Keď žena vezme osud do svojich vlastných rúk a kráča za svojím šťastím so zbraňou v ruke, nik pred ňou nie je v bezpečí!
Madeleine Stoweová, Andie MacDowellová, Drew Barrymoreová a Mary Stuart Mastersonová sa na divokom západe živia ako prostitútky. Po trpkých skúsenostiach sa rozhodnú vzdať najstaršieho remesla a dúfajú, že sa im podarí začať nový život na pozemkoch, ktoré jedna z nich zdedila po manželovi. V pätách však majú nielen Pinkertonových detektívov, ale aj ohrdnutého milenca s jeho bandou. Cesta za vysnívaným šťastím rozhodne nebude taká jednoduchá... (TV JOJ)

Martin741

Western je klasicky americky zaner, ktory sa stal popularnym aj v nasich koncinach - najma teda spaghetti westerny s Budom Spencerom a Terence Hillom. Klasicky western vsak je cisto US zalezitost a spropagovali ho vo svete najma ludia ako John Wayne, Clint Eastwood, Gary Cooper, Spencer Tracy a tak trochu aj James Stewart /Man Who Shoot Liberty Valance/. V priebehu 70. rokov prakticky vymrel, roku 1976 prisiel John Wayne so svojim filmom The Shooter a Eastwood s Psancom Josey Walesom a este isty Marlon Brando s filmom Zastaveni na Missouri. Western to vsak uz mal spocitane, a v 80. rokoch slo o prakticky mrtvy filmovy zaner /nic na tom nezmenil ani Eastwoodov Pale Rider z roku 1985/ . Tuna reziser kvalitneho blackspoitation menom Tirak Turner natocil nudny a nicim nezaujimavy western, v ktorom paradoxne exceluju drsne zeny, a to konkretne Mary Stuart Masterson /Smazena zelena rajcata/, Drew Barrymore /Kocici Oko/. Drsnym holkam visia kolty prekliate nizko, a prekliate nizky je aj vysledny dojem z tohto westernu. preto aj moje hodnotenie bude prekliate nizke : 30 % ()

fenka

ačkoli jsem si tuhle čtyřku na začátku nemohla nějak spojit,výsledkem mi bylo velmi příjemné obsazení. A proč by ženský nemohly být hlavníma hrdinkama westernu?!? Hudbu není třeba komentovat,to už udělala většina přede mnou a že skutečně nejslabším bodem na filmu byl scénář? No i filmy k žehlení jsou třeba. A u tohohle kousku,jde i mile zapomenout,jaký to žehlení je vopruz! Takže proč ne? ()

VagaBunda

I když mám rád westerny, o 2 z hlavních aktérek si myslím, že mají celkem i talent, a všechny 4 vypadají ok, tak i přesto je výsledek velmi špatnej. Dráždivě to působí asi jako Lesbian vampire hunters, žánrově velmi seroucí... Vyčnívá jen hudba Jerryho Goldsmithe a za tu dávám *, zbytek je víceméně odpadní záležitost ()

mpet

Čtveřice holek si zde hraje na drsné pistolnice. No bohužel mě to nepřesvědčilo. Spíš naopak. Jejich rádoby drsné vystupování vypadá dosti uměle a neobratně. Když k tomu připočtu příběh, který není opravdu nic moc, tak z toho vychází béčkový western,.... ne spíš céčkový. Dvě hvězdičky jsou možná až moc, ale přece jenom ty "drsný" holky jsou pěkný, hlavně Drew a Madeleine, a tak je aspoň na co koukat. ()

Fiftis

Priamočiary western bez zvláštneho prekvapenia, ale ani sklamania. Stále je na čo pozerať a nejaká tá akcia je tam tiež. Scenár sa vyhýba okatému klišé a prináša trochu sviežosti do žánru, ale nie veľmi. Scenárista ma potešil, že sa nevyhol očakávanej realite. Pobavila ma najviac scéna, kedy sa Andie MacDowell nedarí nasadnúť na koňa ... a vďaka tomu získa nakoniec svojho milého. Nápad urobiť pištoľníkov zo žien, dokonca prostitútok, je síce originálny, ale pravdaže nestačí na tie najlepšie westerny. ()

• Film je dějově z 19. století a písmo (hrob, hledáček Kody, nápisy atd.), kterým se píše je současné. V tu dobu ovšem byl používán kurent. (Peltaga)