Poslední ze slavných králů

• Dánsko The Last of the High Kings (viac)

Dospívající Frankie má před sebou nezáviděníhodný úkol přežít léto. Pod dohledem svérázné matky, uprostřed klubka sourozenců a s věčně nepřítomným otcem to je nesnadný úkol sám o sobě, natož když je vylepšený čekáním na výsledky závěrečných zkoušek ve škole a nepříjemným pocitem, že nedopadly zrovna nejskvěleji. Naštěstí má to léto roku 1977 i své slunné stránky a to, že krásné a nedostupné dívky nemusejí být zase tak nedostupné, mezi ně nesporně patří. (Faidra)

emma53

Takový příjemný, milý snímek, který vysloveně nenadchne, ale rozhodně ani neurazí. Malinko přidat víc té filmové šťávy a bylo by to určitě to pravé ořechové o Frankiem, jeho trápeních, hledání, prvních polibcích a láskách s bezvadnou muzikou v pozadí. Ale Catherina s Jaredem hráli skvěle a je moc velká škoda, že Gabriel se tam jen krátce mihnul. ()

Faidra

Perlička, jež zapadla na dno filmové tvorby posledních let, kaleidoskop barvitých postaviček a hřejivý lok irského moku v jednom. A také vzpomínka na jedno dávné léto v Irsku, které dávno zmizelo v nenávratnu, film, díky kterému vám výraz "protestantka" utkví v paměti jako nejopovržlivější nadávka, a Gabriel Byrne jako otec jedné krásně šílené rodiny, do níž byste chtěli patřit taky. Tak si někdy - nejlépe nějakého deštivého podzimního večera - udělejte čas a zavzpomínejte si nejen na léto. ()

AnnaW

Nečekané překvapení, moc mě to bavilo. Když napíšu, že je to film o rodině a mládí, touze a přátelství, asi to zní poněkud sentimentálně, což :)) Ale je to tak, hloupé a naduté to však rozhodně není, plus si připočtětě dost dobrý herecký výkon, který tu předvedla Catherina O'Hara, coby matka a Jared Leto jako její syn. ()

Pavlínka9

Tento film je něčím zvláštní a není to tím, že se dost zakládá na irských tradicích :) - to bylo pro mě veliké a příjemné oživení. Je to hodně volnomyšlenkářské, což se mi moc líbilo. Matka je neskutečně bezprostřední, jako celý film a celkově obsazení filmu je bravurní :) Ten film je takové béčko, které jen tak někdo nezná. Ukázka toho, jak to mlátí s mladými v létě a promýšlejí budoucnost a co s nimi bude dál...Filmu dávám 4*, ale je to blíž 3*. ()

Elessar.

Taký trochu skrytý poklad. Začínajúci Jared Leto v jednej zo svohich prvých úloh. A Catrine O'Hara v ďalšej z rolí trochu nezodpovedných matiek. Film sa odohráva počas nekonečného leta 1977 kde svetu vládne Elvis a všetko sa zdá byť zaliate slnkom. I keď Frankie by sa za svoju írsku patriotistickú rodinu najradšej zahrabal pod zem a niet sa diviť. Rodinka žijúca si ujetý životný štýl dokáže spôsobiť hanbu nejednému dospeivajúcemu. Ešte k tomu prostredie írska ktoré dáva plusy hore :) Na leto ako robené :) ()