Jedné deštivé noci je po přečtení své závěti stařičká Henrietta Winslow záhadně zavražděna. Podezřelým je úplně každý, kdo se té noci v domě nachází, od nespokojených dědiců až po zahradníka Eduarda (Bela Lugosi). (liquido26)

Padme_Anakin

Tenhle žánrový mix mi náramně sedl, směsice černé komedie, zajímavé detektivky a trochu toho strašení za bouřky, lijáku, větru a mlhy - to vše se povedlo zcela nenásilně skloubit.. Sejde se celá rodina v očekávání úmrtí staré lady Winslowové, jenže se ukáže, že babička úspěšně unikla hrobníkovi z lopaty.. Někdo z jejích dědiců ovšem nutně potřebuje peníze a motiv k vraždě je na světě, pak je tu ještě závěť s podmínkou o slečně Abigail.. Herecký ansámbl sympatický, bavil mě roztržitý starožitník i jeho společník se zájmem koupit starý dům, celá familije do jednoho povedená a zahradník skvělý.. ()

Flego

Nemožem inak, táto kombinácia horroru a komédie je fascinujúca. Strašidelný dom, uzavreté osadenstvo, búrka, krematórium, vražda a veľmi veľa mačiek... A do toho britký humor a napriek tomu, že sa oň stará len dvojica postáv, ide o skvelú zábavu. Krátka minutáž zrýchľuje tempo a umocńuje zážitok. Film je natočený podľa poviedky Edgara Allana Poea. Piaty komentár. ()

classic

Humorná čierna komédia s áčkovými hercami, a la Classic Hollywood, v najlepšom štýle detektívky od Agaty Christie, hm... márne som hľadal slávneho Lugosiho, ten sa skrýval za tvárou záhradníka ! Ďalšia dobrá vlastnosť filmu, je, že netrvá dlho, má to čosi nad 1 hodinu, a niečo navyše, a to vlastne ani nie je veľa na celovečerný film, preto som sa ani nenazdal, a vyriešil som záhadu, kto to vlastne zavraždil starú a bohatú Henriettu Winslow, mimochodom, to nie je konečné číslo, bude tu viacero pokusov o skántrenie človeka človekom. Ak sa nad týmto pozoruhodným filmom lepšie zamyslím, je veľmi blízko ku pravde, lebo po zomretí, trebárs aj bohatého človeka, všetci príbuzní si samozrejme chcú odkrojiť z koláča, lebo majetky, to je vážna vec, vtedy najlepšie sa každý dozvie, koho to má vlastne vedľa seba, že aj brat nepozná brata, škriepky sú na dennodennom poriadku, v snímku sa na to ide podobným, ak nie rovnakým spôsobom, všetci sú v podstate chamtiví, ale niekto je ešte chamtivejší, ako ostatní... Kto to je ? ()

darkrobyk

-Až se ráno probudíš s podříznutým hrdlem, tak neříkej, že jsem tě nevaroval.- Povedená taškařice v hororových kulisách. Dědicové se jedné noci sejdou ve starém domě Henrietty Winslowové, která má podle všeho na kahánku. Jak se ale záhy ukáže, babka má tuhý kořínek. jenže většina potřebuje její peníze, a tak netrvá dlouho a stará paní je zavražděna. Dle závěti je zde ale ještě jedna překážka - dokud bude žít služka Abigail Dooneová, s domem a majetkem se nesmí nakládat. Nu, to je jako vyřknout jí ortel smrti. Černá kočka se zde zjeví coby host a podle pověry za kým půjde, ten zemře. Většina dědiců je podezřelých, temný stín padá i na sluhu Eduarda. Tajné chodby, tajemná postava, zuřící bouře. Kolik filmů se zde asi inspirovalo? Člověk si vzpomene nejen na Fantoma Morrisvillu, ale třeba i třetího Indiana Jonese a scénku s otáčecím krbem. Ocenit je třeba nefalšovaný skok z balkonu i neuvěřitelný binec, jaký filmaři ve studiu udělali. A stejně jako v povídce E. A. Poa i zde kočka upozorní na strašlivý zločin... ()

Dale

Atmosféra je taká ako má byť - starý temný dom plný tajných chodieb, von zúri búrka, výborná hra s tieňmi, ten zvyšok už ale taký výnimočný nie je. Máme tu klasickú detektívku (nie horor) s pátraním po vrahovi a do toho komickú postavičku pána Pennyho (Hugh Herbert), ktorý mal príbeh zrejme osviežiť a zabaviť, mne ale prišiel ako rušivý element, ani trochu zábavný, len otravný. Všetko tak stojí na Broderickovi Crawfordovi, ktorý je úžasný, Rathbone nedostane veľa priestoru, podobne aj Lugosi a úplne minimum sa ušlo Alanovi Laddovi, ktorého som asi prvý krát nevidel v hlavnej úlohe. Príjemná detektívka, nič viac, nič menej. ()

• Ve snímku jsou vidět i záda Marlene Dietrichové. Na místo natáčení přijela navštívit svého tehdejšího přítele Brodericka Crawforda. Zaskočila v jedné scéně za Claire Doddovou, která ten den opustila studio dříve. (liquido26)
  • Toto je druhý film s názvem The Black Cat, ve kterém se objevil Bela Lugosi. Tím prvním byla slavná Černá kočka z roku 1934. (liquido26)