Pasca

• Česko Past (viac)

Spustiť sa v noci zo strechy newyorského mrakodrapu, znefunkčniť dokonalé bezpečnostné zariadenie, vyrezať z rámu vzácneho Rembrandta a odoslať ho podnikovou potrubnou poštou do Kuala Lumpuru... Len jeden človek na svete dokáže byť taký šikovný a drzý: Robert MacDougal, starnúci lupič - džentlmen, ktorý pracuje nielen pre peniaze, ale aj - a najmä - pre potešenie. Virginia Bakerová z poisťovne Waverley je o tom stopercentne presvedčená. A nielen to. Vie, ako dostať tohto nepolapiteľného zlodeja, ktorý sa špecializuje na krádeže najvzácnejších umeleckých diel a roky uniká všetkým pokusom o dolapenie. Potrebuje len získať požehnanie svojich šéfov, a potom, samozrejme, Macovu dôveru a náklonnosť. Súhlas od nadriadených nebude problém, ale získať Macovu dôveru pôjde už ťažšie. Hoci je Gina mimoriadne príťažlivé dievča, ktorého pôvabom nik neodolá, skúsený Mac sa celý život riadi zásadným pravidlom vylúčiť akékoľvek osobné vzťahy počas rozrobenej práce. Ale ako je známe, život prináša nečakané prekvapenia a výnimka potvrdzuje pravidlo. Nuž, nikdy nehovor nikdy... (TV JOJ)

Xmilden

Je s podivem jak určité filmy, které divák v době svého vzniku jakštakš zvládal za cenu určitého nadhledu, působí po pár letech naprosto nudně. Past není ani zdaleka povedeným heist movie. Sean Connery prakticky dosluhuje a Catherine sice působí sexy, ale taky místy až nesympaticky. Hra na kočku a na myš mohla být určitě promakanější a hlavně natočená ve větším tempu. 55% ()

Jara.Cimrman.jr

"Zeptám se na pár otázek. Když se mi nebudou líbit odpovědi, vyletíte oknem." Tak tady to jiskří od prvního okamžiku. On je chytrý, ona krásná, divák obelhaný a tak to mám rád. Takže až se jednou rozhodnu vyloupit Venezuelskou národní banku, tak budu doufat, že bude po ruce pružná vyšetřovatelka typu Gin a pomůže mi s tím. Já mám tedy do sympaťáka Maca poměrně daleko, nemám ani žádné zlodějské schopnosti a věřím nahým ženám, ale tohle by muselo vyjít. Stejně jako se povedl tento snímek, který v mé soukromé oscarové kategorii "pohodová zlodějina" zaujímá přední umístění. ()

eraserhead666

Byly doby, kdy jsem měl příběhy o zlodějích hodně rád. Jen mi dneska mnohé přijdou zbytečně překombinované. Třeba jako tenhle. Jako kouká se na to hezky, jen u toho člověk musí vypnout mozek, je to zajímavě obsazené (Rhames, Connery, Patton), ale Zeta-Jones na mě nikdy nefungovala. Stejná zívačka jako Megan Fox. 2.5* ()

klerik

Solídny príspevok do žánru, kde to medzi ústrednou dvojicou fakt iskrí (btw údajne druhá "nejnechutnejšia" dvojica po Stone/Pesci z Kasína :)) Žiadne zázraky sa na plátne nedejú, ale herci tak šikovne presviedčajú diváka o svojej pravde, že je z toho príjemná techno-ochcávačská zábava. Film má skrátka ten správny moderný feeling a nebyť blbého českého sloganu, asi by som si ho vychutnal lepšie... ()

k212

Sean Connery nemusí ani hrát, aby měl charisma, stačí pohled. Jinak naprosto normální a průměrná variace na téma zloděj a policajti, respektive zlodějka a lupič v osidlech policie. Některé ze zlodějských metod ovšem originální jsou (viz poslepu přes lasery nebo podák ve větrací šachtě). Jinak docela zábavné. ()

• Jedno z hesel použitých ve filmu je 1007, a to na počest Seana Conneryho, jako prvního představitele agenta 007. (B!ker)
  • Catherine Zeta-Jones byla ve scéně, kdy ji Sean Connery v noci překvapí, pod dekou úplně nahá. (B!ker)
  • Bedford Palace, ze kterého hlavní hrdinové kradou čínskou masku, se ve skutečnosti jmenuje Blenheim Palace a leží v Oxfordshiru. (FoxMulder)