Keď Mannymu Singerovi (RAY LIOTTA) zomrie manželka, jeho 9-ročná dcéra Molly (TINA MAJORINOOVÁ) zo smútku za mamou prestane rozprávať a uzavrie sa do seba. Manny hľadá gazdinú a najme si svojráznu a prudérnu černošku Corrinu Washingtonovú (WHOOPI GOLDBERGOVÁ), ktorej sa podarí dievčatko prebrať a vytiahnuť z jeho ulity. Na dôvažok ukáže otcovi a dcére, že aj po smrti milovanej ženy a matky môže žiť človek šťastne. Priateľstvo Mannyho a Corriny poteší Molly, ale keďže sa píše koniec 50. rokov minulého storočia, ostatným obyvateľom mesta sa blízky vzťah belocha a černošky vonkoncom nepáči... (oficiálny text distribútora)

Roman.Ticka

Ten film mi díky optimismu, který z něho vyzařoval, udělal radost a to se musí ocenit naplno. Líbila se mi režie, pojetí i ztvárnění doby naprosto věrně, jako by se točilo v 50. letech. Líbil se mi scénář, miloučké dialogy, téma příběhu a nejvíc samo herecké výkony spolu s příjemnou muzikou. Ray tak krásně elektrizoval a Whoopi mu něžně a opatrně šlapala na paty. No a rozkošnou dívenku Tinu, kdybych mohla, hned si ji adoptuji. "Chutnáš jako čokoláda?" "Já nevím a chutnáš ty jako vanilka?"♥ ()

Fiftis

Rozhodol som sa film hodnotiť, akoby som ho videl v 90.rokoch. Dnes už svojou jednoduchosťou mnohých nezaujme, ale človek si musí uvedomiť že sa díva a 20 ročný film. Ja len zhrniem dôležité fakty - veľmi dobrý výber dobových skladieb, automobilov, na ktoré je radosť sa dívať a jeden z mála filmov, ktoré ťahala hlavne Whoopi. Ešte by som poznamenal, že ak máte chuť na komédiu tak toto nieje dobrá voľba, je to skôr smutnejšia romantická dráma so štipkou humoru. ()

blackrain

V 60. letech se láska mezi bělochy a černochy moc nenosila. Rasová otázka byla poměrně vážná. Takže to oba dva museli mít hrozně těžké, ale o tom ten film není. Vztahy v rodině a láska jsou snad ty dvě nejkomplikovanější věci na světě, na které neexistuje jednoznačný recept. Nevím proč, ale Ray Liottu jsem měla zaškatulkovaného úplně někde jinde, takže mě tady překvapil, jak dokáže být příjemný a milý. ()

Greg25

Chtělo to víc přitlačit na pilu, nebát se toho a víc se dotknout rasových problémů dané doby, takhle je tam vždycky jen zmínka, náznak. Nevyužitý potenciál námětu, tenhle film mohl vybočit z podobně laděných filmů a přinést i jiný pohled, obzvlášť když na to měl materiálu habaděj. Takhle průměr nevybočující z obdobných filmů, což zamrzí, protože Whoopi, Ray i Tina jsou naprosto skvělí. 60% ()

RajCZitko

Moc hezká, romantická komedie, ve které se "otec" svými hereckými výkony nijak nepředvede, ostatní to ale dohánějí. Nicméně příběh musí každého zasáhnout hlavně tou dobou, kde se odehrává - 50. léta jak se 2 kultury (nebo zde jejich představitelé) i navzdory vševidícím očím sousedkyod vedle, se vedle sebe teprve učí žít. ()

• Poslední film Dona Amechea (dědeček Harry) - dotočil svoje scény těsně před smrtí. (HappySmile)
  • Dvě scény, které se objevily v traileru, se nakonec do filmu vůbec nedostaly. (Agatha)