Tak tady jsou - sestry Sherwoodovy, krásná Eillen a chytrá Ruth. Jedna by chtěla být herečkou, druhá hodlá prorazit jako spisovatelka. Do New Yorku přijely tyhle dvě slečinky z dobré rodiny přímo z Columbusu, Ohia. Jenomže, dámy, New York, to není žádná vesnice. Chlouba celé Barrow Street, sklepní byt pronajatý od Papa Appopolouse, vás připraví o většinu úspor. Krom toho mu chybí okno, kolem chodí a prozpěvují si opilci, kropicí vůz pravidelně zvlhčuje vzduch, ještě aby pejsek zvedl nožičku… A pak to metro! Sehnat dobrou práci, sehnat vůbec nějakou práci, to není jen tak. Už se zabalenými kufry a připravenými zpátečními jízdenkami do Ohia se na starší Ruth usměje štěstí, když ona mu před tím pořádně nastaví nohu. Její román o krásné dívce Eileen se zalíbí vlivnému vydavateli Robertu Bakerovi, který si v hrdince představuje její autorku. Co naplat, Ruth musí svou sestřičku zatajit, chce-li uspět. (dopitak)

Atron

Ten praštěnej děj ještě ušel, občas dobrý vtípky. Taneční čísla taky dobrý (hlavně 2 mladíci u popelnic), ale zpěvy pro mě děsná nuda, musel jsem je přeskakovat. ()

Martin741

Neznamy reziser Richard Quine natocil jednak krasne filmy, ktore sa oplati mat - Pushover 1954 a jednak vyslovene priemerne kusky /Drive a Crooked Road 1954/ ktore su len pre vyslovenych priaznivcov filmu noir. Tuto ide o slusny muzikal, jaxa 2 sestry vydali do New Yorku. Mno, jo, ibaze New York nie je zapadla US dedina, ze jo , to mesto zije jaxa hovori nonstop a problemy na seba vo filme nenechaju dlho cakat. Napriklad sa veci komlikuju uz len ohladom prace. Ale je toho podstatne viac, preco sa oplati film pozriet : 74 % ()

dopitak

Můj dvoustý jubilejní obsah.___Richard Quine opět dokazuje, že si s dobrou látkou umí pompézně poradit. Hudebně vznešené, dějově prosté, jak už to u muzikálů bývá. Překrásné taneční choreografie baví od začátku až do konce. Létem protkaný film, takový nezbeda, uličník z ulice, na kterého budete s úsměvem dlouho vzpomínat. Jeden z mých tipů do klubovek ČT. ()