: Ed Wood". Tak ten citát z Amadea není přesný, tam se mluví o tónech a Salierim, ale je naprosto výstižný. Bavil jsem se o chlup méně, než u Plan 9, proto jen čtyři hvězdičky. Každopádně Edův rukopis je nezaměnitelný. A ten fantastický závěr (Bela Lugosi "bojuje" s chobotnicí, nesmyslný závěrečný výbuch)!! ()

ZIASystems

Jelikož filmy Eda Wooda Plan 9 from Outer Space a Glen or Glenda , ačkolvěk si jistě zasloužily hodnocení z nejnižších, obdržely ode mne celých pět bodů (měřeno podle toho jak jsem se zasmál), musím tento film hodnotit s podobnou filosofií. Jenže, jak už zde pravil kolega Douglas, tenhle film byl sice hodně špatný, ale ne až zas tak hrozný, což vysvětluje proč jsem mu nedal plný počet... Tenhle film může člověka potěšit jedině za předpokladu, že už o Edu Woodovi něco ví - nejlépe z Burtonova filmu o tomto nešťastném (i když kdo ví, možná byl šťastný) režisérovi. A divák se pak raduje z káždé očekáváné scény, napoř. kdy se Béla Lugosi bije chapadlem gumového hlavonožce do prsou, předstíraje tak konec šíleného profesora Vornoffa, jenž si chtěl hrát na Boha a stvořít plémě atomových supermánů s jejichž pomocí by ovládl svět. Inu. Budiž mu chobotnice lehká. ()

DaViD´82

Bride of the Monster je špatným béčkem, které zachraňuje pouze geniální závěr, který je čistokrevnou esencí roztomile zábavného neumětelství. Škoda, že předtím to není ani tak směšné jako spíše prostě jen nudné. I když... Zkuste vypnout zvuk a rázem dostanete důkaz, že tvořit Wood v němé éře, tak se rozhodně neztratil. ()

• Jediný z Woodových filmů, který si na sebe vydělal ještě za jeho života. Navíc hned po prvním uvedení v kinech. (DaViD´82)
  • Když doktor Vornoff uvazuje novinářku Janet ke stolu, tak jí říká, že se stane atomovou nevěstou. To byl také v jedné době pracovní název snímku. (DaViD´82)
  • Poslední Lugosiho mluvená role ve filmu. (DaViD´82)