Božská relikvia 2

• Česko Božská relikvie 2 (viac)

Jackie je tajný agent, kterého vláda pověřila neobyčejně nebezpečným úkolem. Musí najít a získat nacistické zlato, ukryté před 40-ti lety v severní Africe. Tento úkol nebude snadný, neboť Jackie není jediný, kdo se o tento poklad zajímá. Chtějí se ho zmocnit i gangsteři, kteří jsou ochotni dopustit se čehokoliv v zájmu získání pokladu. Na plátně se opět objeví hongkongský Indiana Jones, který se jako vždy úspěšně postaví proti všem nepřátelům. Samozřejmě i v tomto filmu se setkáme s humorem charakteristickým pro Jackieho filmy a na konci se zasmějeme nad kopancemi při natáčení scének. (oficiálny text distribútora)

Wladimir78

Pamatuji si, že ve věku podstatně mladistvějším vidše tehle biják poprvé bych asi hodnocení dával vyšší - možná i pětihvězdičkové. Ach jo, jak člověk stárne, stává se z něj bručoun bez smyslu pro nadsázku a humor na hranici trapnosti (v čemž je Jackie mistr). Mno, ale i tak sem se vcelku slušně bavil, chvílema se slušně styděl že na to koukám (což na druhou stranu naplňuje definici guildy pleasure), takže dám - i z nostalgie - takový spíš slabší tři. ()

eye candy

Druhá polovina relikvie je vlastně nonstop řežba, kterou kazí jen neustálé ječení Jackieho harému, které je možná ze začátku docela prdel (Eva Cobo De Garcia s kulometem nemá chybu), ale časem začne bejt strašně otravný. Hodně filmů ve kterých Jackie hrál bylo samo o sobě strašná hovnařina a jediným důvodem proč se staly nadprůměrnou zábavou byl fakt, že Jackie a jeho crazy choreografie jsou prostě neskutečně vymakaný. Zde se jí divák nabaží dosyta a náckové taky nechyběj takže hodně slušný 3* ()

HanzoBureshi

Jackie Chan má neskutečný počet těchto dobrodružných komedií, a Božská relikvie 1 & 2 jsou definitivně nejlepším komediálním počinem. Tady je opět geniální začátek na neznámém ostrově s neznámými obyvateli, takže vtipná chase scéna na rozjed tu nechyběla. Postavy jsou možná ještě lepší, než v jedničce, protože to ženské trio funguje a baví opravdu bravurně. Máme tu opět různé lokace, kde bojové umění nesmí chybět, ať už se jedná o hotel nebo poušť nebo konečné finále, které bylo docela crazy. Jackie jako superman, to je prostě skvělý! O kousek lepší, než první díl. Mé hodnocení: 7/10 ()

Haymar

Většina filmařů potřebuje k porušování fyzikálních zákonů lana a digitální triky, Jackie Chan to zvládne sám - bez pomoci techniky! Zvláštní, ale tohle pokračování mi přišlo min. o 200% lepší, zábavnější, vtipnější, akčnější a celkově působivější než jednička! Takový kvalitativní skok (k lepšímu) mezi původním filmem a pokračováním je vskutku ojedinělý... ()

Nix

Více komedie, ale s perfektními akčními vsuvkami, kterých je opravdu hodně a poslední dlouhá rvačka ve vojenské základně je pecka. Jackie tu zase ukazuje, že tento styl je jeho. Záruka velké zábavy zaručena a dobrodružné prvky jako putování pouští mne bavily a byly použity hezký záběry. Jo tohle bylo dobrý připomenutí. ()

• Natáčení, které probíhalo ve španělském Madridu, africkém Marokou a na Filipínách, si vyžádalo 115 milionů hongkongských dolarů, což odpovídá přibližně 15 milionům amerických dolarů, což z filmu tehdy udělalo historicky nejdražší honkongský film. (Rominator)
  • Jackie Chani si při pádu z řetězu vymknul hrudní kost. (CrypzzXD)