Newyorský kreslíř Peter Wilson ve svých knihách s cynickým humorem zesměšňuje ženy a dle vlastních slov nenávidí ženské, co člověku vnucují svou účast, psy, co vám olížou ruku jen po jídle, a také děti obecně. Jednoho dne ale v čekárně u očního lékaře s rozkapanýma očima doslova narazí na Terry Kozlenkovou, idealistickou rozvedenou matku tří dětí a majitelku věčně štěkajícího psíka. Ti dva by se měli nenávidět a zpočátku to tak i vypadá, při dalším náhodném setkání ale přeskočí nevysvětlitelná jiskra...

Film Válka mezi muži a ženami režiséra Melvilla Shavelsona sice patří k méně známým položkám filmografie Jacka Lemmona, představuje jej ale ve vrcholné formě. V postavě Petera Wilsona, kreslíře, který postupně přichází o zrak, dostal dostatek prostoru k uplatnění nejen svého neobyčejného komického talentu, ale i vážnějších hereckých poloh. Snímek je také zajímavý animovanými sekvencemi, vycházejícími z tvorby Jamese Thurbera, který byl reálným předobrazem Lemmonovy postavy. (oficiálny text distribútora)

Jeremiah

Průměrný, ale docela hezky koukatelný film, který staví svůj příběh na dvou protipolných pohledech na život. Na jedné straně spisovatel, který má rád klid a pohodu, ale vnitřně touží po opaku, na druhé žena se třemi dětmi a psem / vlastně rodící fenkou /, která naopak občas touží po chvilce klidu. I přes tyto diametrálně rozdílné charaktery oba směřují ke stejnému cíly - k naplněnému harmonickému životu. Proč mě B.Harris občas připomínala Bohdalovou? ()

KaterinaN

Docela mě udivuje, že tento film má tak „slabé“ hodnocení. Já jsem se po dlouhé době výborně bavila. Jack Lemmon, tentokrát jako autor poněkud šovinistických kreslených vtipů, které sarkasticky odrážejí jeho nelibost k ženám, dětem a psům, byl jako vždy brilantní, možná ještě lepší než obvykle. Překvapením pro mě bylo spíše hlavní ženské obsazení – pro mě doposud naprosto neznámá herečka. Výborní byli zkrátka oba. Ta protichůdnost jejich postav a konfrontace Petera s dětmi své milé, to dávalo prostor pro úžasné scény. Nedávejte na hodnocení a podívejte se na to. Stojí to za to. ()

Lucjen

Sarkastický humor ten ja veľmi môžem, ešte k tomu ak ho servíruje Jack Lemmon, ktorý bol pre podobné uštipačné postavy ako Peter Wilson stvorený. Horkosladká komédia však vie veľmi plynule prejsť aj do vážnych momentov, kedy sa šovinistický maliar musí vysporiadať so slabnutím svojho zraku a vtedy je tu preňho oporou okúzľujúca Barbara Harris. Vyváženie medzi komédiou a drámou je perfektné a tvorcovia pridali aj čerešničku na torte v podobe nočnej prestrelky Lemmona a Robardsa - veľké vybočenie z celkovej atmosféry filmu, ktoré sem však výborne zapadlo. "...the venom in your drawings is only a pose. A pose? I hate women even when I'm on vacation." :) ()

kaylin

Jack Lemmon a Barbara Harris jsou v tomhle snímku tak kouzelní a zajímaví, že se mi to prostě muselo líbit. Ale není to jen proto, že film hraje na komediální strunu, je to i proto, že funguje v dramatičtějších momentech. Závěrečná animovaná sekvence je výborná, celkově pak film dostává krásně dojemný nádech. ()

dogma97

Fandím věkovým rozdílům ve vztahu, ale v tomto případě jsem milostnému vzplanutí atraktivní Terry Kozlenkové k dědkovi Lemonovi neuvěřil, což pak samozřejmě neumožňuje vychutnat si část jinak vtipných dialogů. // Výborný (v kladném smyslu slova "dospělý") výkon Lisy Gerritsen (v době natáčení 15) v hlavní dětské roli dvanáctileté Lindy. // 70% ()