Poslední ze slavných králů

• Dánsko The Last of the High Kings (viac)

Dospívající Frankie má před sebou nezáviděníhodný úkol přežít léto. Pod dohledem svérázné matky, uprostřed klubka sourozenců a s věčně nepřítomným otcem to je nesnadný úkol sám o sobě, natož když je vylepšený čekáním na výsledky závěrečných zkoušek ve škole a nepříjemným pocitem, že nedopadly zrovna nejskvěleji. Naštěstí má to léto roku 1977 i své slunné stránky a to, že krásné a nedostupné dívky nemusejí být zase tak nedostupné, mezi ně nesporně patří. (Faidra)

Arkagas1989

Film, který mi nějak unikl, i přesto, že hlavní roli tu hraje Jared Leto. Film, který vznikl na motivy knihy, která mi i přesto, že jsem knihomol nic neříká a film, u kterého jsem strávila rozkouskovaně 3 hezké večery. Film, který má osobitou atmosféru, krásné záběry Irské krajiny a poselství o jednom létě, které i přesto, že vypadá že nebude fajn je nakonec víc než hezké. Rodina, kde má hlavní slovo matka, která nežije ničím jiným, než tím, že její synové jsou potomci králů, sourozenci, kteří jsou mladší, ale láskyplní a otec, který je neustále pryč, protože jeho životem je divadlo a sen stát se slavným hercem. Je to pomalé, příjemné, je tu spoustu hezkých narážek a scéna, kdy si Frankie udělá srandu z otce při zpovědi doma v obýváku, protože zhřešil s protestantkou mi utkvěla okamžitě.  Catherine O´Hara je tu úžasná a celé herecké obsazení je vlastně hrozně fajn. Takže pokud film neznáte a nevíte co teď při podzimních večerech, rozhodně doporučuju. ()

aLPaC

Méně známý film, jenž celou dobu působil nesmírně pozitivním dojmem si ode mě čtyři body určitě zaslouží. I když se celou dobu v podstatě nic převratného neděje, jako celek to působí dost vyrovnaně a vůbec nenudí. Nebo alespoň ne mě. Nejvíce ze všech mě dostávala máma ze Sám doma. Možná škoda, že Gabriel Byrne se tam moc neohřál. ()

emma53

Takový příjemný, milý snímek, který vysloveně nenadchne, ale rozhodně ani neurazí. Malinko přidat víc té filmové šťávy a bylo by to určitě to pravé ořechové o Frankiem, jeho trápeních, hledání, prvních polibcích a láskách s bezvadnou muzikou v pozadí. Ale Catherina s Jaredem hráli skvěle a je moc velká škoda, že Gabriel se tam jen krátce mihnul. ()

Elessar.

Taký trochu skrytý poklad. Začínajúci Jared Leto v jednej zo svohich prvých úloh. A Catrine O'Hara v ďalšej z rolí trochu nezodpovedných matiek. Film sa odohráva počas nekonečného leta 1977 kde svetu vládne Elvis a všetko sa zdá byť zaliate slnkom. I keď Frankie by sa za svoju írsku patriotistickú rodinu najradšej zahrabal pod zem a niet sa diviť. Rodinka žijúca si ujetý životný štýl dokáže spôsobiť hanbu nejednému dospeivajúcemu. Ešte k tomu prostredie írska ktoré dáva plusy hore :) Na leto ako robené :) ()

Sarkastic

„Když jsem byl malý, chtěl jsem mít normální rodinu. A někdy si to pořád přeju. Jenže jediná normální v téhle rodině je Noelie. Od narození je postižená.“ A rodinu si prostě člověk vybrat nemůže…Hlavní hrdina je hejsek, se kterým puberta a hormony točí tak, že to až mlátí dveřmi. Za 49 dní se má dozvědět výsledky zkoušek a je přesvědčený, že to dopadne všelijak, jen ne dobře. A protože hrozba neúspěchu a z ní vyplývající nutnost sehnat si práci je za rohem, chce si užívat, dokud ještě může…Poslední ze slavných králů je co do atmosféry vcelku příjemná, úsměvná podívaná, která ale v rámci žánru ničím nevybočuje, a proto diváka ani neohromí. Staví především na zajímavém hereckém obsazením (zejména O’Hara, Leto, Ricci, Meaney, Mortimer), z nichž všichni mají ve filmu svou chvilku slávy, ale nejčastěji si prostor pro sebe krade první jmenovaná, představitelka hrdé a temperamentní irské matky. Vývoj příběhu také nikoho nepřekvapí, snad bych jen čekal větší rozvedení 1 z dějových linek. Celkově mi z toho vychází čistý průměr. ()