V roku 1890 žili na malom ostrovčeku v Južnej Amerike dvaja misionári, otec Pedro de Leon (Bud Spencer) a otec G. (Terence Hill). Ich misionárska činnosť sa však trochu vymykala bežným postupom, čo malo za následok, že na nich chodili biskupovi pravidelné sťažnosti. Otec Pedro a otec G. sa práve chystajú na cestu loďou, počas ktorej chcú predať papagáje a vrecia plné korenia a za získané peniaze priviezť svojim ovečkám všetko, čo potrebujú. Keď dorazia do cieľa svojej cesty, chcú predať náklad korenia, zistia však, že bezohľadný guvernér, markíz Gonzaga (Robert Loggia), svojvoľne znížil cenu korenia, a to tak, že miestni obyvatelia budú ešte chudobnejší, než sú teraz. Obaja bratia ošetrujú chorých a kážu o tom, že lakomcov a tých, ktorí sa snažia obohatiť na úkor iných, čaká peklo. To sa však Gonzagovi nepáči, a preto pošle svojich mužov spáliť loď, na ktorej obaja misionári priplávali. Tí sú nútení zaobstarať si inú, nemajú však peniaze. Otec G. nepozorovane vezme prsteň z biskupovho prsta a založí ho. Zdesený otec Pedro chce prsteň čo najskôr vyplatiť a vrátiť jeho právoplatnému majiteľovi. Bratia teda vymyslia ďalší neortodoxný spôsob, ako sa dostať k peniazom: vyzlečú si svoje mníšske odevy a zavítajú do miestnej herne... (TV Markíza)

TostTom

Další a již desátý společný film dvojice Spencer a Hill a opět skvělý a vydařený. Tentokráte zasazený do 19. století a již zmíněná dvojice zde hraje dva misionáře, z kterých pouze jeden je pravým křesťanem.  V průběhu filmu se jim podaří zachránit pár otroků a založit vlastní mírumilovnou kolonii ve stromech. ()

ClintEastwood

Terence Hill kdysi řekl, že mezi ním a Budem Spencerem fungovala až zvláštní chemie. Stačilo, aby klapla klapka, pánové se na sebe podívali a všechno už šlo tak nějak samo. Výjimkou není ani tato velmi povedená komedie z krásného prostředí Karibiku. Další nadprůměrný film dvou akčně-komediálních legend. Dobrá zábava, jako vždy. ()

Han22

Tohle jsem asi nikdy neviděl, nebo minimálně ne celý, protože Spencera s Hillem v kněžském bych si pamatoval. A co jde? Dvojice kněží se na konci 19. století starají o ostrůvek domorodců, přičemž místo aby řešili zda jsou pokřtění nebo uctívají správného Boha, raději jim shání zásoby a starají se o jejich přežití. Což je staví nejen proti zbytku církve, ale i proti bohatému vydřiduchovi, který ovládá půlku pobřeží. Kouká se na to příjemně, není to sice žádná klasika, ale pohodově plynoucí dobrodružství s moc pěknou výpravou a špetkou té sociální a církevní kritiky. ()

topi80

Typická spencer-hillovka se vším všudy. Kdo si potrpí na tradiční fackovačky, tak první půlka, která se odehrává v úchvatně odsýpajícím tempu, jej dostatečně uspokojí. A co dál? Vše podle tradiční šablony, návštěva paláce hlavního padoucha, trochu nestřídmé počínání u stolu a tak dále. Děj, jak už je zvykem, je až dětinsky přímočarý a jednoduchý, zkrátka typická podávaná servírovaná touta charismatickou dvojící. Prostředí na zapomenutém kousku země dodává filmu na působivosti a nechybí ani přesah nad rámec jednoduchých komedií. Závěr má trochu vážnější podtón, ale i díky tomu si oba dva hlavní hrdiny doslova zamilujete. Kdo je fanouškem této povedené dvojky, tomu dá film přesně to, co od něj očekává. ()

kaylin

Na tuhle dvojici jeto přece jen jeden trochu slabší film, ale i tak jsou zde scény, které prostě baví. Ti dva si tak rozumí, alespoň filmově, že ty jejich postavy žerete, ať už hrají cokoli. A jako zavilý ateista jsem díky nim dovedl kousnout i tu náboženskou tématiku, která je stejně postavena na hlavu. To moralizování nic moc, ale i to se daří nabourat humorem. ()

• Natáčelo se v Kolumbii. (Jorge87)